Pigułka newsów 05-06.09

Ważne: W dniach 08-12.09 Pigułki Newsów nie będą się ukazywać, ze względu na mój wyjazd. Jak tylko wrócę z wyjazdu podsumuję te parę dni razem w jednej Pigułce.

Najgorętszy news

Wczoraj odbyło się Night City Wire. Na nim to dostaliśmy nowy zwiastun serialu animowanego Cyberpunk: Edgerunners, patch dodający elementy kosmetyczne powiązane z serialem oraz co najważniejsze zwiastun dodatku Phantom Liberty. O samym DLC wiemy niewiele. Pojawi się w nim ponownie Silverhand oraz nie trafi na konsole poprzedniej generacji. Premiera planowana jest na 2023 rok.

Oficjalne

 • Z CD Projekt Red odszedł po 15 latach pracy Jędzej Mróz – producent wykonawczy Cyberpunk 2077.

 • Wczoraj oprócz Night City Wire, działo się też inne duże wydarzenie – Fear Fest od Feardemic. Konferencja przedstawiająca aż 80 horrorów. Jako, że piszę o tym wydarzeniu jak jeszcze trwa nie mam przygotowanych zwiastunów dla was. Zostawiam jednak link do wydarzenia. Z cieawszych rzeczy, które zauważyłem na ten moment były gameplaye Layers of Fears oraz Terror: Endless Night.

 • Ubisoft podał tytuły które na pewno się pojawiają na Ubisoft Forward (10 września 21:00): Skull and Bones, Mario + Rabbids Sparks of Hope oraz przyszłość serii Assassin’s Creed ( AC Mirage i zapewne remake AC 1). Oprócz tego na pewno na konferencji będą też jakieś niezapowiedziane niespodzianki.

 • Arcane (zasłużenie w mojej opinii) dostało nagrodę Emmy za najlepsze dzieło animowane.

 • Plotki potwierdziły się i do najbliższego Humble Bundle trafi Crusader Kings 3, Just Cause 4, The Dungeon of Naheulbeuk: The Amulet of Chaos, Forgive me Father oraz Crown Trick.
 • Elden Ring dostał własną komediową mangę. Dwa pierwsze chaptery są za darmo do dostania na Comic-Walker. No nie powiem ciekawa i dziwna forma promocji gry.

 • Microsoft przedstawił gry, które trafią we wrześniu do XBOX Game Pass: Disney Dreamlight Valley, Opus Magnum, Train Sim World 3, Ashes of the Singularity, DC Legue of Super Pets, You Suck at Parking, Despot’s Game, Metal: Hellsinger.

 • Sony przypomina nam, że zima i Kratos nadchodzą. Dostaliśmy kolejny gameplay z God of War Ragnarok.

 • Polskie studio Jujubee przedstawiło nowy zwiastun Flashout 3, gry inspirowanej się mocno serią Wipeout. Tytuł ukaże się już 22 września na Steamie i obsługiwać będzie gogle VR. Pod koniec roku mają pojawić się porty na konsole. Dodatkowo na Steam do odebrania jest pierwsza część tej serii – Flashout 3D: Enchanced Edition.

 • Torchlight Infinite ruszył z zamkniętymi testami na Steam. Tytuł docelowo ma być darmowym i w październiku trafić na PC i telefony. Gra jak widać po gameplayu będzie mocno konkurować z Diablo Immortal.

 • Pojawił się nowy gameplay z Road to Vostok, czyli gry tworzonej przez jednego człowieka nazywanej często Fińskim Stalkerem. Przy okazji twórca ogłosił, że w tym kwartale zagramy już w demo, a kolejne pojawi się za rok. Sama gra ma być tworzona przez 2/4 lata.

Plotki

 • Wczoraj przez przypadek na oficjalnej stronie Ubisoftu pojawiła się strona z darmowym The Division Heartland. Oprócz screenów gry dostaliśmy trochę informacji o niej. Ma być to tytuł skupiony na Storm Mode – tryb PvPvE, ale z dodatkowymi misjami PvE – Excursion Operations.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.