Pigułka newsów 24-25.08

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

BioWare zwolniło około 50 osób, aby „sprostać potrzebom (…) nadchodzących projektów”.

Według nieoficjalnych informacji w studiu nie dzieje się najlepiej. Jak podał Jeff Grubb, Dragon Age Dreadwolf jest podobno ciągle opóźniany. Początkowa gra ukazać się miała w nadchodzącym wrześniu, później jednak zmieniono termin na marzec 2024 roku. Teraz aktualną datą premiery jest lato 2024 roku. Jak informuje jednak insider, jest duże prawdopodobieństwo kolejnego przesunięcia na koniec 2024 roku lub początek 2025 roku.

Oficjalne

 • Lords of the Fallen otrzymało status GOLD. Umieranie raz za razem nadejdzie 13 października na PC, PS5 oraz X Series X/S.
 • Larian Studios poinformowało o porozumieniu się z Philem Spencerem. Baldurs Gate 3 ukaże się w tym roku na XBOX Series X oraz S. Jest jednak małe „ale” – na Series S nie będzie dostępna kooperacja na podzielonym ekranie. Był to podobno główny problem i to on powodował te opóźnienia.
 • Do Baldur’s Gate III pojawił się pierwszy duży patch poprawiający ponad tysiąc bugów. Wkrótce ma się pojawić aktualizacja poprawiający wydajność gry.
 • Studio Teyon podało datę premiery RoboCop: Rogue City – 2 listopada. Gra ukaże się na PC i aktualnej generacji konsol.
 • Podano datę premiery portu Warhammer 40K Darktide na konsolach XBOX Series X i S – 4 października.
 • Phasmaphobia w wersji na konsole została opóźniona na październik. Tytuł pojawi się konkretnie w okolicach Haloween.
 • Jak podano na pokazie Future Games Show, Scorn ukaże się 3 października na PS5.
 • Todd Howard w wywiadzie dla serwisu GQ powiedział, że Starfield na premierę zaoferuje tryb Nowej Gry Plus oraz przyrównał grę do Obliviona. Tytuł podobno ma w równie mocny sposób skupiać się na immersyjnym roleplayu i swobodzie dla gracza. Dodatkowo przyznał też, że żałuje decyzji o tak wczesnej zapowiedzi The Elder Scrolls VI.
 • Studio Certain Affinity poinformowało, że pracuje nad shooterem o nazwie kodowej Project Loro. Studio dotychczas wspomagało inne studia przy produkcji gier. Pracowali chociażby przy Halo 2, Halo 4, Halo Infinite, Doom 2016 czy Call of Duty Black Ops.
 • Na najnowszym streamie podano kolejne informacje o dodatku do Cyberpunku 2077 oraz Updacie 2.0. Zobaczyliśmy między innymi fragment gameplayu i fabuły z rozszerzenia. Zaprezentowano całkowicie przebudowane drzewko rozwoju. W grze pojawi się nowe drzewo rozwoju z umiejętnościami Relica. Te będziemy zdobywać znajdując specjalnie terminale militechu znajdujące się na terenie nowej dzielnicy -Dogtown.

  Przebudowana policja będzie potrafiła nas gonić autami, a gdy zdobędziemy 5 gwiazdek pojawiać się będzie jednostka specjalna MaxTac. Pojawią się także walki w pościgach, będą one skupione na strzelaniu z perspektywy trzeciej osoby z działek umieszczonych na pojazdach lub z pierwszej gdzie to V będzie trzymać broń w jednej ręce, a w drugiej kierować pojazd. Oprócz tego sam świat Cyberpunka ma być bardziej żywy. Na przykład na ulicach ma dochodzić do walk między gangami. Więcej informacji znajdziecie na streamie Redów – link.
 • Podano terminy beta testów Call of Duty Modern Warfare 3. Posiadacze konsol Playstation zagrają w dniach 6-10 października. Pierwsze dwa dni będą dostępne dla osób, które zakupiły grę w przedsprzedaży. Reszta graczy przetestuje tytuł od 12 do 16 października. Tutaj ponownie pierwsze dwa dni są dla posiadaczy preorderów. Data premiery gry to niezmiennie 10 listopada.
 • Udostępniono nowy zwiastun Stalker 2 Heart of Chornobyl. Po dłuższej ciszy dostaliśmy też przybliżoną datę premiery. GSC Game World ogłosiło, że gra ukaże się w pierwszym kwartale 2024 roku.
 • Ubisoft na nowym zwiastunie przedstawił możliwości graficzne Avatar: Frontiers of Pandora na PC. Gra ukaże się 7 grudnia na PC i konsolach poprzedniej jak i aktualnej generacji.
 • The Thaumaturge otrzymał story trailer. Premiera gry planowana jest na ten rok.
 • IGN udostępnił pierwsze 17 min gameplayu w Mortal Kombat 1.
 • Podano, że 4X Dune: Spice Wars we wrześniu wyjdzie z early accessu. 
 • Udostępniono dwa dłuższe gameplaye z Path of Exile 2 prezentujące grę druidem oraz wojownikiem.
 • Ogłoszono, że 2 lutego 2024 roku ukaże się Persona 3 Reload na wszystkich platformach oprócz Switcha. Tytuł otrzyma napisy w języku polskim oraz dostępny będzie w abonamencie Game Pass.
 • Podano datę premiery rytmicznej multiplayerowej gry o gołębiach – Headbangers: Rythm Royale. Tytuł pojawi się 31 października na wszystkich platformach oraz w abonamencie Game Pass.
 • Do No Man’s Sky trafiła nowa aktualizacja – ECHOES, która wprowadza między innymi nową rasę robotów – Autofagów i z nią związane zadania poboczne.

Plotki

 • Według źródeł insidera The Snitch powstaje DLC do God of War Ragnarok. Łączy się to z nowymi ofertami pracy nawiązującymi do serii God of War. Z drugiej strony jest to sprzeczne z informacjami od twórców, którzy po premierze gry zaznaczyli, że opowiedzieli w Ragnaroku już wszystko co chcieli zawrzeć w tej odsłonie. Może chodzi tutaj bardziej o oddzielny spin-off taki jak Spider-Man Miles Morales?

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.