Pigułka newsów 29-31.10

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Call of Duty Modern Warfare 2 okazało się największą premierą serii na Steamie w historii. W tytuł grało jednocześnie nawet 263 tysiące graczy(poprzedni rekord był przy Black Ops III – 63 681 graczy jednocześnie). A zarobiła w ostatnim tygodniu więcej niż Steam Deck. Z dodatkowych informacji o serii CoD, Phil Spencer w wywiadzie poinformował, że seria ta pojawiać się będzie na konsolach Playstation „tak długo, jak będzie jakieś PlayStation, na którym można je wydać”.

Oficjalne

 • Choć God of War Ragnarok miał zadebiutować dopiero 9 listopada część sklepów pośpieszyło się. Przez to też w sieci znaleźć możecie sporo spoilerów fabularnych jak i screeny z gry. Oczywiście większość materiałów Sony próbuje usuwać. Zalecałbym jednak ostrożność.

 • Phil Spencer przyznał, że w 2022 pojawiło się mało premier od XBOXa – zaledwie 5 tytułów. Zapewnił jednak, że w następnym roku to się zmieni zwłaszcza, że zadebiutować ma Starfield i Redfall od Bethesdy, dwa spore tytuły.
 • Oficjalnie poinformowano, że niedawno podpisana umowa EA oraz Marvela obejmuje stworzenie przynajmniej trzech gier akcji w tej współpracy. Jak wiadomo powstaje na pewno Iron Man tworzony od studia Motive, a według plotek także Czarna Pantera. Ciekawe z kim w roli głównej będzie trzecia produkcja?
 • Square Enix podał, że seria Final Fantasy sprzedała się już 173 milionach egzemplarzy.
 • Ruszyły beta testy The Outlast Trials, czyli coopowej odsłony The Outlast. Na Steamie można poprosić o dostęp do bety. Trzeba się jednak śpieszyć, bo potrwa ona tylko do 1 listopada. Gra docelowo zadebiutuje w 2023 roku na PC.
 • Część graczy Overwatch 2 dostało od Blizzarda ankietę skupioną na ocenie jakości sklepu i sesson passa w Overwatch 2. Czyżby Blizzard postanowił posłuchać się graczy i jednak dokona pewnych zmian w dość bezlitośnym nowym systemie skórek?
 • Zmarł wokalista Low Roar – Ryan Karazija. Miał zaledwie 40 lat. Ogromna strata, bo to właśnie temu wokaliście Death Stranding zawdzięcza tak wspaniały klimat. Ta gra przyciągnęła mnie wspaniałymi krajobrazami i właśnie muzyką. Tym niesamowitym spokojem, a zarazem nostalgią. Zdecydowanie nie byłaby to ta sama gra, gdyby nie Low Roar. Jeśli ktoś nie słuchał to szczerze do tego zachęcam. Członkowie zespołu podali, że 6 album jest nagrany i w odpowiednim czasie go opublikują.

 • Top 10 produktów generujących na Steam największe przychody w ostatnim tygodniu.
 • Twórcy World War 3 przedstawili road mapę naprawy ich produkcji, która mimo kolejnego startu ma sporo problemów. Przyznać jednak trzeba, że twórcy są bardzo wytrwali w naprawie tego tytułu. Gra jest już dostępna za darmo.
 • Zadebiutował nowy długi gameplay polskiej gry Unholy od studia Duality Games. Będzie to pierwszoosobowy horror dziejący się w postsowieckim mieście z klimatem prosto z PRL-u. W grze będziemy przemieszczać się między dwoma światami podobnie jak to było w The Medium (ale spokojnie Unholy było zapowiedziane już w 2018 roku jak coś). Gra zadebiutuje w 2023 roku na PC i aktualnej generacji konsol.
 • First Dwarf to kolejny polski tytuł, który dostał gameplay z wczesnego etapu produkcji. Jest to tytuł skupiony na survivalu i jest tworzony przez studio Star Drifters. Gra niestety dalej nie ma daty premiery.
 • Studio Cyan zapowiedział remake Riven, gry mającej już dobre 25 lat. Niestety nic oprócz teasera nie dostaliśmy żadnych informacji.

Inne

 • Streamer znany jako GinoMachino dokonał rzeczy nie łatwej. Udało mu się przejść Elden Ring bez otrzymania żadnego uderzenia.
 • Netflix ogłosił, że Henry Cavill odejdzie z obsady Wiedźmina po 3 sezonie serialu. W roli Geralta zastąpi go Liam Hemsworth. W mojej opinii właśnie z tego serialu odeszła jedyna jego zaleta ehh…
 • Dostaliśmy film będący zapowiedzią serialu Fallout od Amazona. W nagraniu widać nawet kawałek ikonicznego power armora oraz Nuka-Colę.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Psaw.eu

Psaweu to taki dziwny typ, co robi streamy na których można poznać jego pieski. Streamuje przeróżne gry (symulatory, przygodówki, indyczki), wszystko w pozytywnej atmosferze. Ale najlepszy jest jego Discord. NASZ Discord. To miejsce, w którym możesz też spotkać autora powyższej Pigułki i pomóc ją dalej rozwijać. Kto wie, może następną pigułkę audio nagrasz właśnie TY? Zajrzyj do NAS!