Pigułka newsów 27-28.10

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Studio Jumpship podało datę premiery Somerville – 15 listopada. Gra tworzona jest między innymi przez twórców Limbo i Inside. Będzie to tytuł 2,5D osadzony w czasie ataku obcej cywilizacji. Naszym celem będzie uratowanie rodziny z tego koszmaru. Tytuł zapowiada się niezwykle ciekawie i zadebiutuje na PC, konsolach XBOXowych oraz Game Passie.

Oficjalne

 • Adam Kiciński w wywiadzie niemal wprost przyznał, że remake Wiedźmina 1 pojawi się po Wiedźminie 4. Remake ma być bowiem tworzony na technologii projektu Polaris.
 • Zostało udostępnione za darmo opowiadanie ze świata Witchfire. W polskiej jak i angielskiej wersji językowej.
 • Ubisoft pochwalił się, że w Assassin’s Creed Valhalla zagrało już ponad 20 milionów graczy. Wydawca potwierdził także plotki o Assassin’s Creed Invictus, czyli multiplayerowej odsłonie serii. Odpowiadać za nią będą weterani, którzy tworzyli For honor.
 • Ogłoszono, że The Callisto Protocol nie pojawi się w Japonii. Powodem tego jest zbyt duża brutalność i ogromna liczba rozczłonkowanych ciał.
 • EA zdementowało plotki o zakończeniu sprzedaży fizycznych kopii gier w krajach niemieckojęzycznych. Na szczęście firma nie ma w planach tak drastycznego ruchu.
 • Phil Spencer poinformował oficjalnie, że Microsoft najpewniej podniesie ceny konsol oraz Game Passa. Nie dostaliśmy dokładnej daty, lecz Spencer obiecał, że nastąpi to dopiero po okresie świątecznym. Do tego dostaliśmy informacje, że Game Pass już przynosi zyski, a wzrost liczby subskrybentów jest spory, lecz głównie na PC. Przyrost ten mimo wszystko nie był zgodny z oczekiwaniami Microsoftu, który spodziewał się zwiększenia liczby użytkowników o 78% w ciągu ostatniego roku fiskalnego.
 • Moonbreaker od studia Unkown World Entertainment doczekało się ogromnej zmiany. Twórcy postanowili wyrzucić z gry wszelkie mikrotransakcje. Były one agresywne i odrzucały sporą liczba graczy. Oprócz tego graczom zostały zwrócone wszystkie pieniądze, które wydali na zakupy w w grze. Mam nadzieję, że to pomoże grze lepiej rozwinąć się w early accessie i nie zostanie całkiem zapomniana.
 • Studio Frontier Developments ogłosiło koniec wsparcia dla F1 Manager 22. Gra zadebiutowała w sierpniu i już nie dostanie więcej „znaczących dodatków do rozgrywki”. Mają pojawiać się jedynie drobne aktualizacje. Gra dalej boryka się ze sporymi błędami i problemami w mechanikach. Wszystko to jeszcze bardziej pogrąży tytuł, który i tak nie miał najlepszych ocen.
 • Ogłoszono, że do Marvel’s Midnight Suns po premierze trafią w Season Passie: Deadpool, Venom, Morbius oraz Storm. Gra zadebiutuje 2 grudnia na PC i konsolach aktualnej generacji (w później terminie trafi także na starszą generację)
 • Sony London Studio zapowiedziało nową grę skupioną na co-opie i dziejącą się we współczesnym Londynie, ale z elementami fantasy jak smoki i magia. Twórcy znani są z tytułów takich jak SingStar czy Blood & Truth. W pracy nad tą produkcją wspomoże ich studio Guerilla Games. Gra wyjdzie na PS5 w bliżej nieokreślonym terminie.
 • Znany polski indyk tworzony przez Mikołaja „Sosa” Kamińskiego – McPixel 3 zadebiutuje 14 listopada. Jak podał twórca, gra trafi na przeróżne platformy: Windows 11/10, Switcha, MacOS, Linuxa, Raspberry Pi, Windowsa 95 oraz Windowsa NT.
 • Dostaliśmy nowy halloweenowy zwiastun The Devil in Me, które zadebiutuje już niedługo, bo 18 listopada. W nowym zwiastunie poznać możemy antagonistę tej odsłony.

Plotki

 • Według Toma Henderson Discord pojawi się na konsolach Playstation 8 marca 2023 roku.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Psaw.eu

Psaweu to taki dziwny typ, co robi streamy na których można poznać jego pieski. Streamuje przeróżne gry (symulatory, przygodówki, indyczki), wszystko w pozytywnej atmosferze. Ale najlepszy jest jego Discord. NASZ Discord. To miejsce, w którym możesz też spotkać autora powyższej Pigułki i pomóc ją dalej rozwijać. Kto wie, może następną pigułkę audio nagrasz właśnie TY? Zajrzyj do NAS!