Pigułka newsów 06-07.08

Najgorętszy news

Jeff Grubb na podcaście Game Mess Morning poinformował, że z jego źródeł Eidos Montreal chciałoby wrócić do Deus Ex-a i rzucić „wyzwanie Cyberpunk 2077, robiąc to, co tam się nie udało”. Co warto mieć na uwadze trzy miesiące temu studio wraz z prawami do tej marki zostało zakupione przez Embracer Group. Wtedy już pojawiły się domysły, że może studio spróbuje powrócić do korzeni.

Swoje trzy grosze dodał do tego także Jason Schreier, który podał informacje, że jak na razie Eidos Montreal pracuje nad projektem z całkiem nowym IP. Tytuł podobno jest już na bardzo zaawansowanym etapie rozwoju. Na Deus Ex, więc najpewniej trochę poczekamy.

Oficjalne

  • Krafton ogłosił, że ruszyły pełną mocą prace nad Project Windless. Jak sami mówią, jest to wysokobudżetowy i ambitny tytuł fantasy, który bazować ma na koreańskiej powieści „The Bird that Drinks Tears” autorstwa Yeongdo Lee. Świat gry ma być unikatowy z nietypowymi rasami, przyrodą i fabułą. Dodatkowo wiemy, że wydawca szuka producenta gry, który zajmie się grą AAA singleplayer z otwartym światem. Niewykluczone, że odnosi się to Windless.

    Przy samej grze pracuje także znany concept artysta Iain McCaig, który pracował przy takich seriach jak Star Wars, Harry Potter, Terminator czy The Avengers. McCaig komentując w sieci porównał nawet świat i historię tej gry do poziomu Władców pierścieni i Diuny. Czy tak będzie? Zobaczymy…. Na razie za to jestem zachwycony pokazanymi pracami:

  • Steam wprowadził możliwość podłączenia do PC Joyconów. Co ważne pojawiła się także opcja zamiany przypisanych klawiszy, ze względu na różnicę w opisaniu przycisków. Aby przetestować joycony w grach należy zaznaczyć w ustawieniach platformy zgodę na beta wersje aktualizacji Steam.

  • Gry mobilne Activision Blizzard w drugim kwartale 2022 roku zarobiły więcej niż tytuły z PC i Konsol razem wzięte. Głównie odnosi się to do takich produkcji jak Candy Crush, Call of Duty Mobile i Diablo Immortal.

  • Sony ogłosiło nie dawno program lojalnościowy – Playstation Stars. Jednym z jego elementów nagród ma być nieokreślone jeszcze „cyfrowe nagrody kolekcjonerskie”. Oficjalnie Sony zaznaczyło, że nie jest to NFT, mimo wszystko drąży chyba ten temat po cichu. Na EVO 2022, aby wygrać koszulkę Playstation, trzeba było wypełnić ankietę, a jedno z pytań w niej odnosi się do NFT- ” Którym z tych NFT/ cyfrowych nagród kolekcjonerskich byłbyś zainteresowany? Coś mi tu śmierdzi hipokryzją.

  • Riot Games przedstawiło odświeżoną wersję jednej z postaci z Lol’a – Udyra. Na poniższym zwiastunie można zobaczyć zmiany w mechanikach i wyglądzie postaci.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.