Podsumowanie Indie World 9.11.22

Moja opinia o pokazie

9 listopada odbył się pokaz Indie World, czyli wydarzenie skupione na grach niezależnych, które zadebiutują na Nintendo Switch. I szczerze, choć może mało pojawiło się na pokazie nowości, był on jednak bogaty w tytuły znane już z PC albo zapowiadane już jakiś czas temu. 
Poniżej znajdziecie 6 wybranych przeze mnie tytułów, które najbardziej mnie zaciekawiły.

Inscryption - 1 grudnia

Jest to rogalik skupiony na grze w karty i rozwiązywaniu łamigłówek. Gra charakteryzuje się specyficzną oprawą wizualną i elementami psychologicznego horroru. Gra rok temu zdobyła nagrodę niezależnej gry roku 2021 na The Game Awards.

Have a Nice Death - 22 marca

Jest to rogalik, w którym wcielimy się w Śmierć, która zrezygnowała z pracy biurkowej i postanawia wyruszyć na wakacje w Piekle. Gra od niemal roku jest w early accessie na Steamie i zbiera bardzo pozytywne opinie

Blanc - 14 lutego

Jest to kooperacyjny tytuł skupiony na historii dwóch zwierzątek – wilczątka i jelonka. Do tego tytuł na pewno przykuwa uwagę słodką i czarnobiałą oprawą.

Aka - 15 grudnia 2023

Myślę, że jest to tytuł idealny dla fanów relaksujących symulatorów. W tej produkcji wcielimy się w słodką postać Red Pandy, która prowadzi spokojne życie i pilnuje swojej farmy. Czeka nas zwiedzanie małego otwartego świata, drzemki na wielkim potworze i dbanie o naturę.

A Rogue Legacy 2 - już dostępne

Trzeci rogalik w tym zestawieniu ze znanej serii Rogue Legacy. Gra na Steamie zbiera świetne recenzje i myślę, że równie dobrą zabawę oferować będzie na Nintendo Switch.

A Little to the Left - już dostępne

Jest relaksująca gra logiczna polegająca na sortowaniu i układaniu przedmiotów. W naszych skomplikowanych staraniach przeszkadzać ma jednak kot. Myślę, że ten tytuł może odnaleźć wielbicieli wśród fanów Unpacking.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.