Pigułka newsów 18-19.10

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Warszawskie studio Achara zapowiedziało Project Repo Man. Co wiemy o tym tytule?

 • Będzie to „napędzana intrygującą historią, komornicza gra RPG” z nietypowym światem. Trafimy bowiem do świata cyberpunku z elementami sztuki secesyjnej.
 • W grze wcielimy się w komornika Arthura Newsteda. Popadnie on w długi przez które trafi do świata pełnego konspiracji, korporacji i arystokracji. Choć gra będzie RPGiem i skupi się na dialogach, będzie jej „bliżej do Tormenta niż Disco Elysium”. Doczekamy się w grze bowiem elementów akcji i walki. W grze będzie widok z pierwszej osoby.
 • Gra wizualnie zapowiada się ślicznie – silnik Unreal Engine 5

 • Data premiery nieznana (demo pojawi się 6.02)

Oficjalne

 • Insomniac Games zapewniło, że premiera Spider-Man 2 dalej jest planowana na rok 2023.
 • Distance Studio zdementowało plotki o przeniesieniu gry The Callisto Protocol. Oraz potwierdzili, że ich gra będzie działać w 60 FPSach na konsolach (jest to pstryczek w nos w stronę Gotham Knights i A Plague Tale: Requiem).
 • W wywiadzie Kevin Choteau – reżyser A Plague Tale: Requiem powiedział, że aktualnie studio nie ma w planach stworzenia sequelu gry. Wszystko zależy podobno od reakcji graczy.
 • Ogłoszono, że Riot Games przejmie studio współpracujące przy World of Tanks – Wargaming Sydney.
 • Microsoft opublikował umowę Sony z Activision Blizzard. Z niej to wykryto ciekawą rzecz. Sony w umowie zablokowało opcję by gry z serii Call of Duty ukazały się w usłudze Game Pass „na kilka lat”(nie wiemy dokładnie ile lat). Do tej umowy odnosił się chociażby Phil Spencer w momencie ogłoszenia chęci przejęcia Activision Blizzard.
 • Blizzard ogłosił datę dużego pre-patcha do dodatku Dragonflight (oczywiście do gry WoW) – 25 października. Aktualizacja wprowadzi chociażby nowy system talentów dla magów, kapłanów i łotrzyków, a także wiele innych nowości w klasach postaci, interfejsie i przedmiotach zdobywanych na rajdach.
 • Warner Bros Games zapowiedział Mortal Kombat Onslaught – strategiczno-drużynowe RPG na mobilki. Ma być to tytuł z doświadczeniem kinowej historii na małym ekranie. Grę tworzy NetherRealm Studios i wyda w 2023 roku.
 • Studio Crytek ogłosiło, że Crysis 2 Remastered oraz 3 Remastered trafią 17 listopada na Steam. Wcześniej tytuły te dostępne były tylko na Epicu.
 • Ministerstwo Kultry i Dziedzictwa Narodowego wsparło BTC Studio w produkcji gry skupionej na historii Polski w okresie panowania Bolesława Chrobrego. Gra ma być strategią i od ministerstwa otrzymała 120 tysięcy złotych.
 • Od teraz będzie można własnoręcznie przygotowywać kolorystykę kupowanego pada XBOX Elite Series 2. Wcześniej możliwe to było tylko dla podstawowych padów XBOXa. Cena pokolorowanego Elite Series 2 zależy od ilości dodatków(łopatki, dodatkowe krzyżaki etc.) jakie dokupimy do niego. Pada więc kupimy w przedziale 650 – 930 zł.
 • Poniżej lista nadchodzących tytuł, które trafią do Game Passa w drugiej połowie października.
 • Zapowiedziano na pokazie Behind The Sims Summit Project Rene. Nie zostało to powiedziane wprost, ale najpewniej jest to po prostu The Sims 5Pokazano nam rozbudowany tryb budowania i możliwość modyfikowania mebli. Gra ukaże się za parę lat. Oprócz tego oficjalnie 18 października The Sims 4 przeszło na model free to play. 

 • NFS Unbound dostało dłuższy gameplay. I przyznaję wygląda to nietypowo, ale i ciekawie. Dowiedzieliśmy się też, że w grze będziemy mogli postawić (zapewne wirtualne) pieniądze na własne wyścigi i w ten sposób szybko zarobić.
 • Dostaliśmy kolejny gameplay Gotham Knights, tym razem tłumaczącą czym tak naprawdę będzie ta gra oraz chociażby czym specjalizują się konkretne postacie. Przyznam jest to najlepszy z pokazanych dotychczas gameplay’i. W końcu pojawił się u mnie lekki hype na ten tytuł.

 • Na Steamie zadebiutował w early accessie Deadlink, czyli rogalikowy shooter w cyberpunkowym sosie. Najłatwiej też określić tą grę „shooterowym Ghostrunnerem”.

 • Zadebiutowała polska gra Harmony’s Odyssey, czyli kolorowa produkcja pełna minigier oraz zmyślnych zagadek. Port na Switcha ukaże się 27 października.

 • W najnowszym materiale od Santa Monica Studio dostaliśmy kulisy powstawania scenariusza do God of War Ragnarok. Twórcy zapewniają, że w tej odsłonie zakończą wątki poruszone w pierwszej nordyckiej części God of War oraz zobaczymy w niej dalszy ciąg rozwoju relacji ojca z synem.

 • Playstation ogłosiło datę premiery Dual Sense Edge – 26 stycznia. Pada będzie można zamawiać już od 25 października w cenie 200$/240€.

Plotki

 • Według plotek Sony ze względu na dochodzenia wokół Microsoftu i Activision Blizzard może opóźnić lub całkiem zrezygnować z tegorocznego Playstation Showcase (nie mylić z mniejszymi pokazami State o Play, Showcase zazwyczaj odbywał się we wrześniu). Według firmy taki duży pokaz, mógłby dać argumenty Microsoftowi w walce o przejęcie Activision Blizzard.


  Ta sama plotka wspomina także, że na pokazie Sony miały się pojawić chociażby takie gry jak Silent Hill czy nowa gra Hideo Kojimy, którą ostatnio zaczął promować plakatami. Jeśli to prawda, to serio Sony musi totalnie bać się tego przejęcia i trząść portkami na samą myśl.

 • Jason Schreier przedstawił szerzej skomplikowaną sytuację jaka zaistniała wokół bojkotu Bayonetty 3(tutaj o tym pisałem). Potwierdził, że według jego źródeł aktorka głosowa miała dostać ofertę 3/4 tysięcy dolarów, ale za jedną sesję nagraniową trwającą około 4 godziny. Do tego miało się odbyć około 5 takich sesji nagraniowych, więc aktorka zarobiłaby przynajmniej 15 tysięcy dolarów, o czym w swoich nagraniach nie wspomniała.

  Informacje te potwierdził także inny dziennikarz – Stephen Totilo. Co jeszcze bardziej kuriozalne według tych informacji gaża za poprzednią część była jeszcze mniejsza i wtedy aktorka nie protestowała. Przy ofercie pracy przy 3 odsłonie za to zażądała podobno udziału w zyskach sprzedaży gry. Wszystkim tym doniesieniom zaprzeczyła aktorka głosowa. Komu wierzyć? Ciężko powiedzieć. Znając życie sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana niż to co wiemy.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Psaw.eu

Psaweu to taki dziwny typ, co robi streamy na których można poznać jego pieski. Streamuje przeróżne gry (symulatory, przygodówki, indyczki), wszystko w pozytywnej atmosferze. Ale najlepszy jest jego Discord. NASZ Discord. To miejsce, w którym możesz też spotkać autora powyższej Pigułki i pomóc ją dalej rozwijać. Kto wie, może następną pigułkę audio nagrasz właśnie TY? Zajrzyj do NAS!