Pigułka newsów 29.02-01.03

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Ea poinformowało o zwolnieniach. Bez pracy zostało 670 osób, co stanowi około 5% pracowników. 

Dodatkowo skasowano FPSa osadzonego w świecie Star Wars tworzonego przez Respawn (według plotek miała być to gra o Mandalorianinie). 

Jak udało się dowiedzieć IGN, projekty BioWare (Dragon Age: Dreadwolf i Mass Effect 5) są bezpieczne. Jak wiemy z nieoficjalnych informacji (Jeff Grubb), BioWare jest pewne, że uda mu się wydać Dragon Age: Dreadwolf w tym roku.

Oficjalne

  • Studio Plot Twist zapowiedziało, że wkrótce na PS5 trafi metroidvania The Last Case of Benedict Fox.
  • AMD pochwaliło się, że do RoboCop: Rogue City oraz Remnant 2 trafiło FSR 3. Niedługo ta technologia pojawić ma się także w The Last of Us Part 1.
  • Uwaga na Steamie na podszywające się pod Helldivers 2 gry, które próbują zwabić nieświadomych graczy przeceną. Steam usunęło już te produkcje, ale lepiej uważać, czy nowe tego typu oszustwa nie pojawią się.
  • Studio Toys for Bob (twórcy Spyro Reignited Trilogy, Crash 4 It’s About Time), które należało do Activision Blizzard, ogłosiło że osiągnęło niezależność. Podano także, że zakończono wsparcie dla Crash Team Rumble. Serwery gry będą jednak dalej aktywne.
  • Udostępniono zwiastun GreedFall 2: The Dying World. Tytuł wystartuje latem tego roku w early accessie na PC. A w późniejszym terminie także na konsolach aktualnej generacji.
  • Zaprezentowano zwiastun Terminator: Survivors oraz datę premiery – 24 października. Tytuł będzie przygodową grą akcji z elementami survivalu i otwartym światem. Gra zadebiutuje na Steamie we wczesnym dostępie. W późniejszym terminie ukaże się także na konsolach aktualnej generacji.
  • Ukazał się nowy materiał od twórców No Rest for the Wicked. Moon Studios zaoferuje nam ręcznie tworzony świat z losowymi łupami i wysokim poziomem trudności. Ogłoszono datę premiery early accessu – 18 kwietnia. Gra na początku pojawi się tylko na Steamie, a po otrzymaniu patcha 1.0 trafi także na konsole aktualnej generacji.

Plotki

  • Jak podaje Bloomberg, Rockstar Games poprosiło pracowników o powrót od kwietnia do pracy pięć dni w tygodniu. GTA VI, ma wchodzić w ostatni etap produkcji. Jak podają źródła serwisu, pracownicy obawiają się crunchu.
  • Według źródeł Jasona Schreiera, Saber Interactive (Space Marines 2, Mudrunner) zostanie przejęte przez prywatnych inwestorów. Embracer Group ma za tą transakcję otrzymać 500 milionów dolarów. Remake Star Wars: Knights of The Old Republic ma dalej powstawać.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.