Pigułka newsów 07-08.02

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Dostaliśmy 9-minutowy gameplay Star Wars: Jedi Survivor. Nagranie skupia się przede wszystkim na walce oraz eksploracji świata. Dla przypomnienia – tytuł został opóźniony i nowa data premiery to 28 kwietnia. Gra ukaże się na PC oraz konsolach nowej generacji.

Oficjalne

 • Hogwarts Legacy pobiło rekord jednocześnie oglądających daną grę na Twitchu. Łącznie streama z uniwersum Harrego Pottera widziało 1,3 miliona graczy. Pobito nawet wynik Cyberpunka 2077 o 200 tysięcy widzów. Trzeba jednak zaznaczyć, że twórcy uruchomili na Twitchu możliwość odblokowania dodatkowych elementów do gry za oglądanie streamów i to mogło częściowo wpłynąć na tak wysokie statystyki.
 • Studio EA Motive poinformowało, że po udanej premierze Dead Space Remake, planuje w pełni skupić się na Iron Manie. Firma zaczęła pracować na pełnych obrotach, w związku z czym poszukuje nowych pracowników. 
 • 9 marca o godzinie 19:00 odbędzie się Nacon Connect, na którym mają zostać zaprezentowane gry: RoboCop: Rogue City, The Lord of the Rings: Gollum, Ad Infinitum, Ravenswatch oraz inne niezapowiedziane jeszcze tytuły.
 • Nintendo Switch sprzedał się w 122 milionach egzemplarzy. A jednak, jego sprzedaż spadła o 21% w porównaniu do poprzedniego roku. Pokemon Scarlet & Violet sprzedano za to w ponad 20 milionach kopii.
 • Z raportu finansowego Take-Two dowiedzieliśmy się, że premiera Judas (czyli gry od twórców BioShocka) planowana jest najpóźniej na marzec 2025 roku. Sam wydawca planuje wypuścić aż 87 gier w okresie między 2023, a 2025 rokiem. Gorszą informacją jest to, że sprzedaż Marvel’s Midnight Suns, New Tales of the Borderlands i PGA Tour 2K23 jest niższa niż zakładały prognozy.
 • W The Museum of Modern Art zawitało This War of Mine wraz z ponad 30 innymi grami na wystawie „Never Alone: Vido Games and Other Interactive Design”.  Muzeum znajduje się w Nowym Jorku, a wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 16 lipca.
 • W lutym do Game Passa trafią następujące tytuły: Madden NFL 23, SD Gundam Battle Alliance, Mount & Blade II: Bannerlord, Shadow Warrior 3 Definitive Edition, Cities: Skylines – Remastered.
 • 9 lutego o 19:00 odbędzie się ceremonia rozdania nagród Indie Pearls Awards. Dla przypomnienia są one w pełni skupione na grach niezależnych. Na rozdaniu pojawią się goście specjalni: Dawid 'Spikain’ Bojarski, Maria Borys-Piątkowska, Arkadiusz Reikowski, Kasia Zielińska oraz Arkadiusz 'Dark Archon’ Kamiński.
 • Pojawił się w sprzedaży nowy pad od XBOXa – Stellar Shift. Dostępny jest w cenie 309 zł.

Plotki

 • Odkryte przez dataminerów zmiany nazw plików w Elden Ringu mogą sugerować, że wkrótce dostaniemy nowy dodatek do gry. Zbliża się rocznica premiery produkcji –  DLC może zostać zapowiedziane 25 lutego.

Inne

 • Na koniec chciałbym zachęcić was do obejrzenia świetnego materiału o Atomic Hearts. Film przygotował Wojtek Wójcicki na kanale youtube CD-Action.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.