Pigułka newsów 25-26.10

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Zapowiedziano remake pierwszego Wiedźmina. Za produkcję odpowiadać będzie polskie studio Fool’s Theory. Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5 i był znany wcześniej jako Canis Majoris.

Grę ogłoszono 26 października w dzień 15. rocznicy pierwszej odsłony serii o Białym Wilku. Choć czułem, że mogą coś ogłosić, bardziej spodziewałem się daty premiery next genowego patcha do Wiedźmina 3 (tutaj mam nadzieję, że coś się zmieni na pokazie na festiwalu Lucca, który odbywa się pod koniec tego tygodnia). Ale z tego newsa też się ogromnie cieszę. Pierwsza część była świetna, nie licząc archaicznej walki i poruszania się. JEST HYPE!

Oficjalne

 • W Cyberpunk 2077 gra coraz więcej osób i jak się okazuje, coraz więcej osób też ocenia ten tytuł pozytywnie. Na Steam gra ma już 90% pozytywnych opinii w ciągu ostatnich 30 dni.
 • Do Overwatch 2 powrócili Bastion i Torbjorn. Czas się nimi pobawić w meczach. Oprócz tego pojawiła się aktualizacja z pierwszym eventem w OW2 – Halooween Terror. Potrwa on do 9 listopada.

 • Eventu okolicznościowego doczeka się także Broken Ranks. 28 października do gry trafi event Dziady trwający 30 godzin. W tym czasie pojawią się nowi przeciwnicy, a przy tym możliwość zdobycia dodatkowych przedmiotów i doświadczenia.

 • Od paru miesięcy From Software walczy z problemami, które pojawiły się na serwerach serii Dark Souls na PC. Teraz ogłoszono, że uratowano serwery Dark Souls 2: Scholar of the Fist Sin. Kolejnymi uratowanymi serwerami mają być standardowa edycja 2 odsłony oraz Dark Souls Remastered. Kiedy to będzie? Nie wiadomo.

  Gorszą informacją jest jednak to, że pierwsza oryginalna odsłona (wersja niezremasterowana) na zawsze pozostanie niedostępna w trybie online. Powodem tego jest podobno „starzejący się” system.

 • Sony ogłosiło, że stworzy nowe studio, które będzie zajmowało się grami AAA. Na samym początku studio odpowiedzialne będzie za pomoc przy kolejnym projekcie Naughty Dog.
 • Team Ninja podało datę premiery Wo Long: Fallen Dynasty – 3 marca 2023 roku. Gra zadebiutuje na PC, konsolach starej i aktualnej generacji oraz w Game Passie. 
 • Z wyników sprzedażowych jakie oficjalnie zaprezentował Microsft wychodzi, że ostatni kwartał był najlepszym kwartałem dla działu gamingowego w historii jego istnienia. Łączny przychód wyniósł 3,61 mld dolarów. Co ważne sama CEO Microsoftu zaznaczyła, że XBOX Series S jest konsolą ważną dla Microsoftu. Zwłaszcza, że „prawie połowa użytkowników tej konsoli po raz pierwszy skorzystała z urządzenia wchodzącego w skład naszego ekostystemu”.
 • Steam zaktualizował zalecane ceny gier dla poszczególnych walut. I tym sposobem w Polsce ceny mogą podnieść się o jakieś 28%, co i tak jest niewiele patrząc na Argentynie z podwyżką – 485% czy Turcji – 454%. Oczywiście pamiętajmy też, że nie trzeba się do tych zaleceń stosować, ale można się spodziewać wzrostu cen na Steamie.
 • Z okazji 25 urodzin serii Fallout Amazon zaprezentował pierwszy oficjalny screen z tworzonego serialu. Ogłoszono także, że pierwszy odcinek reżyseruje Jonathan Nolan, a producentami są – Geneva Robertson-Dworet i Graham Wagner. Niestety nie znamy daty premiery serialu.
 • Sony zapowiedziało, że w listopadzie do Playstation Plus trafią gry takie jak: Nioh 2, Lego Harry Potter Collection, Heavenly Bodies.
 • Ogłoszono ogrom nowości dla serii Age of Empires.
  – Powstaje remake Age of Mythology o podtytule Retold
  – Pojawi się mobilna odsłona serii tworzona przez studio World’s Edge
  – Ogłoszono, że jest już dostępna 4. część serii w wersji Anniversary Edition
  – Druga część pojawi się na konsolach XBOXowych już 31 stycznia, a w późniejszym terminie także 4. odsłona.
 • Dla miłośników tuningu aut Criterion zaprezentował możliwości jakie w tym zakresie będzie dawał Need for Speed Unbound. Zapowiada się bogato.
 • Redfall dostał zwiastun w haloweenowym klimacie.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Psaw.eu

Psaweu to taki dziwny typ, co robi streamy na których można poznać jego pieski. Streamuje przeróżne gry (symulatory, przygodówki, indyczki), wszystko w pozytywnej atmosferze. Ale najlepszy jest jego Discord. NASZ Discord. To miejsce, w którym możesz też spotkać autora powyższej Pigułki i pomóc ją dalej rozwijać. Kto wie, może następną pigułkę audio nagrasz właśnie TY? Zajrzyj do NAS!