Pigułka newsów 11-12.10

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Mimo wcześniejszych planów, early acces Witchfire ruszy dopiero na początku 2023 roku. Opóźnienie spowodowane jest tym, że tytuł będzie miał jednak półotwarty świat. Wcześniej planowano, by gra posiadała zamknięte areny.

Oficjalne

 • Oficjalnie Crash Bandicoot 4: It’s About Time pojawi się na Steamie 18 października.
 • Wild Hearts zaoferuje nam około 30 godzin zabawy.
 • Tymczasowo Torbjorn i Bastion zostali zablokowani w niektórych trybach w Overwatch 2, ponieważ zdarzały się często bugi przy używaniu ich umiejętności. Po całej sytuacji z tymi problemami, a także niezbyt udanym startem OW2, Blizzard przeprosił za zaistniałe problemy. Jako zadośćuczynienie obiecał zorganizowanie weekendów z podwójnymi punktami doświadczenia, darmową legendarną skórkę dla postaci Reapera oraz zawieszkę do broni.

 • Obsydian zaprzeczył spekulacjom, według których mieliby pracować nad Falloutem: New Vegas 2Studio aktualnie pracuje nad Avowed, Pentiment i The Outer Worlds 2.

 • W listopadzie do Game Passa trafią następujące tytuły: The Legend of Tianding(01.11), Ghost Song(03.11), Humankind(04.11), Football Manager 2023(08.11), Pentiment(15.11), Gungrave G.O.R.E (22.11)

 • Playstation zaprezentowało jakie gry trafią od 18 października do PS Plus Extra i Premium. Całą listę tytułów znajdziecie tutaj.
 • Ogłoszono, że pojawi się powieść w uniwersum Cyberpunka – „No Coincidence”. Autorem będzie Rafał Kosik, znany polski autor powieści science-fiction (Felix, Net i Nika, Mars, Kameleon). Kosik wspomagał także prace przy scenariuszu do Cyberpunk EdgerunnersPremiera 8 sierpnia 2023 roku. 

  Szczerze pisząc, za dzieciaka byłem wielkim fanem tego autora. Jego książki mocno wpłynęły na mnie i zachęciły za młodu do czytania książek. Zdecydowanie będę musiał przeczytać ten tytuł.

 • Gotham Knights dostało zwiastun premierowy. Premiera gry 21 października na PC i aktualnej generacji konsol.
 • Zapowiedziano Exil – indyka inspirującego się mocno Hollow Knightem oraz Cupheadem. Gra będzie metroidvanią w klimacie post-apo. Za muzykę do gry odpowiadać będzie Kenichiro Suehiro, który skomponował muzykę do Goblin Slayera. Zapowiada się bardzo ładny tytuł pod względem muzycznym jak i wizualnym. Wkrótce ruszy zbiórka na kickstarterze.
 • Ostatnio wspominałem, że Cuphead doczeka się wersji pudełkowej. Teraz podano cenę oraz datę premiery. Ceny: Podstawowa edycja – 40$, Edycja kolekcjonerska – 200$. Tytuł zadebiutuje 6 grudnia na PS4, XONE, Nintendo Switch.

 • Dostaliśmy krótki 30 sekundowy gameplay Need for Speed Unbound. Oficjalnie też podano informacje, że będzie opcja wyłączenia efektów kreskówkowych.

 • Meta zaprezentowała Meta Quest Pro. Całą specyfikację znajdziecie w linku. Cena? Zaledwie 8747 zł.

  Przy okazji Microsoft ogłosił współpracę z Metą. Dzięki temu na gogle VR trafi pakiet Office 365, Teamsy, a także co ważne dla graczy XBOX Cloud Gaming. Dodatkową informacją jest to, że Meta przejęła studio Camouflaj (znane z Iron Man VR) oraz studio Armature (znane z portu Resident Evil 4 na Quest 2).

Plotki

 • Według nieoficjalnych doniesień (źródło od Moore’s Law is Dead) w wewnętrznych testach karty Geforce RTX 4090 Ti doszło do problemów z urządzeniami. Podobno karty nagrzewały się na tyle, że potrafiły zacząć się topić. Niewykluczone, że na razie ta karta nie pojawi się w sprzedaży

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Psaw.eu

Psaweu to taki dziwny typ, co robi streamy na których można poznać jego pieski. Streamuje przeróżne gry (symulatory, przygodówki, indyczki), wszystko w pozytywnej atmosferze. Ale najlepszy jest jego Discord. NASZ Discord. To miejsce, w którym możesz też spotkać autora powyższej Pigułki i pomóc ją dalej rozwijać. Kto wie, może następną pigułkę audio nagrasz właśnie TY? Zajrzyj do NAS!