Pigułka newsów 24-25.08

Najgorętszy news

Bloober Team na Future Games Show pokazali nowy zwiastun Layers of FearsGra nie tylko połączy poprzednie odsłony serii, ale także przedstawi nam nową historię z perspektywy żony znanego z gry malarza. Tytuł ukaże się na początku 2023 roku na PC, PS5 i XBOX Series X/S.

Oficjalne

 • Valve ogłosił, że pracuje nad nową wersją mobilnego Steam. Odświeżona zostanie warstwa graficzna, ale także pojawi się kilka nowych funkcji, jak używanie kilku kont naraz czy logowanie za pomocą kodu QR.

 • Playstion podnosi ceny PS5 w Europie o 50 Euro. Ciekawe jak to się przełoży na złotówki.

 • Po 7 miesiącach drzemki serwery Dark Souls III powróciły do życia. 23 stycznia wszystkie odsłony z serii Dark Souls utraciły połączenie z serwerami ponieważ twórcy odkryli poważną usterkę. Błąd był na tyle ważny, że umożliwiał hakerom przejęcie kontroli nad komputerem graczy. Kiedy powrócą serwery poprzednich części z tej serii nie wiadomo. From Software poinformowało jedynie, że jeszcze nad nimi pracują.

 • Fanów Gothica na pewno ucieszy fakt, że muzykę do remake’u skomponuje twórca muzyki do oryginalnej gry – Kai Rosenkranz

 • Ujawniono datę premiery bardzo ciekawego indyka od Obsydianu, czyli Pentiment – 15 listopada. Tytuł trafi w dniu premiery do GamePassa.

 • Firma Irdeto na Gamescomie pokazała przystosowaną wersję Denuvo dla Nintendo Switch. Oprogramowanie ma blokować możliwość emulowania tytułów Nintendo na PC. Denuvo znane jest z tego, że powoduje spadki wydajności tytułów. Myślę, że na Switchu wcale lepiej z tym nie będzie.

 • Supermassive Games ogłosiło, że The Dark Pictures Antology: The Devil in Me zadebiutuje 18 listopada. Mamy także nowy zwiastun:

 • Studio Vile Monarch pokazało swoją strategie z elementami survivalu – Floodland. Gra otwiera przed nami proceduralnie generowany świat post-apo, w którym będziemy mogli rozwijać swoje obozowisko. Tytuł pojawi się 15 listopada na Steam.

 • Dostaliśmy także gameplay Tainted Grail: The Fall of Avalon, czyli RPG inspirowane Skyrimem i legendami Arturiańskimi od Awaken Realms. Premiera planowana jest na 2023 rok.

Plotki

 • Według plotki we wrześniu do Amazon Prime Gaming trafią następujące tytuły: Assassin’s Creed Origins, Football Manager 2022, Middle-earth: Shadow of Mordor, The Dig, Defend the Rock, We. the Revolution, Castle on the Coast, Word of the Law: Death Mask Collector’s EditionCałkiem niezły miesiąc się zapowiada.

Inne

 • Do Europa Universalis 4 trafi już 13 września ważne DLC – Lions of the North. Dodatek wprowadzi misje związane z krajami z dostępem do Morza Bałtykiem i co najważniejsze husarię i możliwość zjednoczenia Polski i Litwy. Więcej informacji co pojawi się w grze znajdziecie tutaj.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.