Pigułka newsów 08-09.08

Najgorętszy news

Arc Raiders od Studia Embark zostało opóźnione na przyszły rok. Gra miała się początkowo ukazać w tym roku na PC i nową generację konsol. Dla przypomnienia tytuł ten ma być coopowym shooterem w ciekawym klimacie retro sci-fiction. Grą zajmują się doświadczeni ludzie, którzy przez lata pracowali nad serią Battlefield.

Oficjalne

 • Marvel’s Midnight Suns ponownie opóźniono.  Studio Firaxis (twórcy XCOM’a) podali jedynie, że gra ukaże się przed 31 marca 2023 oraz wersje na starszą generację konsol wraz ze Switchem pojawią się w jeszcze późniejszym terminie.

 • Prezes Take-Two na rozmowie z inwestorami poinformował, że GTA VI jest na zaawansowanym etapie rozwoju. Stwierdził nawet, że studio ma ambicje by grą ustanowić nowe standardy dla całej branży gier, a nawet ogólnie dla wszystkich branż rozgrywkowych. Pytanie czy uda im się to znowu?

  Dodatkową informacją z konferencji były także statystyki sprzedanych egzemplarzy. GTA V rozeszło się w 170 milionach kopii, a Red Dead Redemption 2 – 45 milionów.

 • Warner Bros oficjalnie nie podaje liczby grających w MultiVersus, za to do tych danych rzekomo dotarł serwis Tracker.gg. Według ich informacji w tą bijatykę zagrało już 10 milionów graczy. Bardzo ładny wynik trzeba przyznać.

 • Firma AppLovin zaoferowała 17,54 miliardów dolarów za kupno Unity Software. Firma ta specjalizuje się głównie tworzeniem i monetyzacją aplikacji mobilnych. Jeśli dojdzie do tego przejęcia, będzie to drugie największe przejęcie w branży. Pierwsze miejsce oczywiście dalej jest przy sprzedaży Activision Blizzard.

 • Jak podaje serwis Apptopia tylko 0,77% użytkowników Netflixa ogrywa tytuły udostępnione z jego biblioteki.  Nie brzmi to najlepiej, a szkoda bo zdarzają się ciekawe tytuły w ich ofercie (polecam Moonlightera wydanego przez polskie 11 bit studios). Netflix chyba sam nie wierzy, że może się to udać i za mało mówi o udostępnionych grach, które powoli przestają być tylko mobilkami, ale także grami portowanymi z PC i konsol na telefony.

 • Mychajło Federow, czyli wicepremier i minister transformacji cyfrowej Ukrainy zaapelował do XBOX’a, Playstation, innych wydawców oraz platform esportowych o zablokowanie dostępu do gier na terenie Rosji i Białorusi.
 • Znany analityk, Michael Patcher w programie Yahoo Finance Live podał ciekawe informacje. Według jego szacowań po fuzji XBOX’a z Activision Blizzard liczba subskrybentów Gamepassa podskoczy do 100 milionów osób. Teraz zostaje policzyć zarobki, koszt gamepassa(50zł) * 100mln = coś koło 5 mld zł miesięcznie?
 • Ogłoszono, że 15 września odbędzie się Call of Duty Next. Wtedy też dowiemy się więcej informacji o nowym Modern Warfare 2, Warzone 2 i mobilnej wersji Warzone. Możliwe, że wtedy też dowiemy się o beta testach tych produkcji. Oprócz tego Activision przedstawił nową mapę do MW2, która odbywa się na torze wyścigowym F1.

 • Polskie studio Redkar Limieted przedstawiło zwiastun swojego nowego RTS’a z elementami tower defense – Warlords: Under Siege. Co jest jednak naprawdę ciekawe to fakt, że trailer w pełni został stworzony przez AI. Wszystkie grafiki zostały wygenerowane przez programy DALL-E2 i MidJourney. Tytuł ma pojawić się pod koniec 2022 roku.

Plotki

 • Na targach Evo 2022 Bandai Namco przedstawiło krótki film o serii Tekken, który kończy się krótkim teaserem z tekstem „get ready”. Spekuluje się, że odnosi się to do niezapowiedzianego jeszcze Tekkena 8.

Inne

 • Z okazji dnia kota GSC Game World udostępniło grafikę przedstawiającą concept art do Stalker 2. Grafika przedstawia zmutowanego dzikiego kota – Bajuna.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.