Pigułka newsów 25-27.03

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Udostępniono nowy gameplay z Final Fantasy XVI. Prezentuje on świat Valisthea, który odwiedzimy w grze. Twórcy ogłosili także, że tytuł zaoferuje dwa tryby graficzne – 4K z 30 fpsami oraz 1440p z 60 fpsami. Gra ukaże się 22 czerwca na PS5.

Oficjalne

  • 28 marca o godzinie 16:00 zostanie udostępniony 10-minutowy gameplay The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. Dla przypomnienia gra zadebiutuje 12 maja.
  • Ogłoszenie Counter Strike 2 przyciągnęło nowych i starych graczy do CS:GO. Gra osiągnęła w związku z tym 25 marca rekord jednocześnie grających osób – 1 507 212 graczy.
  • Microsoft ogłosił koniec promocji „4 zł za Game Passa” oraz poinformował, że szuka innych sposobów na promocję usługi.
  • Ubisoft ogłosił, że nie pojawi się na E3 w czerwcu. Odbędzie się jednak 12 czerwca pokaz Ubisoft Forward.
  • Ogłoszono, że 25 czerwca zostaną wyłączone otwarte beta testy do MultiVersus. Studio Player First Games zamierza następnie skupić się na przygotowaniu gry do jej premiery – początek 2024 roku. Twórcy zapewnili także, że gracze nie stracą swoich postępów w grze.
  • Dark and Darker zostało zdjęte ze Steama. Demo tego dungeon crawlera było na ostatnim Steam Next Fest bardzo dobrze przyjęte. Było jednym z najczęściej ogrywanych dem na Steam – w jednym momencie grało w niego nawet 50 tysięcy osób. Teraz studio Ironmace ogłosiło, że jest w trakcie rozwiązywania sprawy sądowej. Jeden z ich pracowników został oskarżony przez firmę Nexon o kradzież plików gry, przy której kiedyś pracował. Policja zajmuje się tą sprawą i do czasu rozwikłania śledztwa produkcja gry może być utrudniona.
  • Gavin Raeburn – współtwórca serii Forza Horizon otworzył własne studio – Lighthouse Games. Producent pracował w Playground Games 12 lat. O przyszłym  projekcie twórcy za dużo nie wiemy oprócz tego, że ma być to tytuł AAA. 
  • Chris Avellone został oczyszczony z zarzutów, które padły trzy lata temu. Znany scenarzysta gier był oskarżony o molestowanie. Oskarżycielki wycofały sprawę, a obie strony zawarły ugodę.
  • Podano datę premiery early accessu dla detektywistycznej gry sci-fi noir – Shadows of Doubt. Produkcja charakteryzuje się voxelową grafiką oraz proceduralnie tworzonym światem i innymi elementami w grze. Tytuł pojawi się 24 kwietnia.
  • Zapowiedziano datę premiery taktycznego RPGa Shardpunk: Verminfall – 13 kwietnia. Gra od studia Clockwork Pile ukaże się na Steamie oraz GoGu.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.