Xbox Games Showcase – Podsumowanie

O pokazie

Xbox Games Showcase od jakiegoś czasu jest największą atrakcją czerwcowych pokazów. Co roku zostajemy zasypani nowymi grami, a do tego jest mało zbędnego gadania. Wydarzenie nie jest ani trochę nudne i oferuje taką różnorodność, że naprawdę ciężko narzekać.

Cieszy mnie ogromnie, że na pokazie nie zobaczyliśmy samych znanych już produkcji, a także wiele nowości. A dodatkowo wiele z nich to intrygujące mniejsze gry i nawet są to często całkiem nowe IP. Jest to bardzo miłe zaskoczenie.

Alarmująca jest jednak jedna rzecz. Xbox nadal gry obiecuje, a niewiele z nich wydaje. Nowe gry cieszą, jest około 14 gier zapowiadanych na przyszły rok lub nie mających jeszcze daty premiery. Brakuje jednak konkretów dla kluczowych exclusiveów – Avowed i Indiana Jones. A jedyną dużą produkcją mającą dokładną datę premiery jest Stalker 2.

Nie zmienia to faktu, że pokaz ten potrafi przywrócić stare emocje z E3, kiedy jaramy się kolejną niespodzianką. Znalazłem dla siebie kilka świetnie zapowiadających się perełek. Czy to średniowieczny Doom ze smokami czy chociażby RPG fantasy – Fable, Avowed oraz nowy Dragon Age. Bardzo pozytywne wrażenie zrobił na mnie Perfect Dark, brakuje mi takich skradankowych gier. Z mniejszych produkcji od pierwszych zapowiedzi czekam na klimatyczne South of Midnight, a także chętnie zagłębię się w bardziej fabularne nowe Life is Strange oraz Mixtape.

Wszystkie zwiastuny znajdziecie poniżej, a ciekawsze zapowiedzi krótko pisałem.

Gears of War: E-Day - brak daty premiery

Pierwszy teaser nowej gry z serii Gears of War. Produkcja osadzona będzie przed wydarzeniami z pierwszej części.

Nie podano platform

Doom: The Dark Ages - 2025

Zapowiedziano nową odsłonę Dooma, gra inspirowana średniowieczem trafi w 2025 roku. Przyznać trzeba, że latające smoki, wielkie mechy i tarcza z piłą łańcuchową to idealna mieszanka dla nowego Dooma.

PC, PS5, XSX/S, Game Pass

Call of Duty: Black Ops 6 - 25 października

Zwiastun z fragmentami gameplayu z najnowszego CODa. Kampania będzie osadzona w latach 90 inspirowana szpiegowskimi thrillerami. Jeśli szukacie więcej informacji, znajdziecie je na dedykowanym dla gry Directcie.

PC, XSX, XONE, PS5, PS4, Game Pass.

FABLE - 2025

Nowy zwiastun prezentuje pierwsze dłuższe elementy gameplayu. Gra zapowiada się humorystycznie i jakościowo.

PC, XSX/S, Game Pass

Avowed - 2024

Nowy zwiastun nadchodzącego RPGa od Obsidianu, niestety data premiery nie jest nadal znana. Nad czym osobiście bardzo ubolewa i co dodatkowo też mnie trochę martwi.

PC, XSX/S, Game Pass

Indiana Jones and the Great Circle - 2024

Drugi zwiastun i niestety nadal bez konkretnej daty premiery. Choć styl graficzny jest ładny, brakuje trochę doszlifowania tego w postaciach. Wszystko jednak wskazuje na to, że w grze zostanie zachowany humor znany z filmów.

PC, XSX/S, Game Pass

Dragon Age: The Veilguard - jesień 2024

Pierwszy zwiastun czwartej odsłony serii. Ciekawą zmianą jest bardziej stylizowana oprawa graczna. Pełna prezentacja gry nastąpi 11 czerwca.

Nie podano platform

Perfect Dark - brak daty premiery

Zaprezentowano gameplay rebootu szpiegowskiego Perfect Dark. Fragmenty skradankowe przypominają starego dobrego Splinter Cella lub Deus Exa. Może to być kawał dobrej gry!

Nie podano platform

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl - 5 września

Nowy zwiastun długo wyczekiwanego Stalkera. Premiera zbliża się wielkimi krokami, a gra prezentuje się coraz lepiej.

PC, XSX/S, Game Pass

State of Decay 3 - brak daty premiery

Nowy zwiastun długo wyczekiwanej produkcji. Choć przypomina, że gra nadal powstaje to wciąż brakuje konkretnej daty premiery, a dodatkowo animacje nie zachwycają.

Nie podano platform

South of Midnight - 2025

Udostępniono gameplay klimatycznej stylizowanej gry inspirowanej podmokłymi terenami Mississipi. Gra zaoferuje fantastyczny świat oraz dynamiczną walkę w perspektywie z trzeciej osoby.

PC, XSX/S, Game Pass

Metal Gear Solid Δ: Snake Eater - brak daty premiery

Prezentacja nadchodzącego remake’u kultowej części Metal Gear Solid.

PC, PS5, XSX/S

Assassin's Creed Shadows - 15 listopada

Pierwszy zwiastun z elementami gameplayu. Pełna prezentacja produkcji nastąpi na Ubisoft Forward.

PC, PS5, XSX/S

Inne

Life Is Strange: Double Exposure – nowa odsłona znanej narracyjnej serii. Premiera 29 października, a 15 ukażą się za darmo dwa pierwsze rozdziały.

Flintlock: The Siege of Dawn – zapowiedziano datę premiery soulslike’a z pół otwartym światem fantasy. Premiera – 18 lipca.

Mixtape – twórcy muzycznego The Artful Escape, zapowiedzieli również muzycznego Mixtape. Będzie to narracyjna gra opowiadająca historię trójki nastolatków przeżywających ich ostatni dzień w liceum. Premiera – 2025.

Age of Mythology: Retold – pierwszy gameplay trailer odświeżonego Age of Mythology. Premiera – 4 września.

Microsoft Flight Simulator 2024 – nowa odsłona znanej serii od Microsoftu. Premiera – 19 listopada.

Winter Burrow – rysowany survival, w którym będziemy próbować przeżyć zimę małą myszką. Premiera – wczesny 2025 rok.

Atomfall – nowa gra od twórców Sniper Elite, będzie to singlowa survivalowa gra akcji w nukrealistycznym świecie inspirowanym  zimną wojną. Premiera – 2025.

WUCHANG: Fallen Feathers – mroczny soulslike osadzonego w okresie dynasti Ming. Premiera – 2025.

Clair Obscur: Expedition 33 – turowe RPG osadzone w surrealistycznym steampunkowym świecie. Premiera – 2025.

FragPunk – zapowiedź nowego hero-shooter 5vs5 skupiony wykorzystywaniu kart jako umiejętności. Premiera – 2025.

Mecha BREAK – gameplay trailer multiplayerowej gry skupionej na walce w wielkich mechach. Premiera – 2025.

Urządzenia

Ogłoszono 3 nowe modele najnowszych konsolach Xboxa: Xbox Series X Galaxy Black z 2TB, biały cyfrowy Xbox Series X z 1TB oraz biały Xbox Series S z 1TB.

Dodatki, sezony, aktualizacje

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.