Pigułka newsów 02-03.10

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Ogłoszenie: W piątek informowałem o założonym podcaście. Z żartu w komentarzu wywiązało się pytanie „Kiedy coś w wersji video?” 

Już w niedzielę powstał z pomocą przyjaciół pierwszy film – Premiery Października 2022. Zapraszam do oglądania. W filmie głosu udzielił deBielau, za montaż odpowiada roziaku. Dziękuję wam!

Najgorętszy news

Według najnowszych plotek (potwierdziło je kilka serwisów): Powstaje remaster/remake Horizon Zero Dawn w wersji na PS5. Będzie lepsze oświetlenie, tekstury, modele i animacje. Pytanie czy będzie to całkiem skok na kasę za 360 zł czy upgrade poprzedniej części za 40/50 zł?

Oprócz tego pojawiły się także informacje o grze multiplayer (prawdopodobnie też z coopem). Produkcja ma wyjść na PS5 i PC. Wcielimy się w tytule w różne plemiona ze świata Horizon. 

Oficjalne

 • Ogłoszono, że 4 października o 17:00 zostanie udostępniony gameplay remake’u Dead Space na youtube.

 • W sieci pojawiła się petycja z prośbą o stworzenie drugiego dodatku do Cyberpunk 2077. Jak wiadomo CD Projekt Red oficjalnie ogłosił, że mimo planów na dwa duże fabularne DLC, gra dostanie tylko jeden w 2023 roku. Na ten moment petycje podpisało 10,5 tysiąca osób. Jest to raczejnie wiele i osobiście nie wierzę by zarząd zdecydował się na stworzenie drugiego dodatku.

 • 2K Sport przegrało w sądzie z tatuażystką – Catherine Alexander. To ona zaprojektowała tatuaże zapaśnika Randy’ego Ortona (który pojawia się w serii WWE), a firma nie uzyskała zgody od niej na wykorzystanie jej projektów. Odszkodowanie wyniosło niewiele bo tylko 3750 dolarów. Sprawa rozpoczęła się już w 2018 roku.

 • Wiceprezes wykonawcza ds. korporacyjnych i dyrektor ds. zgodności w Activision Blizzard – Frances Townsend ustąpiła z posad w firmie. Pozostanie jedynie starszym doradcą zarządu i dyrektora generalnego. Sama sytuacja powiązana jest z pozwami oraz oskarżeniem Townsend o niewłaściwe traktowanie i dyksryminacje pracowników Activision Blizzard.

 • 343 Industries ogłosiło, że porzuca własny silnik i przechodzi na Unreal Engine 5. Jest to już kolejna z wielkich firm, która zrobiła ten krok. 

 • Skyrim Anniversary Edition na Switch zadebiutowało, o czym ostatnio pisałem. Jak się okazuje port gry nie jest w najlepszym stanie. Spadło sporo krytyki na Bethesdę za niedopracowany port z błędami i spadającymi klatkami.

 • Top 10 produktów generujących na Steam największe przychody w ostatnim tygodniu (26.09-02.10).

 • Wczoraj (3 października) o 18:00 zostały wyłączone serwery pierwszej odsłony OverwatchA już dzisiaj (4 października) o 21:00 wystartuje Overwatch 2. Posiadacze pierwszej odsłony mogą już grę pobierać. Szczerze? Nie mogę się doczekać, mimo spoooorych obaw.

 • 3 października ruszył kolejny Steam Next Fest. Potrwa on aż do 10 października do godziny 19:00. W tym czasie dostępne będzie wiele dem nadchodzących tytułów. Od siebie polecę dwa dema gier – Manor Lords oraz Terror: Endles Night.

 • Broken Ranks doczekało się dużej aktualizacji. Tytuł dostał nową instancję z bossem, Arenę PvP i Ligę PvP. Pełną listę zmian znajdziecie pod tym linkiem.

Plotki

 • Jak podaje Reuters Tencet ma w planach przejąć większościowe udziały wśród europejskich studiów i wydawców. Duże prawdopodobieństwo jest, że może być to Ubisoft, gdzie Tencent ma już 11% udziałów. 

 •  Podobno 8 września Jim Ryan – główna głowa Sony Interactive odwiedził Brukselę, aby w Parlamencie Europejskim poruszyć temat przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Jest to nie powiem coraz mniej smaczne od strony zagrywek Sony, które tak samo dokonuje przejęć mniejszych od siebie firm.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.