Pigułka newsów 21-22.07

Najgorętszy news

Opóźniono na następny rok finansowy 2023/24 Avatara Frontiers of Pandora. Co ciekawe parę tygodni temu Tom Henderson zapewniał, że gra ukaże się 18 listopada. Najwyraźniej doszło do dość sporych problemów. 

Dodatkowo wiemy z oficjalnych informacji, że oprócz tego została także opóźniona „niezapowiedziana mniejsza produkcja premium”. Jak podaje Jason Schreier, informacja ta odnosi się do Assassin’s Creed Rift, który ma być swego rodzaju spin-offem serii. Insider dodał do tego też, że początkowo Rift miał ukazać się w lutym 2023 roku, a teraz ukazać ma się na przełomie maja/czerwca.

Oficjalne

 • Ubisoft anulował cztery tworzone projekty: Ghost Recon: Frontline – gra negatywnie przyjęta po samym zwiastunie, co nie jest dziwne, bo miała być po prostu kolejnym niewyróżniającym się battle-royale free-to-play. Splinter Cell VR – gra zapowiedziana około rok temu, wiemy tyle, że powstawała. Oraz dwa tytuły nie zapowiedziane nawet.

 • Feardemic ogłosił datę Fear Fest 2022: Black Summer Edition – 6 września o 19:00. Jest to pokaz ponad 30 horrorów(i ich liczba cały czas rośnie). Będą to zwiastuny, gameplaye i wywiady z twórcami. Brzmi jak dla mnie ciekawie. Dla zainteresowanych pokaz dostępny będzie na youtube.

 • Pojawiła się bardzo przyjemna promocja. W cenie 3-5 zł (w zależności gdzie dokona się zakupu Steam/Origin/PS Store) można zakupić do 4 sierpnia na miesiąc abonament EA Play.

 • EA Sports poinformowało, że w FIFA 23 nie zagramy rosyjską reprezentacją i klubami.

 • Mojang przedstawiło swoje stanowisko wobec NFT. Studio nie chce, by Minecraft miał jakiekolwiek powiązania z tą technologią i blockchainem. Odnosi się to także do modów tworzonych przez społeczność.

 • Playstation zostało pozwane za problemy z PS5. W Stanach Zjednoczonych złożono pozew za ukrywanie wady, która cechuje się zbyt częstym samoistnym wyłączaniem się konsoli podczas używania. Podobno jest to nawet częsty problem i najwyraźniej ktoś dopatrzył się możliwości zarobienia, bo wątpię by to był globalny problem.

 • Guerrilla Games ogłosiło, że 12 sierpnia zostaną wyłączone serwery RIGS: Mechanized Combat League i dwóch gier z serii Killzone: Shadow Fall i Mercenary.

 • Polskie strategiczno-turowe RPG na dzikim zachodzie, czyli Hard West II otrzymało datę premiery – 4 sierpnia. Aby zachęcić do kupienia na okres 28 lipca – 1 sierpnia pojawi się wersja demo z pierwszym rozdziałem na Steamie.

 • Indyk inspirowany Darkest Dunegon, czyli Circus Electrique dostał datę premiery – 6 września.

 • Capcom opublikował zwiastun Resident Evil Village Gold Edition. Jest to edycja, która łączy podstawową wersję gry z dodatkiem Winters’ Expansion. Premiera nowej edycji gry – 28 października.

 • Po fali krytyki na remake’a The Last of Us Part I, Naughty Dog wypuściło film przedstawiający zmiany jakie nadejdą w grze. Niestety, ale wychodzi na to, że oprócz ulepszonej grafiki, fizyki, animacji i AI, tytuł nie będzie miał poprawionej rozgrywki (na co najwięcej fanów narzekało). Dla przypomnienia tytuł swą premierę ma 2 września.

 • Współreżyser The Last of Us i Uncharted 2/4 założył studio Wildflower Interactive. Bruce Straley 5 lat temu odszedł z branży na emeryturę, teraz jednak powrócił i jak sam mówi pracuje już nad paroma projektami. Głównie mają to być mniejsze stylizowane tytuły. Poniżej kilka słów od założyciela:

Plotki

 • Serwis Kotaku poinformował, że Ubisoft pracuje nad projektem z serii Assassin’s Creed o nazwie kodowej Project Red. Tytuł osadzony ma być w Japonii i ma być historią, która pojawi się w Assassin’s Creed Inifinity. Potwierdza to niedawną plotkę od Jeffa Grubba.
 • Przez przypadek na stronie WoW Classic udostępniono grafikę dodatku Wrath of the Lich King z datą premiery – 26 września. Zdjęcie szybko zostało usunięte.
 • Według serwisu Playstation Game Size Star Wars Jedi: Survivor ukaże się na przełomie lutego i marca 2023 roku.

Inne

 • W wywiadzie Alicia Vikander przyznała, że od momentu przejęcia wytwórni MDM przez Amazona, nie wiadomo czy dalej planowane jest kręcenie sequela filmowego Tomb Raidera z 2018 roku.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.