Podsumowanie pokazu Xbox Partner Preview 2024

Moja opinia o pokazie

Przyznam trzeba, że miło zaskoczył nagle zapowiedziany pokaz Xboxa. Nie dość, że sporo ciekawych zapowiedzi na przyszły rok (np. The Sinking City 2 lub Sleight of Hand), to jeszcze trochę dat premier (Frostpunk 2 czy Tales of Kenzera: Zau). W dużym skrócie porządny i dobrze przemyślany pokaz. Cieszą też aż trzy tytuły wydawane przez 11 bit studios.

Poniżej znajdziecie wszystkie tytuły, które zaprezentowano na tym wydarzeniu.

Frostpunk 2 - 25 lipca

Ogłoszono datę premiery Frostpunka 2 – 25 lipca. Gra ukaże się na Steam, GOGu, Epic Games Store oraz w abonamencie PC Game Pass. W późniejszym terminie pojawi się także na konsole aktualnej generacji.

The Alters - 2024

Udostępniono nowy zwiastun prezentujący fragmenty gameplayu z The Alters. Gra ukaże się w tym roku na PC i konsolach aktualnej generacji oraz w abonamencie Game Pass.

The Sinking City 2 - 2025

W przyszłym roku zadebiutuje sequel The Sinking City 2 od twórców Sherlocka Holmesa – studia Frogwares.

Sleight of Hand - brak daty premiery

Ogłoszono noirową produkcję skupioną na skradaniu i budowaniu talii kart. Sleight of Hand ma oprócz tego bardzo ciekawą oprawę graficzną. Tytuł ukazać ma się na PC, XSX oraz abonamencie Game Pass.

Tales of Kenzera: Zau - 23 kwietnia

23 kwietnia ukaże się konkurent Prince of Persia: The Lost Crown. Tales of Kenzera: Zau będzie także metroidvanią z stylizowaną oprawą graficzną. Czy będzie lepsze? Zobaczymy już za półtora miesiąca na PC, Switchu i konsolach aktualnej generacji.

Unknown 9: Awakening - lato 2024

Od studia Reflector Entertainemnt otrzymamy w tym roku ciekawą produkcję będącą mieszanką klimatów bliskiego wschodu, steampunka oraz magii.

Creatures of Ava - 2024

Gra skupiona na zbieraniu własnych stworzeń w kolorowym przepięknym świecie. Tytuł zadebiutuje na PC, XSX oraz w abonamencie Game Pass. Za wydanie gry odpowiada polskie 11 Bit Studios.

S.T.A.L.K.E.R. Legends of the Zone Trilogy - już dostępne

Zapowiedziano, że trylogia Stalkera (Cień Czarnobyla, Czyste Niebo oraz Zew Prypeci) zostało udostępnione na wszystkich platformach oprócz Nintendo Switch.

FINAL FANTASY XIV Online - 21 marca

Podano datę kiedy zawita Final Fantasy XIV na konsole Xboxa – 21 marca.

Monster Jam Showdown - 2024

Dla fanów Monster Trucków ogłoszono nową grę Monster Jam Showdown.

Persona 3 Reload: Expansion Pass - wrzesień 2024

Zapowiedziano rozszerzenie do Persona 3 Reload, które trafi do gry we wrześniu.

Kunitsu-Gami: Path of the Goddess - 2024

Campcom zaprezentowało nowy gameplay swojego nowego slashera. Gra ukaże się na PC, konsolach aktualnej generacji oraz w abonamencie Game Pass.

Roblox x Chucky - już dostępne

Zaprezentowano collabo Robloxa z Chucky’m.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.