Pigułka newsów 15-16.07

Najgorętszy news

 • Podczas Q&A twórcy ze studia Creative Assembly poinformowało o dacie beta testów trybu Immortal Empires do Total War: Warhammer 3 – 23 sierpnia. Ten tryb jest o tyle ważny, że połączy on wszystkie mapy i frakcje z pierwszej, drugiej i trzeciej odsłony tworząc jedną wielką ogromną kampanię. Po tym połączeniu w grze będzie łącznie 86 różnych dowódców. Mają rozmach…

Newsy - oficjalne

 • Zakończono wszystkie formalności i Sony w końcu może powiedzieć, że zakupiło Bungie. No zobaczymy co ciekawego się pojawi od Bungie po zawiązaniu tej współpracy.
 • Studio Tribute Games pochwaliło się, że Teenage Mutant Ninja Turles: Shredder’s Revenge sprzedaje się świetnie. Minął tydzień od premiery, a gra sprzedała się już w ponad milionie egzemplarzy. A warto zaznaczyć, że w dniu premiery trafiła do Gamepassa. Na Steamie gra zbiera też świetne opinie(92% pozytywnych recenzji).
 • Ghost of Tsushima już 17.07 będzie miał swoją drugą rocznicę. Z tej okazji twórców pochwalili się, że gra została zakupiona już w 9,73 mln egzemplarzy, a co ważniejsze 75 mln razy pogłaskano w grze lisa.
 • Super Smash Bros Ultimate od Warner Bros, czyli Multiversus dostał datę otwartej bety – 26 lipca(19 lipca zaś zacznie się beta dla osób, które dostały się do zamkniętej bety parę miesięcy temu). W bijatyce zagrać będziemy mogli postaciami z DC, Scooby-Doo, Gry o Tron czy chociażby Toma i Jerrego. Gra docelowo będzie free-to-play i dostępna na każdej niemal platformie oprócz Nintendo Switch.
 • Ogłoszono, że Final Fantasy 16 będzie grą bez walk turowych, aby zainteresować młodszych odbiorców. Nie będzie także otwartego świata, co akurat brzmi jak najbardziej na plus w mojej opinii.
 • Studio Owlcat Games udostępniło film przedstawiający urywki z gry i concept art swojego izometrycznego RPGa Warhammer 40k: Rogue Trader. I co mam powiedzieć, no kurde wiedzą, że jak pokażą ciekawe concepty (do tego do klasycznego RPGa) to mnie zainteresują ehh. Wersja alpha gry na PC ma się pojawić w drugiej poł. tego roku. Za dostęp do wczesnego dostępu trzeba zapłacić tutaj.
 • Studio Parabole ogłosił, że pracuje nad kontynuacją Kony, pełny tytuł gry to Kona II: Brume. Tytuł to przygodówka z elementami survivalu dziejąca się w 70latach w mroźnych terenach Kanady. Dostaliśmy także trailer, a do tego informacje, że gra ukaże się przyszłym roku na każdej możliwej platformie.
 • Bardzo mały news to jest, ale dla mnie osobiście ważny, bo ten tytuł po prostu mocno mnie intryguje klimatem. Dostaliśmy kolejne śliczne screenshoty z The Invincible. A jak ktoś nie oglądał to tutaj jest najnowszy gameplay z tej produkcji.

Newsy - plotki

 • Jeff Grubb wspomniał w swoich podcaście plotkę od Jasona Schreira odnośnie AC Rift. Do tej plotki dodał także, że według jego informacji jedna z historii, które pojawią się w AC Infinity umiejscowiona będzie w Japonii.
 • Według plotek God of War Ragnarok na PS5 będzie umożliwiał grę w dwóch trybach. Pierwszy działać będzie w 30 klatkach na sekundę z natywnym 4k, a drugi w 60, ale z dynamicznym 4k. Gra ma wykorzystywać w pełni funkcje DualSense oraz funkcje dźwiękowe Tempest 3D Audio.
  Oprócz tego dostaliśmy też oficjalne ceny gry, w których oj łatwo się pogubić. Cyfrowa i pudełkowa wersja na PS4 – 299 zł. Cyfrowa na PS5 – 339 zł. Cyfrowa wersja „Digital Deluxe” dostępna na obu konsolach w cenie – 389 zł. Kolekcjonerka zwykła – 999 zł. Kolekcjonerka „Edycja Jotuńska” – 1299 zł. Co ciekawe w większości sklepach już wszystkie nakłady najdroższej kolekcjonerki zostały wykupione. Pojawiają się za to już nowe oferty z wygórowanymi cenami na ebayu.
 • FIFA 23 według plotek już 20 lipca dostanie swój pierwszy zwiastun, a swą premierę będzie miała 30 września.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.