Pigułka newsów 13-14.10

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

 • Podano datę premiery portu Spider-Man Miles Morales na PC – 18 listopada. Tytuł klasycznie dla portów od Sony dostanie RT, DLSS 3, DLAA i Nvidia Reflex. Do tego obsługiwać będzie monitory szerokokątne. Cena – 219zł

Oficjalne

 • Skybound Entertainment ogłosił, że w 2023 roku wyda grę opartą na serii InvincibleTytuł będzie częścią wielu atrakcji jakie mają się pojawić w przyszłym roku z okazji 20 rocznicy komiksów z tej serii. Niestety to jedyne informacje o tej produkcji. Może więcej dowiemy się na The Game Awards?

 • W plikach Elden Ring, po nowej aktualizacji moder Lance McDonald odnalazł wzmiankę o opcji włączenia ray tracingu w grze oraz o dwóch nowych lokacjach. Czyżby powoli szykował się nowy dodatek oraz aktualizacja z opcją uruchomienia RT?

 • Konkurent Cywilizacji – Humankind miał zadebiutować na początku listopada na konsolach. Niestety opóźniono go w wyniku niespodziewanego problemu. Co gorsza, nie podano nowej daty premiery, ale Amplitude Studio obiecało podać tę informację jak najszybciej.

 • Trochę informacji o Starfieldzie. Gra ma obecnie już 252 953 tysięcy linii dialogowych (Skyrim miał ich 60 tysięcy). Odległość jaką będziemy mogli przebyć statkiem w grze zależeć będzie od ilości posiadanego paliwa. Ma także powrócić postać znana z The Elder Scrolls Oblivion – Adoring Fan.
 • Overwatch 2 pojawił się u części graczy błąd, przez który ich PC resetuje się w środku meczu. Blizzard podał informacje, że pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Oprócz tego ogłosił też, że 25 października zostanie zbalansowana postać Zarii, a reszta postaci doczeka się tego dopiero w następnym sezonie.
 • Pojawił się kolejny zatrważający pozew w stronę Activision Blizzard. Według anonimowego donosiciela, jeden z menadżerów kierował w stronę jednej z pracownic, z którą kilka lat wcześniej był w związku, seksistowskie żarty, obrażał ją, a nawet groził, że udostępni jej kompromitujące zdjęcia. Brak słów…
 • Pojawił się nowy krótki gameplay God of War Ragnarok prezentujący next genowe funkcje, które gra wykorzysta na PS5.
 • Dead Space dostało kolejny stream z deweloperami, gdzie mogliśmy zobaczyć 8 minutowy gameplay. Część większych redakcji dostała też już dostęp do zagrania w ten tytuł. Ciekawą informacją jest np. to, że pojawią się nowe poboczne zadania, które rozwiną historie postaci pobocznych.  
 • Dostaliśmy 2 gameplaye z Bayonetty 3. Materiały pokazują trochę z fabuły gry oraz gameplay Violi – nową drugą postać, w którą wcielimy się w grze.
 • Kangurek Kao 13 października dostał halloweenowe DLC z 5 nowymi poziomami i 5 tematycznymi skórkami. Cena dodatku wynosi 35 zł.
 • 18 października zadebiutuje ciekawe zapowiadający się indyczek od bydgoskiego studia ViaboGames – Blaze in Space: Beat a-Maze. Będzie to debiutancki projekt studia. Tytuł jest grą zręcznościową z elementami logicznymi, która zaoferuje nam ponad 150 labiryntów.
 • Odnowiono aplikację Steama na urządzeniach mobilnych. Przede wszystkim unowocześniono oprawę wizualną, ale także dodano logowanie przez kod QR, łatwiejszy dostęp do wielu funkcji Steama, zarządzanie pobieraniem gier z poziomu telefonu, zakup gier, powiadomienia o listach życzeń, wyprzedaży etc. 

Plotki

 • Valve zarejestrował nowy znak handlowy oprogramowania gier komputerowych, Neon Prime. Spekuluje się, że może to być abonament do gier Valve – np. DOTA 2, CS:GO.
 • Według leakera Klobrille Microsoft zgłosił wniosek o rejestrację znaku towarowego gry – Project MARA. Według Klobrille prawdopodobnie już wkrótce dowiemy się więcej o tym tytule. Dla przypomnienia tytuł ten tworzą twórcy Hellblade’a, czyli Ninja Theory i ma być to fotorealistyczny psychologiczny horror.

Inne

 • Na twitterze użytkownik o pseudonimie „esankiy” zaprezentował prototyp bardzo fotorealistycznego FPSa. Tytuł stosuje nietypową kamerę, tak zwaną body cam. Dodaje to jednak niesamowitego realizmu grze. 

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Psaw.eu

Psaweu to taki dziwny typ, co robi streamy na których można poznać jego pieski. Streamuje przeróżne gry (symulatory, przygodówki, indyczki), wszystko w pozytywnej atmosferze. Ale najlepszy jest jego Discord. NASZ Discord. To miejsce, w którym możesz też spotkać autora powyższej Pigułki i pomóc ją dalej rozwijać. Kto wie, może następną pigułkę audio nagrasz właśnie TY? Zajrzyj do NAS!