Pigułka newsów 29-30.11

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Przedstawiam wam Indie Pearls Awards – inicjatywę, której z wielką przyjemnością jestem częścią. Indie Pearls to nagroda, której celem jest promowanie indyczych produkcji. Będzie przyznawana najlepszym grom niezależnym.

W skład jury wejdą znane osoby z polskiego giereczkowa w tym ja. Więcej informacji znajdziecie na filmie znajdującym się poniżej. Przedstawia on założenia inicjatywy oraz jak powstała.

Najważniejsze linki: Twitter – Youtube – Strona – Discord

Oficjalne

 • Gry polskiej spółki SimFabric zniknęły ze Steama. Spółka znana była z ogłaszania wielu gier naraz, mimo że wydawała ich niewiele. Ostatnio też pojawiły się podejrzenia o manipulowanie recenzjami i ocenami na Steam. 
 • 6 grudnia do Playstation Plus trafią: Mass Effect Legendary Edition, Biomutant, Divine Knockout.

 • Właśnie rozpoczął się grudzień, więc czas na nowy przegląd premier. Przegląd znajdziecie na blogu, platformach podcastowych oraz na youtube.

  Podziękowania dla deBielau za udzielenie głosu oraz roziaku za zmontowanie przeglądu.
 • Portal with RTX dostał nowy zwiastun oraz datę premiery – 8 grudnia. Dla przypomnienia tytuł będzie darmowy dla posiadaczy oryginalnej produkcji.
 • Overwatch 2 doczekało się zwiastunu drugiego sezonu. Tematyką sezonu będzie mitologia grecka. Sezon zadebiutuje 6 grudnia, a 5 stycznia do gry trafi także całkiem nowy tryb „Bitwa o Olimp”.
 • Ubisoft zaprezentował nowy duży dodatek, który trafi do Far Cry 6 – Lost Between Worlds. DLC będzie dość pokręcone, będą elementy sci-fi ze statkami kosmicznymi oraz sztuczną inteligencją ,ale także surrealistyczne krajobrazy w przedziwnych krainach. Pojawią się też dodatkowe elementy typowe dla gatunku rogue-like. Dodatek zadebiutuje 6 grudnia
 • Do Gotham Knights trafiły dwa tryby kooperacyjne: Heroic Assault (tryb dla 4 graczy z arenami) i Showdown (tryb dla 2 graczy z walkami z bossami z trybu fabularnego).

Plotki

 • Jak podaje Insider Gaming Beyond Good and Evil 2 nadal jest we wczesnej fazie rozwoju mimo, że już w wakacje były słuchy o pierwszych testach. Nie brzmi to dobrze, zwłaszcza, że gra ta próbuje powstać od 15 lat
 • Według plotek Monster Hunter Rise doczeka się wersji na konsole aktualnej generacji oraz trafi do abonamentu Game Pass. Gra ma się pojawić w 20 stycznia i wspierać 4K oraz 60 klatek.
 • Z lepszym informacji za to – W Brazylii Final Fantasy XVI dostało już swoją kategorię wiekową. Jest, więc duża możliwość, że gra dostanie trailer na The Game Awards, a może nawet ruszą już niedługo preordery gry.
 • Według plotek na The Game Awards zobaczymy także sequel Sekiro. Informację te przekazał Joe Miller
 • Według Jeza Cordena, Microsoft może nie być chętny do zaprezentowania dużych tytułów na The Game Awards. Powodem tego prawdopodobnie są problemy z transakcją dotyczącą przejęcia Activision Blizzard. Dodatkową informacją są spekulacje, że firma pójdzie na jakieś ustępstwa np. gwarantując jeszcze więcej lat udostępniania serii Call of Duty w Game Passie.
 •  Jak podają serwisy Insider Gaming i WhatIfGaming studio Infinity Ward pracuje nad kolejną odsłoną Call of Duty, która opowie nam historię lubianej postaci z tej serii – Ghosta. Niektóre źródła wspominają, że prace są na tyle rozwinięte, że są już prowadzone rozmowy z aktorem głosowym postaci.

Inne

 • Serial The Last of Us dostało plakaty prezentujące najważniejszych bohaterów, którzy pojawią się w pierwszym sezonie.
 • The Super Mario Bros. Movie dostało nowy zwiastun. W kinach zadebiutuje 26 maja.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.