Podsumowanie XBOX Games Showcase

Moja opinia

Jak na razie jest to najciekawszy pokaz ze wszystkich, które zobaczyłem w tym okresie „około E3”. Sama konferencja została oczywiście trochę napompowana pustymi (ale ogromnie wciągającymi) zwiastunami bez konkretnej rozgrywki. Zostało pokazanych jednak wiele gier z datami premier na sierpień, wrzesień i październik. No i zdecydowanie ta konferencja miała najwięcej dużych gier AAA do pokazania.

Najciekawsze produkcje

Starfield Direct – Gra otrzymała naprawdę dużo czasu dla siebie. I przyznać muszę, że Bethesda w pełni ten czas wykorzystała. Miałem obawy, czym zapełni studio te ogromne kosmiczne światy. Teraz tego się nie boję, ilość pokazanych mechanik totalnie mnie z tym uspokoiła i wiem, że tytuł się pojawi (premiera 6 września) wsiąknę w niego na wieeele godzin. Teraz też dużo większe wrażenie na mnie zrobiła grafika, porównując oczywiście do poprzednich zwiastunów. Inna sprawa, że zawsze pozostaje pytanie – W ilu klatkach to będzie chodzić?

Gra oczywiście ukaże się na PC, XBOX Series X/S oraz abonamencie Game Pass.

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty  – Chyba najbardziej wyczekiwany trailer tego pokazu. I szczerze mogę powiedzieć, że dowiózł i robi robotę. A co najważniejsze poznaliśmy datę premiery – 26 września (można go już zamówić). Co ważne jednak, DLC dostępne będzie tylko na PC oraz aktualnej generacji konsol.

South of Midnight – Największe zaskoczenie pokazu. Gra, która swoim zwiastunem kupiła mnie od razu – jest cholernie klimatyczna. Szkoda tylko, że nie zobaczyliśmy gameplayu gry, a wiemy jedynie, że będzie to gra z gatunku „action adventure” osadzona na dalekim południu Ameryki Północnej. Premiery nie znamy. Gra ukaże się na PC, XBOX Series X/S oraz abonamencie Game Pass.

Avowed – Czyli „Skyrim od Obsidian Entertainment” został zaprezentowany na gameplayu. Osobiście jestem ogromnie zainteresowany tym światem i chętnie zobaczę więcej z tej gry. Premiera planowana jest na 2024 rok na PC, XBOX Series X/S oraz abonamencie Game Pass.

Fable – Otrzymało drugi zwiastun. Premiery nie znamy, ale tytuł ukaże się na PC, XBOX Series X/S oraz abonamencie Game Pass.

Senua’s Saga: Hellblade II – Otrzymaliśmy nowy zwiastun, który opóźnia Hellblade II na 2024 rok. 

Star Wars Outlaws – Ubisoft udostępnił trailer swojej gry osadzonej w świecie Star Wars. Premiera tego open worlda zaplanowana jest na 2024 rok. A jutro na pokazie Ubisoftu otrzymamy gameplay. gry.

Jusant – Jest na pewno intrygującym tytułem. Będzie to wspinaczkowa gra logiczna w słodkiej oprawie graficznej. Tytuł ukaże się jesienią na PC, aktualnej generacji konsol oraz w abonamencie Game Pass.

33 Immortals – Twórcy wspaniałego indyka Spiritfarer zapowiedzieli coopową grę w rzucie izometrycznym do 33 osób. Gra ukaże się w 2024 roku na PC, XBOX Series X/S oraz abonamencie Game Pass.

Clockwork Revolution – inXile Entertainment zapowiedziało swój nowy tytuł osadzony w świecie Steampunkowym. Będzie to strzelanka z elementami cofania czasu. Tytuł ukaże się na PC, XBOX Series X/S oraz abonamencie Game Pass. Data premiery nie jest znana.

Payday 3 – Tytuł otrzymał pierwszy gameplay oraz datę premiery – 21 września. Gra ukaże się na wszystkich platformach oprócz Switcha (w tym także w abonamencie Game Pass).

Cities Skylines II – Udostępniło fragmenty gameplayu gry oraz datę premiery – 24 października. Tytuł ukaże się na PC, aktualnej generacji konsol oraz w abonamencie Game Pass.

Forza Motorsport – Nowa odsłona serii Motorsport otrzymała gameplay oraz długo wyczekiwaną datę premiery – 10 października. Gra dostępna będzie na PC, XBOX Series X/S oraz abonamencie Game Pass.

Inne

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.