Pigułka newsów 09-10.03

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

9 marca odbył się pokaz Nacon Connect 2023. Najciekawsze tytuły w mojej opinii znajdziecie rozpisane poniżej. Reszta tytułów jakie zaprezentowano na wydarzeniu to: Clash: Artifact of Chaos, Transport Fever 2: Console Edition, Train Life (Nintendo Switch), Ad Indifintum, TT Isle of Man – Ride on the Edge 3, Session: Skate Sim (Nintendo Switch) oraz zwiastun nadchodzących sportowych gier od Nacon.

 •  The Lord of the Rings: Gollum – dostaliśmy nowy zwiastun opóźnionego Golluma. Widać, że gra przeszła poprawki graficzne po ostatniej dużej krytyce, która pojawiła się po zaprezentowaniu gameplayu na jesieni. Niestety nadal nie znamy daty premiery.
 • RoboCop: Rogue City – gra od polskiego studia Teyon opóźniono na wrzesień 2023 roku. Dostaliśmy także gameplay przedstawiający starcia z przeciwnikami. Produkcja ukaże się na PC, PS5, XBOX Series X/s oraz Switchu.
 • Ravenswatch – rogalik od twórców Curse of the Dead Gods. Gra wychodzi 6 kwietnia na Steamie we wczesnym dostępie. Tytuł będzie miał stylizowaną grafikę w klimatach dark fantasy.
 • War Hospital – polski RTS osadzony w realiach I Wojny Światowej, który ukaże się 31 sierpnia. W grze kierować będziemy brytyjskim szpitalem polowym oraz podejmować niełatwe decyzje związane z naszymi pacjentami. Gra ukaże się na PC i konsolach aktualnej generacji.

Oficjalne

 • Ukazało się demo remake’u Resident Evil 4. Dostępne jest ono na PC i konsolach starej jak i aktualnej generacji. Dla przypomnienia gra ukaże się 24 marca.
 • Na Steamie ukazało się demo Tainted Grail: Fall of Avalon, czyli RPGa od Awaken Realms. Przejście dema zajmuje około 30-60 minut. Gra ukaże się w early accessie 30 marca.
 • Obsydian Entertainment oficjalnie przeprosiło, za słabą wydajność odświeżonej edycji The Outer Worlds. Zapewnili także, że studio z Private Division pracuje nad patchami, aby poprawić optymalizację.
 • Ogłoszono, że dlc do Solasta: Crown od the Magister o nazwie Palace of Ice ukaże się w maju.
 •  Na Steam pojawiła się promocja na kolekcję gier 11 bit studios. Pakiet ze wszystkimi grami tego wydawcy kosztuje do 23 marca 99,52 zł.
 • Epic Games Store otworzyło się na wydawanie gier poprzez self-publishing. Od teraz będą mogli mniejsi twórcy bez większych ograniczeń wydawać na tej platformie swoje tytuły.
 • Zapowiedziano, że w 2023 roku Green Hell od Creepy Jar będzie dalej rozwijane. Poniżej znajdziecie roadmapę dla PC jak i konsol.
 •  Udostępniono nowy gameplay z Tekken 8, który prezentuje znaną fanom serii postać, która trafi do gry – Paula Phoenixa.
 • Zapowiedziano datę premiery oraz beta testy Exoprimal. Jest to tytuł PvEvP wydawany od Capcomu, w którym w drużynach walczymy z falami dinozaurów. Premiera zaplanowana jest na 14 lipca, a otwarte beta testy ruszą 17 marca i potrwają do 19. Gra trafi na wszystkie platformy oprócz Switcha (pojawi się także w abonamencie Game Pass).

Plotki

 • Według źródeł Bloomberga Suicide Squad: Kill the Justice League zostanie ponownie opóźnione. Jak podaje Jez Corden gra może się ukazać dopiero w 4 kwartale. Jeff Grubb na twitterze wspomina nawet o roku 2024. Powodem opóźnienia jest głównie krytyka graczy na pokazany gameplay na State of Play. Możliwe też, że Rocksteady chce ucieczki od premier takich jak Zelda czy Diablo IV. Jak wspomina Jason Schreier, raczej nie będzie dużych zmian w samym tytule. Gra nie przestanie być grą usługą, a po prostu studio bardziej dopracuje grę.

Inne

 • Ukazał się finalny zwiastun The Super Mario Bros. Movie. Światowa premiera nastąpi 23 marca.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.