Pigułka newsów 10-11.11

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Wcześniejsze plotki zostały oficjalnie potwierdzone. Remedy pracuje nad sequelem Control 2. Nie dowiedzieliśmy się jednak zbyt dużo o samej grze. Wiemy, że twórcy nawiązali współpracę z wydawcą 505 Games, którzy wspomogli studio kwotą 50 milionów euro przeznaczonymi na rozpoczęcie prac nad projektem. Co ważne, Remedy zachowa prawa do marki, a 505 Games odpowiedzialne będzie za wydanie gry na konsole. Wygenerowanymi przychodami firmy mają podzielić się po równo.

Dostaliśmy dodatkowo concept art. Gra jest we wczesnej fazie produkcji i trafi tylko na konsole aktualnej generacji.

Oficjalne

 • Ogłoszono, że Battlefield 2042 wraz z trzecim sezonem (któy pojawi się przed końcem 2022 roku) trafi do Game Passa.
 • Dyrektor Paradoxu Fredrik Wester przyznał w wywiadzie, że tworzone przez lata Vampire The Masquerade Bloodlines 2, może się ukazać już w przyszłym roku. Nie jest to jednak oficjalne ogłoszenie, gdyż studio wciąż nie podało konkretnego terminu. Początkowo gra miała zostać wydana już w 2020 roku.
 • Larian Studios ogłosiło, że nowy duży patch trafi do Baldur’s Gate III już w okolicy grudniowych świąt. Studio pochwaliło się także, że założyło własne studio motion capture oraz jest na dobrej drodze by gra oficjalnie zadebiutowała w 2023 roku (jak na razie dostępna jest tylko w early accessie).
 • Były twórca Project Cars – Ian Bell zaprosił do swojego projektu GTR Revival osoby, które utraciły możliwość pracy nad skasowaną przez EA serią Project Cars. Projekt ma być duchowym spadkobiercą GTR2.
 • Kompozytor muzyki do Dooma – Mick Gordon opublikował oświadczenie, w którym oskarża producenta id Software – Marty’ego Strattona o szerzenie dezinformacji i kłamstwa. Po premierze gry Stratton zrzucił winę na Gordona za słabą jakość fizycznych kopii soundtracku z gry. Kompozytor podaje teraz, że dostawał sześciocyfrową ofertę, aby milczał o tej sprawie. Jako że na to nie przystał, został przez Strattona zwyzywany. Ponadto istnieje możliwość, że id Software nie opłaciło ponad połowy utworów, które trafiły do gry. Mick Gordon dodał, że choć uwielbia Dooma, nie planuje więcej współpracować z tym studiem.
 • 31 stycznia znana gra kooperacyjna z zagadkami logicznymi – We Were Here Together, trafi na konsole XBOX One, Series X/S, oraz PS4/PS5.
 • Polska gra logiczna Railbound sprzedała się już w 50 tysiącach kopii, do tego 1 grudnia trafi na konsolę Nintendo Switch.
 • Planszówka The Last of Us: Escape the Dark zebrała na Kickstarterze 2 miliony złotych w niecałą dobę. 
 • Activision przedstawiło trochę więcej informacji o premierze Warzone 2. Do gry trafi całkiem nowy tryb DMZ, mapy oraz przebudowany zostanie gułag. Co ważne, zapowiedziano, że pierwsze Warzone pozostanie dostępne dla graczy, znikną jedynie mapy Rebirth Island oraz Fortune’s Keep. Zaprezentowano także co trafi do pierwszego season passa. Więcej informacji znajdziecie tutaj.
 • Dostaliśmy nowy długi gameplay Hogwarts Legacy. Na najnowszym nagraniu zobaczyć możemy narzędzia do stworzenia wyglądu naszego bohatera oraz nowe pomieszczenia i zakamarki Hogwartu. Gra dla przypomnienia zadebiutuje 10 lutego na wszystkich platformach.
 • Studio Papergames zapowiedziało grę, która na pierwszy rzut oka przypomina chińską wersję Sekiro – The Pepceiver. Będzie to gra inspirowana wspomnianym Sekiro oraz Ghost of Tsushima, umiejscowiona w fantastycznym świecie mitologii chińskiej. Data premiery nie jest znana.
 • Demo polskiego survivalu Forever Skies zostało dwukrotnie wydłużone i dostało polski język. Jest już dostępne na Steamie.
 • Dostaliśmy informację, że nominacje do The Game Awards zostaną ogłoszone rankiem w najbliższy poniedziałek (14.11). Aby podbić ekscytację zaprezentowano nam przypomnienie ostatnich edycji tego wydarzenia.

Plotki

 • Według plotek Warzone 2 ważyć będzie 115GB. Nie jest to mało dla konsol.
 • Informacje znalezione w SteamDB sugerują, że Civilization VI doczeka się kolejnego season passa o tytule Leader Pass, który wprowadzi nowych przywódców.
 • Według plotek twórca Resident Evil – Shini Mikami na The Game Awards zapowie remake gry Capcomu. Przy projekcie pomagać ma inne znane studio, Platinum Games.

Inne

 • 9 grudnia na Netflixa trafi serial animowany Dragon Age Absolution.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.