Podsumowanie Future Games Show oraz Wholesome Games 2023

Moja opinia

Przyznać muszę, że na początku po niżej przedstawionych pokazach, uważałem, że niewiele pokazano. Gdy jednak zebrałem to do jednej listy… Prawda taka, że więcej tutaj tytułów mnie zaciekawiło niż na Summer Game Fest. Mamy, więc wiele intrygujących indyków i kilka zaskoczeń.

Poniżej przedstawiam moją subiektywną listę najciekawszych tytułów tych dwóch pokazów. Resztę gier znajdziecie na nagraniach pokazów, które znajdziecie tu \/\/\/.

Future Games Show

Pacific Drive – Jeden z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie aktualnie indyków. Niestety znowu, nie poznaliśmy daty premiery. Jest to survival, w którym naszym celem będzie przedrzeć się przez niebezpieczny apokaliptyczny teren za pomocą samochodu. Aby nam się udało należy zbierać surowce i rozwijać nasz pojazd. Gra ukaże się na PC i PS5.

The Bookwalker: Thief of Tales – Największe zaskoczenie tego pokazu. Gra skupiona na fabule z elementami taktycznej walki turowej. Tytuł opowiada o pisarzu, który nauczył się zagłębiać w opowieści książek. Będąc w nich zamierza skraść artefakty, które mają mu pomóc w niezdolności pisania. Dostępne jest demo gry na Steamie. Premiera planowana jest na 22 czerwca na wszystkich platformach.

The Spirit of the Samurai – Jest to tytuł o bardzo ciekawej oprawie graficznej jak i animacji. Gameplayowo za to przypomina zeszłoroczne Trek to Yomi – czyli samurajskie pojedynki w 2,5D. Gra ukaże się na PC.

Cookie Cutter – Zdecydowanie należy do krwawych metroidvanii. I to z niesamowicie dopracowanymi animacjami. Jeden z mocniejszych tytułów tego pokazu. Gra ukaże się na PC. Premiera nie jest znana.

REKA – Jest grą z otwartym światem, w którym możemy szybko się przemieszczać za pomocą naszego domu – Chatki na Kurzej Łapce. Tytuł skupiony będzie na eksploracji i rozwijaniu naszej bohaterki. Gra ukaże się na PC w 2024 roku.

Stray Gods: The Roleplaying Musical – Jest bardzo ciekawą mieszanką. Jest to gra będąca musicalem z naciskiem na fabułę o greckich bogach, ale osadzonya w czasach współczesnych. No i to wszystko z piękną komiksową kreską – trochę przypominającą tą z Hadesa. Premiera planowana jest na 3 sierpnia na wszystkich platformach.

Station to Station – Zapowiada się na relaksującą produkcję polegającą na łączeniu stacji w voxelowym świecie. Premiera planowana jest na ten rok. Gra ukaże się na PC.

Highwater – Demagog Studio tworzy niesamowity klimat idealnie dobranym soundtrackiem do swoich postapokaliptycznych produkcji. Mam nadzieję, że podobnie będzie i przy tej grze. Produkcja będzie grą z turową walką i skupiać się na przygodzie w świecie zalanym wodą. Premiera niebawem, bo jeszcze tego lata na PC, Switchu i aktualnej generacji konsol.

Headbangers: Rythm Royale  – Otrzymaliśmy przedziwny i zachęcający zwiastun gry battle royale. Co ciekawe jednak skupiona jest na wyłapaniu rytmu muzyki. Tytuł ukaże się w tym roku na PC, Switchu i aktualnej generacji konsol.

Lords of the Fallen – Gra otrzymała nowy gameplay. Premiera planowana jest na 13 października na PC i aktualną generację konsol.

Layers of Fear – Gra otrzymała kolejny zwiastun. Premiera 15 czerwca na PC i aktualnej generacji konsol.

Wholesome Games 2023

Baladins – Nie będę ukrywał jeden z najciekawszych słodkich indyków na jakie czekam. Jest to tytuł, który będzie próbował oddać magię prowadzenia z przyjaciółmi drużynę z klasycznych RPGów. A wszystko w cudownej słodkiej oprawie. Premiera niestety znowu opóźniona – tym razem na początek 2024 roku (na całe szczęście gra otrzymała demo na Steamie). Tytuł ukaże się na PC.

Snufkin: Melody of Moominvalley – Jest tym, na co na pewno czekają wszyscy fani Muminków na całym świecie. Gra niestety nie ma nadal daty premiery. Gra ukaże się na PC, Switcha oraz aktualną generacje konsol.

Townseek – Gra skupiona na podróży i eksploracji świata powietrznym statkiem. Cudowna rysunkowa oprawa tylko dodaje magii grze. Tytuł pojawi się na PC na początku 2024 roku.

Lakeburg Legacies – To zdecydowanie coś dla wszystkich uwielbiających historie miłosne. W tej grze to ty kontrolujesz kto z kim zwiąże się paktem małżeńskim w tytułowym mieście. Data premiery planowana jest na 20 lipca. Gra ukaże się na PC.

Fall of Porcupine – Twórcy przypomnieli nam o nadchodzącej ich produkcji o gołębim lekarzu. Zapowiada się łzawa historia o trudzie tego zawodu przekazana w uroczej formie. Premiera 15 czerwca na wszystkich platformach.

Henry Halfhead – Ciężko określić ten tytuł. Jest to sandbox w którym możemy wcielić się w jakikolwiek przedmiot, a następnie wykonywać jego zdolności. By w pełni zrozumieć zamysł gry, trzeba po prostu obejrzeć zwiastun, do czego zachęca. Tytuł ukaże się na PC, a premiery nie znamy.

The Guardian of Nature – Przygodowy point-and-click o próbie ratowania natury. Oczywiście wszystko okraszone ciekawą oprawą graficzną, która kojarzy mi się ze starymi bajkami. Gra ukaże się na PC.

Solarpunk – Jest to jak sama nazwa wskazuje gra osadzona w settingu solarpunka. Będzie to tytuł skupiony na budowaniu w otwartym świecie opartym na energii odnawialnej. Trzymam kciuki za ten tytuł, bo brakuje mi gier z motywami solarpunka. Premiera planowana jest na 2024 rok.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.