Pigułka newsów 28-29.03

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

W raporcie finansowym CD Projekt poinformował, że nad pierwszą odsłoną nowej trylogii Wiedźmińskiej (Project Polaris) pracuje ponad 400 pracowników. Oprócz tego studio w Bostonie rozpoczęło prace nad nowym Cyberpunkiem (Project Orion), a studio The Molasses Flood po zresetowaniu projektu nadal pracuje nad grą o nazwie kodowej Sirius.

Sprzedaż dodatku Phantom Liberty do końca 2023 roku wyniosła 5 milionów kopii, a bazowa wersja gry w 25 milionach. Seria Wiedźmińska ma na swoim koncie 75 milionów sprzedanych egzemplarzy. Rok 2023 był dla firmy drugim w historii najlepszym rokiem pod względem przychodów.

Oficjalne

 • Gearbox zostało przejęte przez Take-Two. Embracer sprzedał studio oraz niektóre z marek za 460 milionów dolarów.

  Przejęte marki to: Borderlands, Homeworld, Risk of Rain, Duke Nukem i Brother in Arms. Studio, które trafią do Take-Two to: Gearbox Software, Gearbox Studio Quebec, Gearbox Montreal.

  Ogłoszono też, że Gearbox pracuje nad kolejną odsłoną serii Borderlands. Niektórzy pracownicy na twitterze poinformowali o utracie pracy, nie znamy jednak liczby zwolnień oraz Take-Two zapewnił, że nie zajdą zmiany w zarządzie zakupionej firmy.

  Embracer zatrzyma wydawniczy oddział Gearboxa (który zmieni nazwę), Cryptic Studios, Captured Dimensios oraz Lost Boys Interactive. Embracer poinformował, że zakończono proces restrukturyzacji. W czasie tego okresu firma zwolniła 1300-1400 pracowników, skasowała 30 projektów, zamknęła dwa studia oraz sprzedała Gearboxa, Saber Interactive oraz trwają rozmowy o sprzedaży 4A Games (seria Metro) oraz Zen Studios.

 • W raporcie NCSoft podano, że ArenaNet pracuje nad Guild Wars 3.
 • Extremely OK Games (twórcy Celeste) ogłosili, że ich kolejny projekt Earthblade nie pojawi się w tym roku.
 • Do 15:00 1 kwietnia można za darmo odebrać strategię Hammerting na GOGu.
 • Relic Entertainment (Company of Heroes 3) wykupiło się z rąk Segi i stało się studiem niezależnym. Sega dodatkowo zwolniła 240 osób w swoich europejskich oddziałach.
 • Smilegate (Lost Ark) zamknęło studio w Barcelone i zwolniło wszystkich pracowników.
 • W Certain Affinity zwolniono 25 pracowników (co stanowi 10% pracowników). Studio wspomagało między innymi przy serii Halo.
 • Prytania Media zamknęło po 2 latach działalności studio Crop Circle Games.
 • Na konsolach Playstation udostępniono demo gry niezależnej DREDGE. Demo dostępne jest także na Switchu oraz konsolach Microsoftu.
 •  Usunięto zabezpieczenie Denuvo z horroru The Callisto Protocol.
 • Jak co miesiąc udostępniłem listę najciekawszych premier zbliżającego się miesiąca. Serdecznie zapraszam do sprawdzenie Premier Kwietnia 2024. Artykuł dostępny jest na blogu, poniżej na yt oraz na platformach podcastowych.

Plotki

 • Według insidera Dusk Golema, Monster Hunter Wilds powstaje od 2019 roku i ma ukazać się w pierwszym kwartale 2025 roku. Gra ma zaoferować w pełni otwarty świat, co jest nowością dla serii.
 • Jak podaje youtuber Canadian Guy Eh, studio Toys for Bob pracuje aktualnie nad Spyro 4.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.