Pigułka newsów 09-10.02

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

8 lutego odbył się pokaz Nintendo Direct. Dostaliśmy na nim sporo zapowiedzi gier oraz dodatków. Ogłoszono, że wiele retro produkcji pojawi się w abonamencie Nintendo Switch Online. Całą konferencję, jak i trailery najciekawszych w mojej opinii tytułów, znajdziecie poniżej, a wśród nich:

 • The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom – dostaliśmy więcej gameplayu i, co najważniejsze, informację, że produkcja nie została opóźniona. Premiera 12 maja. Będzie to też pierwsza gra Nintendo w cenie 70$.
 • Metroid Prime Remastered – tytuł ten jest dostępny w sklepie cyfrowym od momentu zakończenia prezentacji, w wersji pudełkowej pojawi się 3 marca.
 • Harmony: The Fall of Reverie – tytuł od studia Don’t Nod, czyli twórców Life is Strange. W produkcji wcielimy się w postać Polly, która ma umiejętności jasnowidzenia. W grze będziemy dokonywać niełatwych decyzji i prowadzić relacje z istotami boskimi. Oba te elementy mają mocno wpływać na losy świata naszej bohaterki. Gra zawita na wszystkie możliwe platformy w czerwcu tego roku.

Oficjalne

 • Otworzono nowe studio w Kanadzie – Krafton Montreal, na którego czele stanął reżyser serii Far Cry (odpowiedzialny za części od 3 do 5) – Patrik Methe. Studio pracować będzie przy RPGu fantasy – „The Bird That Drinks Tears”.
 • Total War: Warhammer 3 doczekać ma się w tym roku aż 3 dodatków. Pierwsza premiera zaplanowana jest na kwiecień, kolejne odbędą się latem oraz zimą.
 • Valve zapowiedziało pierwszą od lat dużą aktualizację Team Fortess 2. Ma się ona ukazać latem i wprowadzić nowe mapy, przedmioty, drwiny i inne nowości. 
 • Ubisoft nawiązał współpracę z brytyjską policją, aby w pełni móc walczyć z najsilniejszymi przejawami agresji wśród graczy. Pracownicy studia będą mogli uczestniczyć w specjalnych szkoleniach, a najcięższe przypadki będą wprost przekazywane policji. Według statystyk przygotowanych przez Game Developers Conference, aż 91% deweloperów uważa toksyczność graczy za problem, w tym 42% uważa, że jest on bardzo poważny.
 • Denuvo ma pojawić się na rynku gier esportowych i zabezpieczać teraz przed cheaterami także gry w rozgrywkach online. Ogłoszono współpracę z ESIC (Esportową Komisją Integralności), która skupia się na CS:GO.
 • Nintendo ogłosiło, że planuje 10% podwyżki dla swoich pracowników.
 • Pojawił się nowy gameplay The Last Case of Benedict Fox. Gra ukaże się 27 kwietnia, a do 13 lutego dostępne jest jej demo na Steam Next Fest (osobiście bardzo polecam w nie zagrać).
 • Dostaliśmy gameplay bardzo ciekawie prezentującego się indyka – Pacific Drive. Apokalipsa, auto i niebezpieczny świat pełen anomalii to trzy najbardziej charakterystyczne elementy gry. Tytuł skupi się na eksploracji i rozwijaniu naszego samochodu, którego możliwości będziemy rozszerzać w zależności od spotykanych zagrożeń. Gra ukaże się na PC i PS5 w 2023 roku.
 • Volker Wertich, twórca The Settlers, tworzy nowy tytuł – Pioneers of Pagonia. Dostaliśmy na razie teaser i trochę informacji. Tytuł zaoferować ma tryb kooperacji oraz ogrom możliwości rozwoju miasta – ponad 40 budynków oraz 70 różnych typów towarów. Wyjdzie najpierw w early accessie, a premiera zaplanowana jest na IV kwartał tego roku.
 • Dostaliśmy nowy trailer Crime Boss Rockay City. Dla przypomnienia tytuł pojawi się 28 marca na Epicu, PS5 oraz XSX.
 • Octopath Traveler II dostało 3-godzinne demo na PC, PS4, PS5 oraz Switchu. Dla przypomnienia, gra wychodzi 24 lutego.
 • 6 marca pojawi się dodatek Dead Cells: Return to Castlevania.

Plotki

 • Jak podaje Jeff Grubb, pokaz State of Play planowany jest za około miesiąc. Dodatkowo Sony chce, żeby najbliższe Playstation Showcase odbyło się tuż przed E3.
 • Według serwisu VGC Alan Wake 2 można przejść już od początku do końca.
 • Jak podają źródła Toma Hendersona, planowany duży dodatek do Call of Duty Modern Warfare II rozrósł się do pełnoprawnego tytułu. Dziennikarz ma nawet informacje o dacie premiery i terminach beta testów gry. Premiera podobno ma się odbyć 10 listopada, a beta testy w okolicach 6 i 12 października.
  Dzięki dodatkowej informacji od Jasona Schreiera wiemy, że za tytuł odpowiedzialne jest studio Sledgehammer (które ostatnio pracowało nad COD: Vanguard), jest jednak wspierane także przez inne studia Activision.

Inne

 • Fan pracuje nad modyfikacją do Hogwarts Legacy umożliwiającą uruchomienie gry na goglach VR. Pojawił się już pierwszy gameplay prezentujący mod.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.