Pigułka newsów 17-18.07

Najgorętszy news

Studio Digital Extremes odpowiedzialne za Warframe ogłosiło swoją nową produkcję – Soulframe. Będzie to podobnie jak Warframe gra free-to-play. Tym razem jednak będzie to fantasy MMORPG. Jedynie co jest pewne, to informacje, że nacisk tej produkcji będzie na otwarte lokacje oraz proceduralnie generowanie lokacje, a także na walkę wręcz (sam gameplay ma być wolniejszy od tego z Warframe). Ciekawą informacją jest też to, że gra inspirowana jest filmem „Księżniczka Mononoke”. Dostaliśmy także zwiastun produkcji.

Newsy - oficjalne

  • EA udostępniło okładkę FIFA 23 i poinformowało, że nowych informacji o grze oczekiwać możemy 20 lipca. Co ciekawe, jest to pierwsza okładka, na której przedstawiona jest piłkarka.

  • Elon Musk poinformował, że trwają postępy w pracy wprowadzeniu Steama w samochodach Tesli. Wersja demonstracyjna ma się ukazać już w przyszłym miesiącu.

  • Wraz z wersją alpha dodatku Dragonflight do World of Warcraft wprowadzono zmiany w edytorze postaci. Od teraz nie ma już ciał rozdzielonych na płcie, a na „body 1” i „body 2”. W plikach gry odnaleziono też opcję wyboru zaimków. 

  • Na Steam powrócił Activision. Wydawca ma ponownie swoją podstronę na platformie Gabe’a. Może jeszcze nie ma dostępnych wszystkich gier wydawcy, ale powróciły trylogie Crasha i Spyro.

  • Ogłoszono pierwszą odsłonę Steam Festival VR 2022. Będzie to wydarzenie z demami niewydanych jeszcze produkcji oraz dużymi przecenami tytułów dla gogli wirtualnej rozgrywki.  Festiwal trwać będzie od 18 lipca 19:00 do 25 lipca 19:00.

  • Udostępniono nowy gameplay z The Callisto Protocol,  w którym to dużo wypowiada się sam dyrektor Striking Distance Studio.

  • Studio Frozengem zapowiedziało bardzo ciekawie zapowiadający się tytuł – Dungeons of the Amber Griffin. Gra ta gatunkowo klasyfikuje się jako fantasy RPG i dungeon crawler. Bardzo ciekawy jest klimat gry oraz jej umiejscowienie, czyli polskie Kaszuby. W tej produkcji będziemy mogli zebrać drużynę czterech śmiałków, którzy przemierzą lochy oraz inne lokacje, po drodze pokonując monstra z wierzeń Pomorzan. Co ciekawe tytuł powstaje przy wsparciu Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej z Wejherowa. Soundtrackiem zajmuje się ten sam zespół co muzyką do Wiedźmina 3 – Percival Schuttenbach. Premiera gry – 2023 rok, a w tym roku na jesieni demo.

Newsy - plotki

  • Odnaleziono najprawdopodobniej plan zdjęciowy do serialu Fallout tworzonego przez Amazon Prime Video. Na planie zdjęciowym widać tylko zniszczone samochody i znane z Fallouta 3 Super Duper Mart. Wpasowuje się to w informacje o starcie zdjęć do serialu w czerwcu.

Newsy - Inne

  • BF3: Reality Mod – 17 lipca swoją premierę miał mod do Battlefielda 3. Mod wprowadza do gry dużo bardziej taktyczne misje oraz ułatwienia w dokonywaniu akcji specjalnych w grupie znajomych.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.