Podsumowanie Playstation Showcase 2023

Moja opinia o pokazie

Pokaz PlayStation Showcase 2023, należał na pewno do tych pokazów bardziej bogatych w zawartość – dostaliśmy aż 33 trailery. Zawartość ta cieszy i napawa optymizmem na nadchodzące miesiące. Mamy tu jednak łyżkę dziegciu w tej beczce miodu.

A mianowicie, Sony niewiele pokazało gier od wewnętrznych studiów. Duża liczba tytułów to produkcje third party i była nam dobrze znana do dawna. Na samym pokazie największym zaskoczeniem był Marathon i Metal Gear Solid III Remake. Mamy, więc sytuację, że dalej nie wiemy, jak wygląda multiplayer w uniwersum The Last of Us albo nad czym pracuje Bend Studio czy Sucker Punch Productions.

Trzeba jednak Playstation przyznać jedno, zapewniając, że więcej będą patrzeć w stronę PC, nie rzucali słów na wiatr. Rzeczywiście ich gry live-service będą dostępne także na PC np. – Fairgame$ czy Marathon.

Tradycyjnie poniżej umieściłem najciekawsze trailery z pokazu w wybranej kolejności i krótko opisałem. Wszystkie pozostały zwiastuny znajdują się zakładce INNE lub PSVR2 na samym dole artykułu.

Gwóźdź Programu

Marvel’s Spider-Man 2 – Otrzymaliśmy 12 minutowy gameplay z najnowszej gry od Insomniac Games. W mojej opinii zapowiada się dobry bezpieczny sequel, choć mam głęboką nadzieję, że aspekt występowania Venoma w grze dużo namiesza i twórcy specjalnie nie pokazują nic zaskakującego. Niestety, ale dostaliśmy tylko przybliżoną datę premiery gry – Jesień 2023.

Najciekawsze trailery

Marathon – Bungie postanowiło wkrzesić swoją markę Marathon. Będzie to tytuł PVP extraction shooter osadzony w świecie sci-fi. Od siebie dodam, że daje ten tytuł tak wysoko, ponieważ urzekł mnie design tej produkcji – Bungie jednak ma pod ręką świetnych concept artystów i potrafią tworzyć niesamowite produkcje (sama strona gry ma niesamowity vibe). Tytuł pojawi się na PC, PS5 oraz XBOXy. Otrzyma także crossplay i cross-save.

Dodatkową atrakcją od Bungie był teaser do Desiny 2, w którym zapowiedziało, że ogłosi coś dla fanów gry 22 sierpnia.

Metal Gear Solid Delta: Snake Eater – Ogłoszono remake Metal Gear Solid 3. Tytuł ukaże się także na inne platformy aktualnej generacji. Data premiery nie jest znana.

Ghost Runner II  – Otrzymaliśmy pięknie wyglądający pierwszy trailer z elementami gameplayu. Premiera – 2023 rok

Dragon’s Dogma II – Ukazał się pierwszy trailer gry, która będzie multiplatformowa. Premiera nie jest znana.

Alan Wake 2  – Tytuł dostał mroczny piękny gameplay. Przy okazji Remedy zapowiedziało datę premiery – 17 października. Ogłoszono także, że gra nie otrzyma fizycznych kopii, ale dzięki temu gra dostępna będzie w niższej cenie 60 dolarów na konsolach i 50 dolarów na PC.

Assassin’s Creend Mirage  – Ubisoft nie czekał z pokazaniem gameplayu swojej produkcji na własną konferencję, już teraz zaprezentował najnowszą odsłonę z serii AC. Premiera – 12 października.

Sword of the Sea  – Twórcy Journey zapowiedzieli nowy piękny  tytuł. Gra ukaże się na PS5 w bliżej nieokreślonym czasie.

The Plucky Squire  – Gra od Devolvera otrzymała gameplay. Data premiery bez zmian – 2023 rok.

Neva – Czas na kolejnego ładnego indyka, twórcy Gris zapowiedzieli Neva. Grę wydaje Devolver i będzie dostępna w 2024 roku na PC, konsolach aktualnej generacji i Switchu.

Towers of Aghasba – Studio Dreamlit zapowiedziało buildera z otwartym światem fantasy przypominającym troche połączenie Shadows of the Colosus z Avatarem. Gra zadebiutuje na PS5 i PC w 2024 roku.

Phantom Blade 0 – S-Game zapowiedziało soulslike’a osadzonego w Japonii. Gra ukaże się na PS5.

Fairgame$ – Studio Haven zapowiedziało shootera PVP skupionego na napadach w drużynach do 3 osób. Gra ukaże się na PC i PS5.

Concord – Firewalk Studio ogłosiło grę multiplayer osadzoną w sci-fi. Teaser dużo nie mówi, ale tytuł ukaże się w 2024 roku na PC i PS5.

Revenant Hill – Kolejny indyk z listy, tym razem od twóców Night in the Woods zadebiutuje na PS4 i PS5. O samej grze wiele nie wiemy, ale stylistycznie dalej jest przepięknie. Data premiera nie jest znana.

The Talos Principle II – Nadchodzi sequel bardzo znanej gry skupionej na zagadkach środowiskowych. Gra ukaże się na PC i konsole aktualnej generacji w tym roku.

Final Fantasy XVI – Gra dostała story trailer.

Project Q – Oficjalnie zapowiedziano nową „konsolę” Sony. Urządzenie ma streamować gry z pomocą PS5. Otrzyma 8 calowy ekran 1080p i lekko zmieniony kontroler Dual Sense. Więcej szczegółów dowiemy się wkrótce. Dodatkowo Playstation zapowiedziało własne słuchawki, specjalnie przygotowane do grania.

Inne

PSVR2

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.