Pigułka newsów 07-08.03

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Polskie studio Mighty Koi zapowiedziało swoje dwa debiutanckie produkcje AA+/AAA.

Pierwszą z nich jest Thorgal bazowany na znanych komiksach o tej samej nazwie. Określana jest jako gra przygodowa z elementami RPG. Otrzymaliśmy zwiastun, grafiki koncepcyjne oraz informacje, że tytuł może być konkurencją dla nowego Wiedźmina.

Drugą zaś jest RPG z walką przypominającą soulslike’a, osadzoną w świecie znanym z serii książek „Pan Lodowego Ogrodu”. Przy pracy nad The Night Wanderer pomaga sam autor powieści Jarosław Grzędowicz. 

Obie gry są w fazie przedprodukcyjnym i zadebiutują za 2-3 lata na PC i konsolach aktualnej generacji. Powstają na silniku Unreal Engine 5, a jak podali twórcy przy ich produkcji wykorzystują także fotogrametrię oraz AI. W studiu pracuje 100 osób, a do końca roku ma liczba urosnąć do 200 pracowników.

Oficjalne

  • 6 marca odbył się pokaz Xbox Partner Preview. Na wydarzeniu zobaczyliśmy takie gry jak Frostpunk 2, The Alters czy chociażby The Sinking City 2. Wszystkie zaprezentowane zwiastuny zebrałem tutaj.
  •  Niezależna produkcja Balatro sprzedała się w ponad 500 tysiącach egzemplarzy.
  • Steam zapowiedział wiosenną wyprzedaż, która wystartuje 14 marca o godzinie 19:00 i zakończy 21 marca.
  • Abonament Ubisoft+ Classic został udostępniony na PS5 jako oddzielna usługa. W cenie 34 zł za miesiąc można zagrać w około 50 gier od francuskiego wydawcy.
  • Zapowiedziano sequel Outward, czyli RPGa z elementami survivalu z 2019 roku. Nine Dots nie podało daty premiery, ale pojawiła się za to na Steamie karta gry.
  • Mające 25 lat Amerzone otrzyma remake o podtytule The Explorer’s Legacy. Ma być to remake z krwi i kości, który zaoferuje nie tylko ulepszoną grafikę, ale i odmienione lokacje i całkiem nowe zagadki. Ta przygodowa gra pojawi się w 2024 roku na PC i konsolach aktualnej generacji.
  • Blizzard udostępnił zwiastun collabo Overwatch 2 z Cowboy Bebop. Nowy event w grze wystartuje 12 marca. Zaprezentowano także nadchodzący skin inspirowany marką Porsche (kolejna współpraca), a konkretnie autem Macan EV.
  • Ukazał się nowy gameplay Outcast – A New Beginning. Data premiery niezmiennie zaplanowana jest na 15 marca. Gra ukaże się na PC i konsolach aktualnej generacji.
  • EA udostępniło na Steamie 15 starych klasycznych gier retro. Są wśród nich między innymi Command and Conquer, The Sabateur, Sid Meier’s Alpha CentauriDungeon Keeper czy Sim City 3000 Unlimited.

Inne

  • Udostępniono nowy zwiastun serialu Fallout. Produkcja ukaże się 12 kwietnia na platformie Amazon Prime.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.