Pigułka newsów 03-04.09

Najgorętszy news

Striking Distance, czyli twórcy The Callisto Protocol poinformowali, że gra będzie rozwijana przez rok po premierze. Mamy dostać zarówno dodatki fabularne jak i nowe tryby rozgrywki.

Z nowych informacji o tym tytule jest też nie mała kontrowersja. Glen Schofield, czyli szef Striking Distance pochwalił się na twitterze (post juz usunął) crunchem jaki panuje w firmie. „Pracujemy sześć do siedmiu dni w tygodniu. Nikt nas do tego nie zmusza wyczerpani, zmęczeni, ale pracujemy. Błędy, usterki, poprawki wydajności, przejście przez audio. Dni po 12-15 godzin. Ciężka praca. lunch, kolacja spędzone w pracy. Robisz to, bo to kochasz”. Ciekawe czy szef studia spytał pracowników, czy im tez tak się dobrze pracuje tak hmm… Ręcę się załamują. Oczywiście po tym, jak pojawiła się lawina krytyki post Schofielda zniknął, a on przeprosił i wytłumaczył, że jego studio po prostu ceni pasję…. Jaaaasne.

Dla przypomnienia gra zadebiutuje 2 grudnia na PC oraz konsolach poprzedniej jak i aktualnej generacji.

Oficjalne

  • Niestety, ale twórcy Hogwart Legacy poinformowali w FAQ, że w grze nie zagramy w Quidditcha, pojawią się za to wyścigi na miotle oraz będzie możliwość swobodnego latania nich. Oficjalnie też twórcy podali informacje, że tytuł nie będzie miał co-opa.
  • 2K udostępniło do gier z serii Bioshock (a dokładniej Bioshock Infinite oraz dwie wersje zremasterowane) patch dodający launcher ze sklepem. Aktualizacja powodowała znaczne problemy z uruchomieniem gry. Reakcja graczy skończyła się dość szybkim zaniżeniem ocen gier na Steam.

  • 11 Bit studios ogłosiło, że nie będzie już wysyłać kluczy do gier kuratorom na Steam, aby ci recenzowali ich produkcje. Decyzja taka zapadła ze względu na to, że odkryto, iż wielu kuratorów na Steam jest oszustami i zdobyte kluczyki sprzedaje potem na szarych rynkach.

  • Jak podaje karta gry na Steamie, polskie RPG Dark Envoy zostało przeniesione na 2023 rok.

  • Flintlock: The Siege of Dawn – tytuł AA, który intryguje mnie od dawna swoim klimatem i designem, dostał nowy gameplay przedstawiający walkę. Widać, że jest to walka nie obrzucona ogromem mechanik, ale jest dość widowiskowa.

  • Gearbox przedstawił nowy długi gameplay New Tales from the Borderlands. Tytuł zadebiutuje na niemal każde platformy już 21 października.

Plotki

  •  Na Pigułce 30-31.08 wspominałem w plotkach, że Konami może podzielić się z nami niedługo zwiastunem ważnej dla nich marki. Teraz co ciekawe wyciekły screeny (niestety nienajlepszej jakości) rzekomo wstępnej wersji (aż z 2018 roku) Silent Hill 2 Remake tworzonego przez nasze rodzime Bloober Team.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.