Pigułka newsów 04-05.08

Najgorętszy news

Microsoft ruszył z testami rodzinnego abonamentu XBOX Game Pass. Na razie testy trwają w Kolumbii i w Irlandii. Z planu rodzinnego może korzystać do 5 osób, które znajdują się w tym samym kraju. Koszt abonamentu rodzinnego wynosi 54,99 zł  (czyli cena Ultimate) za 18 dni. Dzieląc to na 5 osób wychodzi naprawdę całkiem korzystna oferta – coś koło 19/20 zł na osobę za miesiąc?

Oficjalne

 • Microsoft udostępnił dla deweloperów nowe oprogramowanie dla XBOX Series S. Ma to usprawnić działanie konsoli i ułatwić optymalizowanie na niej gier.

 • Wiceprezes Blizzarda Jon Spector na twitterze oznajmił, że nie będzie jednak trzecich beta testów Overwatch 2. Poprzednie testy podobno były na tyle wartościowe, że uznano, że zebrane informacje wystarczą by dopracować grę na premierę, czyli 4 października. 

 • Wiceprezes Riot Games – Greg Street, napisał na twitterze o MMO dziejącym się w świecie LoLa. Zapewnił on, że tytuł dalej powstaje i ma się dobrze. Projekt będzie dopracowywany i zmieniany jeszcze wiele razy, dlatego też na razie nie zamierzają niczego ujawniać. Gra zostanie ujawniona w momencie, gdy twórcy będą już pewni jej kierunku rozwoju.

 • Mamy potwierdzenie plotek, że Beyond Good & Evil 2 nie zostało usunięte. Na twitterze Sarah Arellano, która pracowała chociażby przy scenariuszu do najnowszego Saints Row, pochwaliła się, że została główną scenarzystka gry Ubisoftu. Może coś o tym tytule dowiemy się na Ubisoft Forward we wrześniu?

 • MultiVersus miało doczekać się 9 sierpnia swojego pierwszego pełnoprawnego sezonu. Został on jednak przesunięty na datę bliżej nieokreśloną. Gra zbytnio raczej nie ucierpi na tym, bo w otwartej becie grają jak na razie miliony ludzi.

 • Square Enix trzy miesiące temu sprzedał studia Crystal Dynamics oraz Eidos. Na konferencji dla inwestorów wydawca, podał niespodziewany argument. Według Square gry od tych zachodnich studiów mogłyby źle wpłynąć „na sprzedaż pozycji pozycji wyprodukowanych w Japonii”

 • THQ Nordic ogłosił teaserem swoją nową wrestlingową produkcję AEW: Fight Forever. Za grę odpowiadać będzie studio Yuke’s, a 12 sierpnia dostaniemy nawet gameplay. Data premiery jest na razie nieznana, ale za to wiemy, że zagramy w ten tytuł na niemal każdej niemal platformie od PC po konsole poprzedniej jak i nowej generacji.

 • Studio Frogwares ruszyło ze zbiórką na kickstarterzeremakiem Sherlock Holmes Awakaned. W ciągu 6 godzin osiągnięto cel zbiórki, jest to naprawdę ładny wynik. Gratulacje dla nich! Gra ma oferować granie z perspektywy trzeciej osoby, lepszą oprawę graficzna, nowe animacje i cutscenki, całkiem nowe mechanizmy śledztw, przeredagowaną z nowymi zadaniami fabułę, od nowa nagrane dźwięki i wiele więcej ulepszeń.

 • Studio tworzące Metal Hellsingera, The Outsiders, ogłosiło, że na Gamescomie zorganizują koncert. Wydarzenie rozpocznie się 25 sierpnia o godzinie 19:00.

 • Twórcy Dead by Daylight, czyli Bahaviour Interactive przedstawili 4 swoje nowe tytuły:

  Meet your Maker – Tytuł, w którym będziemy zwiedzać w świecie post-apo opustoszałe bazy pełne pułapek i przeciwników. Najciekawszym jednak elementem gry jest to, że te budowle tworzyć będzie społeczność graczy. Premiera planowana jest na 2023 rok, można już teraz zapisywać się do testów.
  Project S – Tytuł z otwartym światem, który możemy dowoli zwiedzać i rozwiązywać łamigłówki. Widać mocną inspirację Zeldą.
  Hooked on You – Symulator randkowy, w którym możemy zauroczyć postacie znane z Dead by Daylight. Przyznam, że naprawdę przerażający pomysł. Gra jest już dostępna na Steamie.
  Flippin Misfits – Jest to stylizowana bijatyka w kosmosie do 4 graczy. Gra ukaże się we wrześniu na Steamie.

Plotki

 • Toma Hendersona chyba zazdrość wzięła, że to Jeff Grubb przedstawił informacje o tworzonej Czarnej Panterze, bo teraz Henderson przedstawił kolejną grę ze stajni Marvela, którą tworzy EA. To także będzie tytuł single-player, lecz w tej grze wcielimy się w Iron Mana.

 • Jak podaje Jason Schreier osoby mające dostęp do alfa testów Diablo IV, mają pozytywne wrażenia z grania. Dostęp mają bliscy przyjaciele i rodziny pracowników Blizzarda.
 • Według źródeł insidera o pseudonimie „Nick” Sony planuje w sierpniu zorganizować Playstation Showcase. Zazwyczaj pokaz ten pojawiał się we wrześniu, teraz jednak ze względu na premierę we wrześniu remake’u The Last of Us Part 1 zdecydowano o zmianie daty pokazu. Najpewniej dostaniemy więcej informacji o wyżej wymienionym remake’u, gameplay God of War i może coś o jakimś nowym projekcie.
 • Jak podaje serwis Reuters, Tencent chce zostać największym akcjonariuszem Ubisoftu. Może to być nawet wstęp do prób przejęcia Ubisoftu. Więcej o planach Tencentu przeczytacie tutaj.
 • Niemiecka organizacja zajmująca się ratingiem wieku między innymi dla gier, określiła rating dla Risena (gra Piranha Bytes z 2009 roku), co ciekawe na platformy XBOX one, Playstation 4 i Nintendo Switch. Czyżby szykowała się odświeżona wersja gry?

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.