Pigułka newsów 20-21.10

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Odbył się pokaz Silent Hill Transmission, który przedstawił plany Konami na rozwój serii Silent Hill na przyszłe lata. Dostaliśmy więc zapowiedzi aż 4 projektów. Najciekawszymi projektami w mojej opinii jest remake Silent Hill 2 tworzony przez polskie Bloober Team oraz Silent Hill f, czyli prawdopodobnie kolejna pełnoprawna odsłona, która dziać się będzie w Japonii w latach 60. Więcej o tych tytułach przeczytać możecie w moim podsumowaniu pokazu.

Oficjalne

 • Capcom pochwalił się, że Devil May Cry 5 sprzedało się już w ponad 6 milionach kopii.
 • Draw Distance poinformowało, że planują rozwinąć Serial Cleaners duży dodatkiem. Nic więcej jednak nie wiadomo.
 • Pentiment uzyskał status gold i na pewno zadebiutuje 15 listopada. Do tego twórcy poinformowali, że gra będzie działać w 60 fpsach i dostanie polskie napisy. Tytuł można zakupić w preorderze w cenie 90 zł. Gra będzie dostępna na premierę w Game Passie.
 • Persona 5 Royal zadebiutowała na konsolach, PC oraz Game Passie. Gra będzie działać w 60 klatkach z rozdzielczością 4K.
 • Brytyjski urząd ds. konkurencji i rynków zdecydował się na wysłuchanie opinii graczy odnośnie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Na ich stronie jest dokładnie opisane, jak można zgłosić do nich swoją opinię. Przyznaje, że jest to dość niespodziewany ruch. 
 • Dowiedzieliśmy się, że God of War Ragnarok będzie działał na PS5 nawet w 120 FPSach, a także w trybach 4K i zablokowanych 40 lub 30 FPSach oraz zablokowanych 60 FPSach. Oprócz tego powoli zaczynają się pojawiać pierwsze opinie gry, większość mówi, że dostaniemy to samo co w poprzedniej odsłonie tylko jeszcze więcej.
 • Blizzard poinformował, że już 25 października wraz z nową aktualizacją do Overwatch 2 powrócą do gry postacie Torbjorn oraz Bastion.
 • Prezes EA Motive – Patrick Klaus poinformował w wywiadzie z Eurogamerem, że jeszcze długo poczekamy na zapowiedzianą grę o Iron Manie. Zaznaczył też, że studio zamierza stworzyć ten tytuł duży, innowacyjny i z dobrze poprowadzoną historią, ma być to po prostu list miłosny do tego superbohatera.
 • Bez żadnego wcześniejszego ostrzeżenia serwery Warhammer 40,000 Regicide zostały wyłączone. Jedyna opcją jest teraz granie w ten tytuł offline. Gra miała 7 lat i zebrała średnie opinie.
 • Konto twitterowe gry Midnight Suns zostało „przejęte” przez Deadpoola. Najpewniej jest to ciekawe poprowadzone od strony marketingowej ogłoszenie, że do gry trafi ta postać.
 • Kolejny miesiąc zbliża się, więc czas na przegląd premier. O nadchodzących tytułach możecie się dowiedzieć z poniższego filmu, odcinka na platformach podcastowych lub artykułu – Premiery Listopada, który już trafił na bloga. Życzę miłego oglądania/słuchania/czytania!
 • Capcom zaprezentował 10 minutowy gameplay oraz zwiastun fabularny Resident Evil 4 Remake. Gra zadebiutuje 24 marca na wszystkie możliwe platformy oprócz Switcha.
 • Zaprezentowano nam nowy zwiastun Final Fantasy XVI przedstawiający trochę więcej o fabule gry. Tytuł zadebiutować ma latem 2023 roku na PS5 oraz PC. Reżyser gry dodatkowo zapowiedział, że gra jest na wykończeniu i wkrótce dostaniemy jeszcze więcej informacji o niej.
 • Halo Infinite dostanie 8 listopada długo wyczekiwaną aktualizacje, która wprowadzi co-op. Będziemy mogli tryb fabularny ograć w sieci w trzy osoby. Oprócz tego dostaniemy także możliwość powtarzania niektórych misji oraz beta nowego trybu Forge, który umożliwi nam tworzenie własnych map i trybów na serwerach multiplayer.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Psaw.eu

Psaweu to taki dziwny typ, co robi streamy na których można poznać jego pieski. Streamuje przeróżne gry (symulatory, przygodówki, indyczki), wszystko w pozytywnej atmosferze. Ale najlepszy jest jego Discord. NASZ Discord. To miejsce, w którym możesz też spotkać autora powyższej Pigułki i pomóc ją dalej rozwijać. Kto wie, może następną pigułkę audio nagrasz właśnie TY? Zajrzyj do NAS!