Pigułka newsów 14-15.08

Najgorętszy news

Hideo Kojima na twitterze oznajmił, że właśnie zakończył pracę nad nowym zwiastunem. Pytanie tylko jakiej gry?

Wiadomo, że pracuje nad sequelem Death Stranding oraz nad projektem dla Microsoftu. Może zobaczymy coś na Gamescomie (który zaczyna się już za tydzień)?

Oficjalne

  • Polski mod do Gothica Kroniki Myrtany wygrały konkurs na moda dekady w serwisie ModDB w kategorii „Współczesna Klasyka”.

  • Krafton pochwalił się, że w PUBG: Battlegrounds dziennie gra aż 80 tysięcy osób. Ładny wynik, choć trzeba pamiętać, że jakiś czas temu gra przeszła na free-to-play.

  • Wydawca gry Lil Gator Game – Playtonic poinformował, że po sieci krąży link do fałszywego zaproszenia do beta testów gry. Jak wydawca podaje nieplanowane są beta testy tej platformówki.

  • Prezes Nintendo Shunta Furukawa poinformował, że firma nie zamierza podnosić cen Nintendo Switch mimo, że utrudnienia związane z Covidem powodują zwiększenie kosztów produkcji i wysyłki.

  • Grupa fanów Resident Evil pokazała fragment fanowskiego remake’u pierwszej odsłony serii. Tytuł powstaje na Unreal Engine 5 i wygląda intrygująco. Gra ma być jak najbardziej bliska oryginałowi, lecz ma się także inspirować usprawnieniami jakie wprowadził Capcom w Residet Evil 3.

Plotki

  • Przez przypadek Amazon ujawnił niezapowiedzianą grę Avatar: The Last Airbender – Quest for Balance. Będzie to RPG osadzone w świecie znanego „Avatar: Legenda Aanga”. Tytuł ma się pojawić już 8 listopada na PS4 i PS5.

  • Na podstawie ankiet kierowanych do niektórych graczy, spekuluje się, że Diablo IV będzie posiadało sporo skinów oraz Battle Pass. Nie jestem pewien czy gracze będą z tego zadowoleni.

Inne

  • W dniach 17-21.08, w związku z wyjazdem i chwilą odpoczynku od sociali, Pigułek newsów nie będzie. Za to od najbliższej niedzieli wracam napełniony energią na pisanie. Miłego tygodnia życzę!

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.