Pigułka newsów 11-13.03

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Pojawiła się nowa plotka rzucająca trochę światła na The Last of Us: Factions od Naughty Dog. Dla przypomnienia jest to pierwsza gra multiplayer osadzona w tym uniwersum. Ogłoszenia o pracę sugerują, że tytuł pojawi się zarówno na PS5, jak i PS4.

Oficjalne

  • Według prognoz Sony, w ciągu 4 latach PS5 sprzeda się w liczbie 60 milionów egzemplarzy. Na stan dzisiejszy zakupiono już 32 miliony sztuk tej konsoli.
  • 11 marca CS:GO pobił kolejny rekord jednocześnie grających osób – 1,4 miliona graczy.
  • 13 marca Witcher 3 Complete Edition otrzymał nową aktualizację 4.02. Całą listę zmian znajdziecie pod tym linkiem.
  • Jon Spector, czyli kierownik ds. handlu odchodzi z Blizzarda. Spector pracował w firmie sześć lat.
  • GSC Game World, czyli twórcy S.T.A.L.K.E.R 2 poinformowali, że doszło do włamania na ich serwery. Rosyjscy hackerzy zażądali, aby studio zmieniło podejście do rosyjskich i białoruskich graczy, a także przygotowało lokalizację tytułu w języku rosyjskim. W innym przypadku grupa planuje udostępnić skradzione materiały z gry. Studio odmówiło i wystosowało oficjalne ogłoszenie w tej sprawie. Umieszczam je poniżej
  • Udostępniono nowy zwiastun The Outlast Trials, który pokazuje aktorów głosowych przy pracy. Na końcu nagrania poznajemy także datę premiery gry – 18 maja.

Plotki

  • Jak podaje Dusk Golem oraz Tom Henderson, w sieci pojawiły się wycieki z Resident Evil 4 Remake. W związku z tym zalecam ostrożność na ewentualne spoilery.

Inne

  • Twórcy serialu The Last of Us – Craig Mazin i Neil Druckman w wywiadzie potwierdzili, że historia z części drugiej zostanie podzielona na co najmniej 2 sezony.
  • Po premierze soulslike’owego indyka Bleak Faith: Forsaken, wybuchła w sieci niemała burza. Archangel Studio zostało oskarżone o kradzież animacji z gier FromSoftware (poniżej na nagraniu z porównanie animacji) oraz korzystanie w grze z grafik stworzonych przez AI. Archangel Studio ogłosiło, że grafiki AI zostaną podmienione oraz przyznali się do tego, że 10% ich gry tworzone były z pomocą zakupionych assetów w sklepie Epica. W skład tych 10% znalazły się skradzione animacje. Tutaj jednak nasuwa się pytanie czy studio nie powinno być odpowiedzialne także za sprawdzanie legalności zakupionych elementów oraz czy na pewno nie było świadome podobieństwa?
  • Mod do Cyberpunka 2077 – HD Reworked Project jest już dostępny. Modyfikacja poprawia gorszej jakości tekstury wykorzystywane w całym świecie Cyberpunka. Twórcą jest „Holk Hogan PL”, który stworzył także znaną modyfikację o tej samej nazwie do Wiedźmina 3, ostatecznie ten mod został nawet dodany do wersji Next Genowej Wiedźmina 3.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.