Pigułka newsów 19-20.07

Najgorętszy news

 • EA udostępniło zwiastun FIFA 23, mamy także premierę gry. Dla wersji Ultimate – 27 września, dla wersji Standard – 30 września. Gra trafi na każdą możliwą platformę po za Switchem.

Oficjalne

 • Nowe Saints Row uzyskało status gold i trafi na półki 23 sierpnia.

 • 11 Bit Studios zapodało nowy zwiastun przygodówki South of the Circle wraz z datą premiery – 3.08.

 • Rollerdrome, czyli trzecioosobowa strzelanka połączona z jazdą na rolkach dostała nowy zwiastun. Studio Roll7 (twórcy cudownego Olli Olli World) pochwaliło się we wspomnianym zwiastunie wykorzystywanymi funkcjami pada Dual Sense. Gra ukaże się na PC, PS4 i PS5 już 16 sierpnia.

 • Dostaliśmy zwiastun Tekken: Bloodline, czyli serialu anime, który opowiadaja historię młodego Jima Kazamy. Serial dostępny będzie na Netflixie. Premiera – 18 sierpnia.

 • Świetny indyk Inscryption już 30 sierpnia trafi na PS4 i PS5.

 • Mobilka free-to-play Star Wars Hunters została ponownie opóźniona. Gra trafić ma na Nintendo Switch, iOS i Androida dopiero w 2023 roku.

 • Nintendo ogłosiło, że od 29 sierpnia nie będzie można już dodawać środków na eShopie na Wii U i 3DS’ie, a od 27 marca 2023, zostanie całkiem zablokowana możliwość zakupu gier.
 • Valve ostrzegło, by nie używać Steamdecka w wysokiej temperaturze. Z ich urządzenia powinno się korzystać w przedziale temperatur 0-35 °C.

 • Microsoft wraz z Discordem ogłosili współpracę. Platforma do rozmów już teraz dostępna jest w testach dla Insiderów na konsolach. Funkcja działa na XBOX One i na Series X/S.

 • Firma NetEase ogłosiła, że będzie finansować studio Jar of Sparks. Nowo powstałe studio tworzyć ma narracyjne gry akcji.
  Jar of Sparks pochwalić się może składem doświadczonych ludzi: CEO – Jerry Hook (Halo), dyrektor kreatywny – Paul Crocker (Batman Arkham), reżyser rozgrywki – Steve Dyck (Halo), producent – Greg Stone (Doom).

 • Znany twórca gier (pracował przy – Doom, Quake, Empire of Sin) John Romero ogłosił, że szuka do swojego studia Romero Games osób do prac nad jego nowym FPSem tworzonym na Unreal Engine 5. Ma być to całkiem nowe IP.

 • W ciągu ostatniej doby pojawiło się 70 nowych ofert pracy w Rockstar Games. Łącznie w tym momencie studio szuka 227 osób. Raczej możemy mieć pewność, że większość z tych ofert odnosi się do GTA VI. Zwłaszcza, że według plotek studia zrezygnowało jak na razie z robienia remasterów/remake’ów.
 • EA wniósł wniosek o patent na technologię, która miałaby generować elementy w grach na podstawie stylu grania danej osoby. System na początku miałby określać typ gracza. Określono następujące typy: odkrywca, zawodnik, kolekcjoner, wsparcie, bojownik, czołgista, dowódca i wykonawca. A następnie algorytm generować ma dla nas proceduralnie zadania i nagrody w taki sposób, by nas zachęcić do dalszego grania.

   

  Z jednej strony brzmi to ciekawie, jeśli pomyśli się o grach-usługach gdzie gracz mógłby w wielkim MMO dostawać zadanie takie jakie właśnie oczekuje od gry, tytuły mogłyby być wtedy bardziej multigatunkowe. Patrząc jednak z drugiej strony, aż tak pięknie nie będzie i myśląc bardziej realistycznie będzie to po prostu kolejny algorytm w grze, który ma w ten sposób sprzedawać nam jeszcze bardziej narzucające się mikrotransakcje i „odpowiedne dla nas” reklamy.

 • Playstation przejęło platformę Repeat.gg, która specjalizuje się w turniejach esportowych.

 • Już niedługo, bo 12 sierpnia pojawi się port na PC Spider-Man Remastered. Z tej okazji Sony przedstawiło zwiastun, który przedstawia funkcje, które pojawią się w PC-towej wersji: Ray-tracing, Nvidia DLSS i DLAA. Gra będzie obsługiwała ultrapanoramiczne monitory i będzie mieć odblokowane FPS-y. Playstation podało także cenę – 299 zł (trochę drogo).

Plotki

 • Według plotek Grounded od Obsydianu dostanie serial animowany. Dodatkowo wiemy, że produkcją tego serialu powiązane są firmy Waterproof Studios, Kinetic Media i Bardel Entertainment. Za scenariusz odpowiedzialny ma być Brien Goodrich i Brent Friedman(Wojny Klonów).
 • Blizzard po ukończeniu drugich beta testów Overwatch 2, ogłosił kolejne testy. Mają się one pojawić w najbliższych miesiącach. Według plotki na podstawie kodu udostępnionego przez Blizzarda w najbliższej becie tytuł dostanie kolejną nową postać (medyka/wsparcie), której towarzyszy lis. To samo stworzenie widoczne jest na zwiastunie gry z ostatniego E3.

 • Według odnalezionych plików w grze w pierwszym DLC do Dying Light 2 odwiedzimy operę, która będzie pełnić funkcję areny do walk gladiatorów. Dodatek zaoferuje nam historię z dwoma zakończeniami. To co się udało odkopać znajdziecie na poniższym filmie:

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.