Pigułka newsów 18-20.03

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

 • Control sprzedało się w 3 milionach kopii. Dodatkowo 505 Games pochwaliło się, że Control 2 dostanie budżet 50 milionów euro, a Projekt Condor, czyli wieloosobowy spin-off osadzonym także w tym uniwersum otrzyma 25 milionów euro.

Oficjalne

 • Sifu sprzedało się już 2 milionach egzemplarzy. Dla przypomnienia tytuł ten 28 marca trafi na Steam, XBOX One oraz XBOX Series X/S
 • W wieku 60 lat zmarł Lance Reddick – aktor znany z wielu produkcji filmowych takich jak: John Wick, ale także growych tytułów. Podkładał głos pod takie postacie jak Zavalla (Destiny 2), Sylens (Horizon Forbidden West) czy Martin Hatch (Quantum Break).
 • Zapowiedziano, że Cult of the Lamb otrzyma darmowy dodatek – Relics of the Old Faith. DLC wprowadzi nowe aktywności po ukończeniu gry, wyzwania oraz mechaniki walki. Dodatek będzie zaprezentowany na targach PAX East.
 • Znack Snyder ogłosił, że jego film sci-fi tworzony dla Netflixa – Rebel Moon (trailer), otrzyma także grę wideo. Ma być to RPG o „absurdalnej skali” i sam reżyser pracuje przy projekcie. Nie wiemy jednak jakie studio odpowiada za ten tytuł. Film za to ukaże się 22 grudnia.
 • Microsoft walcząc dalej w sądzie o możliwość przejęcia Activision Blizzard zaprezentował bardzo ciekawe dla branży statystyki. Według nich w 2022 roku wartość globalnego rynku gier wyceniono na 196,8 miliarda dolarów. Ta kwota rozkłada się na konkretne rynki następująco: 103,5 mld dolarów – gry mobilne, 52,9 mld – rynek konsol, 38,1 mld dolarów – PC, 2,3 mld – chmura. Dodatkowo sam rynek gier mobilnych w dużej części zajmuje Tencent (35%), Apple (16%), Google (13%).
 • CD Projekt ogłosił odpis o wysokości 42,9 milionach zł za projekt Sirius. Co to oznacza? Wydano na ten projekt taką pulę pieniędzy i nie zostaną one zwrócone. Z wypowiedzi spółki można także dojść do wniosku, że pomysł na projekt Sirius nie były zadowalające i gra zostanie zresetowana. Nad tytułem pracuje przejęte studio The Molasses Flood.
 • Capcom zaprezentował humorystyczny zwiastun do remake’u Resident Evil 4. Krótką animację stworzyło studio odpowiedzialne za Pszczółke Maję – Nippon Animation.
 • Pojawił się story trailer Star Wars Jedi: Survivor. Gra ukaże się 28 kwietnia na PC i konsolach aktualnej generacji.
 • Zaprezentowano zwiastun Life by You, gry inspirowanej serią The Sims. 12 września tytuł pojawi się we wczesnym dostępie na Epic Games Store oraz Steam.

Plotki

 • Jak podaje serwis PCGamesN, Valve 14 marca złożyło wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego „CS2„. 

Inne

 • Bella Ramsey w wywiadzie poinformowała, że zdjęcia do drugiego sezonu The Last of Us ruszą po koniec tego roku i efekt końcowy najpewniej zobaczymy na przełomie 2024/2025 roku.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.