Pigułka newsów 18-20.02

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Krótkie podsumowanie IGN Fan Fest, który trwał od 17 do 18 lutego. Dostaliśmy szereg zwiastunów. Wszystkie znajdziecie na kanale IGNu na YouTube, a najciekawsze wymienię poniżej.

Lista gier, które dostały „datę” premiery:

Lista innych ciekawych tytułów: Redfall – gameplay, The Last Case of Benedict Fox – story trailer, The Invincible – trailer, The Alters – teaser, Witchfire – gameplay, AEW Fight Forever – gameplay, The Elder Scrolls Online: Necrom – gameplay, Star Wars: Jedi Survivor – gameplay prezentujący walkę mieczem świetlnym, The Expanse: A Telltale Series – gameplay, Jumplight Odyssey – gameplay

Oficjalne

  • Telltale Games ogłosiło, że otrzymało od Skybound i Hiro Capital dofinansowanie w kwocie 8 milionów dolarów. Pieniądze te mają wspomóc wydanie The Expanse, rozwój The Wolf Among Us 2 oraz produkcję niezapowiedzianego jeszcze tytułu od studia.
  • PlatinumGames pochwaliło się, że Bayonetta 3 sprzedała się w ponad milionie egzemplarzy.
  • 21 lutego Assassin’s Creed Valhalla doczeka się ostatniego patcha poprawiającego błędy.
  • Osobom wrażliwym na spoilery zalecam czujność. Do sieci wyciekł artbook do The Legend of Zelda: Tears of The Kingdom.
  • Top 10 produktów generujących największe przychody na Steamie w ostatnim tygodniu.
  • Dostaliśmy nowy zwiastun Sons of the Forest, który skupi się na rozgrywce w multiplayerze. Gra ukaże się na PC we wczesnym dostępie w dniu 23 lutego.
  • Twórca Alice: Madness Returns – American McGee udostępnił za darmo w sieci książkę prezentującą jego pomysły na kolejną odsłonę o podtytule Alice Asylum. Niestety, od 12 lat EA nie daje się przekonać do wydania sequela. Na końcu trailera promującego książkę twórca zaapelował do wydawcy, by ten zgodził się na start produkcji.
  • Dostaliśmy nowy gameplay Crime Boss: Rockay City.

Plotki

  • Niedawno Ubisoft potwierdził, że pojawi się na E3. Według Toma Hendersona na pokazie wydawca, oprócz znanych już nam produkcji, ma zaprezentować powrót „zaniedbanej” serii. Nie wiadomo jaki to będzie tytuł oprócz tego, że nie ma co się spodziewać nowego Raymana.
  • Jak podaje serwis PitchBook, odnaleziono dokumenty potwierdzające plotki o przejęciu studia Ballistic Moon przez Sony. Studio zostało założone przez byłych pracowników Supermassive Games. Obecnie pracują nad dużym projektem AAA. Z ogłoszeń o pracę wynika, że będzie to gra first-party Sony i tworzona jest na Unreal Engine 5.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.