Podsumowanie pokazu Silent Hill Transmission

Krótko o pokazie

Konami poszło za trendem ostatnich pokazów (jak Ubisoft i CD Projekt) i pokazało kilka projektów, nawet jeśli są one we wczesnym etapie rozwoju i poczekamy na nie jeszcze całkiem długo. Przedstawiono, głównie dla rozbudzenia hype’u fanów i inwestorów, 4 projekty oraz film Return to Silent Hill, o którym już było wiadomo.

Silent Hill 2 Remake

Tutaj bez większych zaskoczeń. Plotki potwierdziły się, krakowski Bloober Team będzie tworzył remake drugiej odsłony Silent Hill. Tytuł będzie przez rok dostępny tylko na PS5 oraz PC. Na Steamie znajdziecie już wymagania sprzętowe. Oficjalnie też Piotr Babieno poinformował, że Bloober Team pracuje nad grą już od 2019 roku. Data premiery prawdopodobnie, więc nie jest tak daleko jak może cię wydawać. Trzymam kciuki za zespół Bloobera!

Premiera – nieznana

Silent Hill F

Tytuł, który najbardziej przyciągnął moją uwagę. Będzie to pełnoprawna odsłona serii Silent Hill umiejscowiona w latach 60 w Japonii. Za grę odpowiadać będzie studio bez większych hitów na koncie, czyli NeoBards (znani z RE Resistance).

Premiera – nieznana

Silent Hill Townfall

Mniejszy projekt wydawany przez Annapurna Interactive, a tworzony przez szkockie studio NoCode (znani z Observation). Oprócz trailera niestety nic więcej nie wiemy. Wierzę jednak, że będzie to coś ciekawego, bo Annapurna wybiera sobie tylko najlepsze tytuły do wydania.

Premiera – nieznana

Silent Hill Ascension

Będzie to nietypowy tytuł, który będzie oferował „nową formę rozgrywki”, w której odbiorcy wpływają na grę w czasie rzeczywistym. Twórcy określają ten projekt jako „eksperyment społeczny”. Może będzie to film/serial interaktywny?

Premiera  – lipiec 2023.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.