Pigułka newsów 26-27.08

Najgorętszy news

 • Według źródeł serwisu Deadline reżyserem Netflixowego Bioshocka został Francis Lawrence (Igrzyska Śmierci, Constantine). A za scenariusz odpowiadać będzie Michael Green (Bade Runner 2049, Logan).

  Ten sam serwis podał także, że informacje, że Netflix zrezygnował z zamówienia drugiego sezonu serialu Resident Evil. Serial nie obejrzał się dobrze i dostał naprawdę złe oceny.

Oficjalne

 • Capcom ogłosił, że na Tokyo game Show (15-18 września) dla graczy po raz pierwszy dostępne będą do wypróbowania gogle PSVR2. Na targach będzie możliwość zagrania w Resident Evil Village w wersji na VR.

 • Studio Team Ninja, czyli twórcy Ninja Gaiden i NiOh pokazali gameplay ze swojego nowego soulslike’a – Wo Long: Fallen Dynasty. Tytuł osadzony jest w starożytnych Chinach. Gameplay inspirować ma się walką podobną do tej z NiOh lub Sekiro.  Tytuł ma się pojawić na początku 2023 roku na wszystkich platformach oprócz Switcha (trafi także do Game Passa).

 • Ubisoft przedstawił wymagania sprzętowe do Skull and Bones (premiera 8 listopada) oraz nowy zwiastun:

 • Niestety, ale pokaz Gamescom Awesome Indies okazał się dość nudny. Dlatego też nie pojawi się większe jego podsumowanie. Poniżej za to przedstawię cztery moim zdaniem najciekawsze indyki indyki z tego wydarzenia:


  Fall of Porcupine
  – Czyli gra 2D opowiadająca o trudach bycia (gołąbkowym) lekarzem i starać się leczyć swoich pacjentów. Gra jest bardzo urocza i zapewne będzie świetnych wyciskaczem łez, zwłaszcza przy takiej ilości zwierzątek na ekranie. Prolog gry jest dostępny na Steam, a sam tytuł wychodzi na każdą możliwą platformę w 2023 roku.

  Dredge – Ciekawe zapowiadający się RPG z otwartym światem i ładną stylizowaną grafiką. W grze wcielamy się w rybaka, który pływa po tajemniczych i niebezpiecznych wodach. Naszym głównym celem gry jest eksplorowanie świata i łowienie coraz to nowych ryb. Premiera w 2023 roku na każdą możliwą platformę.

  Worldless – Gra, która głównie zainteresowała mnie swoją stylizowaną grafika o prostych kształtach oraz szybką walką. Trailer cieszy oko ładnie dobranymi kolorami i świetnymi animacjami. Będzie to platformówka 2D z elementami RPG. Tytuł ukaże się 2023 roku na konsolach XBOXa i na Steam.

  Uncle Chop’s Rocket Shop – Zdecydowanie jest to najdziwniejszy tytuł, który przedstawię. Bardzo ładny graficznie, a do tego z ciekawym pomysłem na siebie. Bo jest to rogalik z łamigłówkami, w którym to naprawiamy statki kosmiczne. Przy czym swój warsztat możemy rozwijać. Czyli tak naprawdę jest to także symulator prowadzenia warsztatu naprawczego kosmicznych statków? Brzmi bardzo ciekawie. Jeśli chodzi o premierę to pozostaje mi jedynie przepisać ze Steama (tytuł trafi także na Epica) „Coming Soon(ish)”.

Plotki

 • Temat raczej już nieaktualny i przez niektóre źródła zdementowany, ale uznałem, że i tak podam tą informację w formie ciekawostki. W piątek – 26 sierpnia, GLHF podał informacje, że tego samego dnia Amazon ogłosi ofertę przejęcia EA. Nic takiego jednak się nie zdarzyło.
 • Wyciekły screeny i trochę informacji o nowym Need for Speed. Jak podaje anonimowo jeden z pracowników EA gra ma być skierowana do młodszego pokolenia graczy. W związku z tym tytuł będzie miał pojawiające się elementy i filtry kreskówkowe pojawiające się np. przy uderzeniu w coś i driftowaniu. System rozwoju samochodów ma być bardziej uproszczony od poprzednich części.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.