Piguła newsów 12-13.08

Najgorętszy news

Najważniejszym newsem ostatnich dwóch dni zdecydowanie jest pokaz THQ Nordic. Mogliśmy na nim zobacz kilka naprawdę ciekawych gier: nowa gra wrestlingowa – AEW: Fight Forever, nowy zwiastun – Destroy All Humans! 2 – Reprobed, survival przypominający No Man’s Sky z elementami strategii ekonomicznej? – Space for Sale, taktyczna gra – Tempest Rising, strategiczny tytuł przypominający Europę Universalis – Knights of Honor II: Sovereign, samochodowa rozwałka w Wreckreation (odczuwam tutaj mocne inspiracje Trackmanią), dziwne samochodowe wyścig z wyskakiwaniem kierowcą w powietrze – Suntfest, RTS – The Valiant, Way of the Hunter oraz nowy zwiastun gry SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake.

Poniżej szerzej o większych produkcjach, które pokazał THQ Nordic:

 • Gothic Remake – Pewnie wiele osób czekało na ten moment. Gra dostała w końcu zwiastun i dowiedzieliśmy się, że tytuł trafi na nową generację konsol oraz PC. Nie ogłoszono jednak dalej daty premiery.

 • Alone in The Dark – plotki się potwierdziły i pokazaniu reboot serii. Za grę odpowiadać będzie studio Pieces Interactive, a scenariusz zajmuje się scenarzysta Amnesii oraz SOMY. Fabuła ma się wzorować na pierwszej odsłonie serii, lecz nie jest to remake, a opowiedzenie historii od nowa. Co ciekawe, już za parę tygodni tytuł będzie można ograć na Gamescomie. Produkcja pojawi się na PC i nową generację konsol.

 • Outcast 2 – sequel tytułu z 1999 roku wygląda trzeba przyznać naprawdę dobrze.(i to tworzony jeszcze na Unreal Engine 4). Ja wychodzi na nową generację konsol i nie ma jeszcze daty premiery. Jestem zaintrygowany tym tytułem, choć animacje w nim wydają się dosyć sztywne.

 • Jagged Alliance 3 – znana gra taktyczna pokazała nie dużo więcej niż to co rok temu. Bardziej dostaliśmy informacje, że gra istnieje i jakiś gameplay jest. Szkoda, że nie podali nawet przybliżonej daty premiery.

 • Na końcu całej konferencji, dostaliśmy tą o to grafikę bez żadnego komentarza. Czyżby tworzono nową grę w uniwersum South Parka?

Oficjalne

 • Ruszyła już fala opóźnień tytułów zapowiedzianych na końcówkę tego roku. Tym razem padło na Hogwarts Legacy. Nowa data premiery to 10 luty 2023 rok.

 • Metal Slug Tactics zostało opóźnione na 2023 rok.

 • MMO Nightingale zostało opóźnione na pierwszą połowę 2023 roku. Powodem tego jest chęć zmiany silnika gry na Unreal Engine 5.

 • MultiVersus otrzymało datę premiery pierwszego (i opóźnionego) sezonu – 15 sierpnia.

 • Polskie studio Rener Cube dalej mocno rozwija Medieval Dynasty. Właśnie do gry trafiła największa darmowa aktualizacja. Od teraz pojawi się w grze mechanika „dziedzica”. Wprowadzić ma to wiele nowych misji „rodzinnych” oraz całkiem nowe postacie i budynki.

 • Reżyser Chad Stahelski (reżyserował Johna Wicka) w wywiadzie przyznał, że tworząc film na podstawie Ghost of Tsushima, chce stworzyć „jak najbardziej autentyczny obraz”. W związku z tym obsada będzie w pełni japońska, a dialogi prowadzone będą w języku japońskim. W realizacji tego projektu i swoich planów dostał podobno pełne poparcie od Sony.

Plotki

 • Tom Henderson skontaktował się z testerami Beyond Good and Evil 2. Jak się okazuje gra nie jest w najlepszym stanie i robi raczej negatywne wrażenie. Jeden z testerów nawet wspomniał, że „podczas rozgrywki nie miał pojęcia, co w ogóle robi”. Grze brakuje podobno wyraźnego kierunku czym chce być i potrzebuje jeszcze parę lat produkcji.

Inne

 • Jak podaje artykuł z Review of Mangerial Science gry z serii Civilization wpływają pozytywnie na graczy. Według badań naukowych z 2020 roku gracze grający w Civilization VI lepiej sobie radzili z problemami i zarządzaniem niż osoby nie grające w ten tytuł. Uznaję, że te setki godzin w Cywilizacji nie były stracone. 

 • A na koniec małe ogłoszenie:

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.