Pigułka newsów 16-17.03

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Zaprezentowano nowy gameplay z  remake’u Layers of Fear. Odsłona ta połączy pierwszą i drugą część, a także wprowadzi nowy dodatek o tytule The Final Note. Gra powstaje na silniku Unreal Engine 5 i ukaże się w czerwcu 2023 roku na PC i konsolach aktualnej generacji.

Oficjalne

  • Do 23 marca można na Steamie odebrać samodzielny dodatek do Borderlands 2 – Tiny Tina’s Assault on Dragon Keep
  • Z okazji piątych urodzin Far Cry 5, gra dostała aktualizację wprowadzającą 60 klatek na konsolach aktualnej generacji. Dodatkowo od 23 do 27 marca odbędzie się darmowy tydzień, podczas którego każdy będzie miał dostęp do gry.
  • Komisja Europejska opóźniła ponownie ogłoszenie swojej decyzji odnośnie przejecia Activison Blizzard przez Microsoft. Termin przeniesiono z 25 kwietnia na 22 maja.
  • Techland udostępnił nowy concept art do swojej nadchodzącej produkcji w klimatach fantasy. Niestety o tytule dużo więcej nie wiemy. 
  • Udostępniono story trailer do Redfalla. Gra ukaże się 2 maja na PC i XBOX Series X/S
  • Polskie Jukai Studio zapowiedziało nowy horror – Stray Souls. Gra przedstawi historię młodego chłopaka, który odziedziczył po babci nawiedzony dom. Gra będzie w trzeciej osobie oraz tworzona jest na Unreal Engine 5. Premiera zaplanowana jest na jesień, a tytuł trafi na wszystkie platformy oprócz Switcha.
  • Ukazał się nowy zwiastun dodatku do Path of Exile – Crucible. Podano także datę premiery – 7 kwietnia.

Plotki

  • Jak podaje Insider Gaming, w Assassin’s Creed Red będzie opcja ogrywania tytułu dwoma postaciami – Samuraiem oraz Shinobi. Cała gra ma także wprowadzić większy nacisk na skradanie.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.