Devolver Direct 2024 – Podsumowanie

Moja opinia o pokazie

Devolver Direct jest zawsze jednym z tych czerwcowych pokazów, na które czekam najbardziej. Jest pełen dziwactw od strony realizacyjnej (często podobne tego typu wydarzenia), a także promujący oryginalne i jakościowe gry niezależne. W tym roku było trochę inaczej, ale to nie znaczy, że jestem zawiedziony pokazem. Zdecydowanie nie.

Dostaliśmy zapowiedzi 3 nowych produkcji, datę premiery Anger Foot, a także dwa DLC do bardzo dobrze przyjętych gier: Cult of the Lamb i Talos 2. Jest to dawka gier gwarantująca świetną zabawę.

To co jednak mi zabrakło tego większego szaleństwa w samym pokazie, który z roku na rok przestaje być tak „szalony”, a także całkowity brak informacji o innych grach, które mają pojawić się w tym roku. Nadal nie znamy konkretnych dat premiery The Plucky Squire, Skate Story czy chociażby Baby Steps.

Poniżej wszystkie trailery, które krótko też opisałem.

Tenjutsu - brak daty premiery

Nowa gra od Sebastiena Benarda, czyli twórcy Dead Cells. Będzie to pixealrtowy rogalik, którego rdzeniem gameplayu będą uliczne walki w mieście pełnym neonów

Possessor(s) - 2025

Zapowiedziano nową grę studia Heart Machine, czyli twórców takich gier jak Hyper Light Drifter czy Solar Ash. Będzie to platformówka w bajecznie wyglądającej stylizowanej oprawie graficznej osadzona w futurystycznym surrealistycznym mieście. Premiera gry planowana jest na 2025 rok na Steamie.

Anger Foot - 11 lipca

Ogłoszono datę premiery Anger Foot – 11 lipca. Będzie to piekielnie dynamiczny pierwszoosobowy shooter w komiksowym stylu.

The Crush House - 9 sierpnia

Gra, w której jako reżyser zajmujemy się nagrywaniem telewizyjnego reality show z 1999 roku. Premiera planowana jest na 9 sierpnia.

Cult of the Lamb: Unholy Alliance Update - 12 sierpnia

Zapowiedziano dodatek do Cult of the Lamb, wprowadzi on nową grywalną postać, lokalny coop oraz nowe umiejętności jak i przedmioty. Premiera – 12 sierpnia.

The Talos Principle 2: Road to Elysium - 14 czerwca

Już 14 czerwca trafi nowa przygoda w The Talos Principle 2.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.