Pigułki newsów 24-25.09

Najgorętszy news

 • Polskie studio People Can Fly, ma ostatnio pod górkę. Ostatni jego projekt Outriders, choć początkowo sprzedawał się dobrze, nie spełnił oczekiwań wydawcy – Square Enix i mieli problemy z dostaniem wynagrodzenia za ten projekt. Teraz za to Take Two złożyło pismo o rozwiązanie umowy o dofinansowanie niepokazanego jeszcze projektu Dagger.

  Prezes studia – Sebastian Wojciechowski zaznaczył jednak, że nadal w przyszłości myślą nad współpracą z Take Two oraz planują dalej rozwijać projekt Dagger. W grę podobno bardzo wierzą i kontynuować będą ją w ramach self-publishingu. Tytuł ten podobno jest w pre-produkcji i aktualnie studio pracuje nad systemem walki oraz przeniesieniem tytułu z Unreal Engine 4 na Unreal Engine 5. People Can Fly podobno ma łącznie rozpoczęte i rozwijane 7 projektów.

Oficjalne

 • Oxenfree II: Lost Signals zostało opóźnione na 2023 rok. Powodem opóźnienia produkcji jest podobno chęć dopracowania większej ilości lokalizacji językowych (pierwsza część miała ich ponad 30). A na poprawę humoru dostaliśmy pierwszą część na mobilki w ramach abonamentu Netflixa.

 • Ninja Theory zareagowało na plotki wspominające o wykorzystywaniu przez nich wygenerowanych przez AI głosów do Hellblade II. Twórcy potwierdzili, że stosują tę technologię, lecz jedynie jako zawartość tymczasową. Dzięki temu mogą już na wczesnych etapach gry umieścić wstępny dialog, który potem zostanie zastąpiony przez profesjonalnych aktorów głosowych.

 • Microsoft zdementował plotki, że planuje wydać XBOX Series X w kolorze białym. Spekulacje na ten temat pojawiły się przez reklamę Logitecha w której widać białego XBOXa. Najpewniej była to atrapa lub sama firma dokonała zmiany kolorystycznej konsoli, by wpasowała się w białą kolorystykę reklamy.

 • Może nie news, a ciekawostka – scenarzysta z Naughty Dog – Neil Druckmann jest fanem przygodówek z serii Monkey Island. Jedno z jego marzeń spełniło się ostatnio w związku z najnowszą częścią, czyli Return to Monkey Island. W tym tytule miał okazję użyczyć głosu jednej z postaci.

 • 24 września Cyberpunk 2077 na Steam zebrał liczbę 123 376 jednocześnie grających graczy, pobijając przy tym rekord Wiedźmina 3 – 103 329 osób. Czyżby Cyberpunk powrócił do łask?

 • Slime Rancher 2 zadebiutowało we wczesnym dostępie 22 września i od razu stał się nie małym hitem. Grę w 6 godzin zakupiło ponad 100 tysięcy graczy, a do tego zebrała na Steam 96% pozytywnych opinii. Tytuł ten ogrywa jednocześnie ponad 21 tysięcy osób. Twórcy zapewniają, że grę będą cały czas rozwijać i planowana premiera patcha 1.0 pojawi się w 2024 roku.

 • Polska produkcja War Mongrels doczekała się nowej dużej edycji – Polished Edition. Na premierę najwięcej krytyki spadło na tą grę za błędy. Teraz łatka ta naprawia aż 500 błędów, poprawia optymalizację, gra dostała (dopiero?) wsparcie dla padów oraz lepsze AI i schemat walki. Oprócz tego gra dostała także dużą przecenę na Steam. W planach studia na 2023 rok jest też wydanie ten produkcji na konsole.

Plotki

 • Na Amazon UK pojawiła się karta Resident Evil 4 Remake na XBOX Series X/S oraz One. Na razie oficjalnie nie wiadomo, czy tytuł ten pojawi się na starszej generacji konsol od Microsoftu.

Inne

 • Powstał mod do Spider-Man Remastered na PC przywracający twarz Petera Parkera z oryginalnej wersji gry, która wyszła na PS4.

 • Znany kanał TeaserPlay zaprezentował w concept trailerze jak mógłby wyglądać remake Half Life 2 postawiony na silniku Unreal Engine 5. 

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.