Pigułka newsów 23-24.03

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Udostępniono pierwsze informacje o Everywhere i MindsEye. Zacznijmy jednak od początku.

 • W 2016 były prezes Rockstar North – Leslie Benzies założył nowe studio Build a Rocket Boy.
 • W 2017 zapowiedziano Everywhere, które ma być inspirowane Robloxem i zaoferuje możliwość tworzenia własnych gier. Jednak w porównaniu do Robloxa, ma być to platforma do tworzenia dużo bardziej zaawansowanych produkcji – nawet takich przypominających gry AAA.

Teraz zaprezentowano MindsEye, czyli produkcję, która będzie konkurentem dla GTA. Powstaje ona właśnie wewnątrz platformy Everywhere i dostępna będzie tylko tam. Gra ma być tytułem AAA skupionych na fabule i szybkiej akcji w trzeciej osobie.

Oprócz tego wiemy, że świat Everywhere ma mieć hub wokół którego będą budowane biomy i dzielnice. Każde z nich ma oferować trochę inną treść do tworzenia i grania. Np. dzielnica skupiona na wyścigach zaoferuje dołączenie do gier z autami w roli głównej albo stworzeniu je samemu. Data premiery nie jest znana. Twórcy za to zapewnili, że nie będzie NFT.

Oficjalne

 • Na blogu ukazały się moje pierwsze wrażenia z przedpremierowego grania w Dredge, czyli indyka skupionego na wędkarstwie w klimatach lovecraftowych. Serdecznie zapraszam na ten materiał – link.
 • Remake Resident Evil 4 zadebiutował i zbiera bardzo pozytywne opinie – 90% pozytywnych opinii na Steamie. Dodatkowo na platformie Valve gra pobiła rekord Resident Evil Village w liczbie jednocześnie grających osób – ponad 140 tysięcy grających osób. 
 • Elden Ring doczekał się patcha wprowadzającego ray tracing. Aktualizacja zawitała na PC jak i na konsole aktualnej generacji. W trybie z ray tracingiem gra uruchomia się w 30 klatkach. 
 • PUBG na swoje 6 urodziny pochwaliło się statystykami. W grę zagrało ponad 150 milionów osób, a jednocześnie w grze na Steam było ponad 3,25 miliona graczy.
 • The Lords of the Fallen porzuciło pierwsze „The” w nazwie. Żeby nie robić zamieszania, CI Games przemieniło także nazwę starszej odsłony i ma ona teraz dopisek „2014”. Najciekawszą rzeczą jest jednak udostępniony nowy pokaz technicznych możliwości Lords of the Fallen oraz Unreal Engine 5.

 • Polski sci-fi horror Fort Solis doczekał się nowego zwiastunu. Będzie to thriller osadzony na Marsie. W postacie wcielą się znani graczom aktorzy tacy jak: Troy Baker, Roger Clark i Julia Brown. Tytuł ukaże się latem tego roku na PC oraz PS5.

 • Udostępniono nowy gameplay Witchfire. Prezentuje on magię, którą będziemy mogli stosować w walce. Czary rozdzielać się będą na dwie klasy – lekkie i ciężkie, a także na cztery żywioły – ziemia, ogień, woda, powietrze. Gra dalej nie ma konkretnej daty premiery.

 • Ukazał się dłuższy gameplay z Remnant 2. Na nagraniu zostają nam przedstawione trzy klasy – Gunslinger, Handler i Challenger. Gra ma się pojawić latem na PC i konsolach aktualnej generacji.
 • Udostępniono gameplay HYENAS tworzonego przez studio Creative Assembly. Na filmie poznajemy także nowego bohatera – Heroki. Jest to postać, która będzie potrafiła podszywać się pod postacie przeciwników (odnosi się to do graczy jak i wrogą sztuczną inteligencję). Ruszyły także kolejne beta testy produkcji i potrwają one do 3 kwietnia. Gra ukaże się w tym roku na wszystkich platformach oprócz Switcha.
 • 505 Games zaprezentowało nowy zwiastun Miasma Chronicles. Jest to izometryczna gra post-apo z turową walką i eksploracją w czasie rzeczywistym. Nad tytułem pracują twórcy Mutant Year Zero. Produkcja ukaże się 23 maja na PC i konsolach aktualnej generacji w wersji cyfrowej. Od 9 czerwca zaś dostępna będzie edycja pudełkowa gry.
 • The Last Case of Benedict Fox otrzymało kolejny zwiastun. Gra dla przypomnienia 27 kwietnia pojawi się na PC, XBOX One, XBOX Series X/S i w abonamencie Game Pass.
 • Zapowiedziano datę premiery patcha 1.0 dla taktycznej gry Wartales – 12 kwietnia. Aktualizacja wprowadzi sporo nowości: poprawioną grafikę, nowe aktywności i opcje, zwiększony poziom postaci oraz całkiem nowy region. Dodatkowo Shiro Games pochwaliło się, że grę w early accessie zakupiło ponad 400 tysięcy graczy.
 • Pojawił się zwiastun do LEGO 2K Drive. Gra ukaże się 19 maja na wszystkich platformach.

 • The Lord of the Ring: Gollum otrzymał nowy zwiastun i datę premiery – 25 maja. Ukaże się na wszystkich platformach oprócz Switcha.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.