Pigułka newsów 29.04-01.05

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Serwisom growym oraz youtuberom udostępniono nowe demo gry The Invincible. Dzięki temu, w sieci odnaleźć możemy sporo nowych fragmentów prezentujących gameplay z tej produkcji. Poniżej jeden z dostępnych nagrań. Dobrą informacją jest także to, że w trakcie trwania LudaNarraCon na Steam (4 – 8 maja), demo to będzie dostępne dla wszystkich.

Dla przypomnienia, gra ma zadebiutować jeszcze w tym roku.

Oficjalne

 • Od 4 do 8 maja trwać będzie na Steamie festiwal LudoNarraCon, który skupi się na produkcjach opartych na historii. W trakcie wydarzenia, mamy otrzymać ponad 30 dem gier do przetestowania.
 •  Producent Armored Core 6 – Yasuhiro Kitao w wywiadzie poinformował, że From Sotware zamierza wydawać gry częściej i już teraz pracuje nad kilkoma projektami jednocześnie.
 • Zapowiedziano, że 25 maja odbędą się testy The Texas Chain Saw Massacre
 • Uwaga! Do sieci zaczęły wyciekać drobne urywki z gameplayem z The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom. W tym także fabularne przerywniki filmowe.
 • Riot Games zapowiedział, że usprawni w League of Legends tryb przeciwko AI, aby był większym wyzwaniem dla graczy i wspomagał nowych graczy w rozwijaniu swoich umiejętności.
 • Sega zapowiedziała, że do kwietnia 2024 roku zamierza wydać aż 12 gier.
 • AOKZOE zapowiedziało własną konsolę przenośną – A1 Pro. Będzie to konsola posiadająca mocną specyfikację (w różnych wariantach): AMD 7 7840U, 32-64GB ram i miejsce od 512GB do 2TB. Ceny w zależności wariantu oscylują w okolicach od 800$ do 1160$. Niestety więcej szczegółów o konsoli nie wiemy.
 • Zapowiedziano zamknięte beta testy do United 1944, odbędą się one w dniach 19-21 maja. Jest to FPS z elementami survivalu osadzony w okresie II Wojny Światowej. Do beta testów zapisać się można na karcie Steamowej gry.
 • Studio Red Barrels w krótkim materiale opowiedziało o produkcji dźwięku i muzyce w The Outlast Trials. Za muzykę w grze opowiada Tom Salta, czyli twórca soundtracków do Prince of Persia: The Forgotten Sands czy Deathloopa. Tytuł zadebiutuje na PC 18 maja w early accesie.
 • Zapowiedziano datę premiery early accesu Kvark, czyli retro FPS tworzony na Unreal Engine 5. Gra ukaże się 2 czerwca na Steamie.

Inne

 • Vampire Survivors doczeka się ekranizacji w formie animowanego serialu. Za produkcję odpowiadać będzie studio Story Kitchen. Prace nad nią są jak na razie na bardzo wczesnym etapie.

Sponsor dzisiejszej Pigułki - Broken Ranks

Broken Ranks to tytuł MMORPG, który charakteryzuje się turową walką w rzucie izometrycznym inspirowaną „Hirołsami” i światem dark fantasy. Produkcja jest następcą The Pride of Taern i jest ciągle rozwijana przez twórców - studio Whitemoon Games.