State of Play Maj 2024 – Podsumowanie

Moja opinia o pokazie

W nocy z 30 na 31 maja odbyło się State of Play. Pokaz, choć bez wielkich zaskoczeń, to nie można narzekać. Każdy może tutaj coś dla siebie znaleźć, otrzymaliśmy pełny przekrój gatunkowy: horrory, hero-shootery, platformówka 3D, hack-and-slashe, soulslike’o podobne RPG akcji, a także gry VR.

Moją uwagę przyciągnął najbardziej ślicznie wyglądający Astro Bot, a także Monster Hunter Wilds (kiedyś przecież trzeba w końcu zapoznać się z tą serią). Delikatnie też zerkam w stronę hero-shooterów, Concord zapowiada się obiecująco. Marvel Rivals w końcu dostał gameplay trailer, który nie wyglądałby sztywno. Jestem zaintrygowany, może jednak sprawdzę tę produkcję? Nie można też zapomnieć o remake’u Silent Hilla 2 tworzonego przez polskie Bloober Team.

Astro Bot - 6 września

Zapowiedziano nową odsłonę z serii Astro Bot. Platformówka 3D zaoferuje ponad 80 poziomów w 6 galaktykach, zapowiada się bardzo różnorodnie. Premiera 6 września na PS5.

Monster Hunter Wilds - 2025

Udostępniono pierwszy gameplay trailer Monster Hunter Wilds. Możemy więc zobaczyć trochę więcej tego co zaoferuje gra. Gra trafi na PC i konsole aktualnej generacji w 2025 roku.

Concord - 23 sierpnia

Zaprezentowano trochę cinematic trailera oraz urywki gameplayu nadchodzącego hero-shootera 5vs5 od Playstation. Concord zadebiutuje 23 sierpnia na PC i PS5, a w lipcu wystartują beta testy.

God of War Ragnarok (PC) - 19 września

Zapowiedziano port God of War Ragnarok na PC. Zaoferuje on podstawkę oraz rozszerzenie Valhalla, a także klasycznie dla portów Playstation odblokowane klatki, DLSS i FSR, a także wsparcie na monitorów ultrawide. Premiera nastąpi 19 września.

Silent Hill 2 Remake - 8 października

Poznaliśmy datę premiery remake’u Silent Hill 2 – 8 października (PC i PS5). Chwilę po State of Play odbyło się też Silent Hill Transmission i zaprezentowano pełniejszy gameplay.

Until Dawn - Jesień 2024

Udostępniono gameplay nadchodzącego remake’u Until Dawn. Premiera planowana jest na jesień tego roku na PC i PS5.

Ballad of Antara - 2025

Zapowiedziano Ballad of Antara. Będzie to RPG akcji (niektóre elementy walki są soulslike’o podobne) dostępne tylko na PS5 w pełni za darmo. Gra zaoferuje coop do trzech osób. Premiera w przyszłym roku.

Path of Exile 2 (ea) - 2024

ogłoszono, że Patch of Exile 2 trafi na konsole, a dodatkowo zaoferuje kanapowy coop. Premiera early accessu nastąpi jeszcze w tym roku.

Inne

PSVR2

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.