Ubisoft Forward – Podsumowanie

O pokazie

10 czerwca odbył się Ubisoft Forward. Pokaz jak można było się domyśleć, zaoferował solidne materiały z gier, ale mało zaskakujące. Trzonem gry były długie gameplaye Assassin’s Creed Shadows oraz Star Wars Outlaws, a także nadchodzące nowości do wydanych już gier (sezony, update’y…). Największym i przyjemnym zaskoczeniem była zapowiedź nowego Anno.

Ubisoft znalazł chyba złoty środek dla swoich pokazów. Nie są one przepełnione nowościami, ale prezentują konkretne materiały z nadchodzących produkcji. Uważam, że taka forma sprawdza się świetnie i cieszę się, że francuski wydawca stara się utrzymać klimat E3 robiąc przerywniki w postaci muzycznych utworów z gier granych na scenie.

Assassin's Creed Shadows - 15 listopada

Zaprezentowano ponad 13 minutowy gameplay z nadchodzącego Assassin’s Creeda. Nagranie skupia się na zaprezentowaniu świata gry i walki. Trzeba przyznać, że zwłaszcza do tego drugiego aspketu ciężko się przyczepić. Potyczki w roli Yasuke są brutalne i bezpośrednie, a ich animacje cieszą oko. Granie jako Naoe wygląda jak stary dobry powrót do skradankowych fragmentów z serii. Dodano nawet gaszenie świateł oraz czołganie się. Gra robi naprawdę świetne wrażenie i coraz bardziej jestem zaintrygowany zakupem na premierę.

Star Wars Outlaws - 30 sierpnia

Udostępniono nowy zwiastun jak i 10-minutowy gameplay z nadchodzącej gry z uniwersum Star Wars. Rozgrywka prezentuje się dobrze, choć osobiście mam wrażenie jakby grze czegoś brakowało. Mam odczucia podobne do niedawnego Avatara: Frontiers of Pandora. Śliczna gra z dużą ilością aktywności, ale której brakuje „haczyka”, który mnie do niej przyciągnie. Mam jednak nadzieję, że owy haczyk znajdę jak już gra wyjdzie, czyli za około 2 miesiące.

Anno 117: Pax Romana - 2025

Humorystyczna zapowiedź nie mówiąca dużo, ale będąca dla mnie chyba najciekawszą zapowiedzią. Nowe Anno ma zaoferować rozwijanie rzymskiego miasta, co będzie odświeżające po Anno 1800 (do którego nadal boję się podejść przez ilość dodatków). Premiera w przyszłym roku.

Prince of Persia: The Lost Crown DLC - wrzesień

Zaprezentowano nowe aktualizacje, które są już dostępne. Dodatkowo podano przybliżoną datę premiery zbliżającego się fabularnego rozszerzenia – Mask of Darkness. Byłem zachwycony tą produkcją i z wielką przyjemnością znów się w nią zagłębię, a nastąpi to we wrześniu na premierę DLC.

Prince of Persia The Sands of Time - 2026

Po przejęciu pracy nad grą przez inne studio Ubisoftu, przeszła prawdopodobnie sporo zmian. Oficjalnie ogłoszono bowiem nową datę premiery – 2026 rok.

Monopoly - wrzesień

Zapowiedziano odświeżone Monopoly. Premiera zaplanowana jest na wrzesień 2024 roku.

Sezony, aktualizacje...

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.