Pigułka newsów 27-28.07

Najgorętszy news

Jason Schreier przedstawił pierwsze większe informacje o GTA VI. Gra ma nazwę kodową „Project Americas”. W tytule zagramy najprawdopodobniej dwoma postaciami, które mają być inspirowane historyczną parą przestępców – Bonnie i Clyde. W grze trafimy na początku do miasta przypominającego Miami, a z czasem tereny będą rozszerzane o kolejne metropolie. Gra ma zaoferować dużo wolności w eksploracji, nawet jeśli chodzi o wnętrza budynków. Tytuł ukazać się ma za co najmniej 2 lata.

Co ważne zmieniono politykę i kulturę pracy w Rockstar Games. W grze ma być mniej żartów z mniejszości. Praca nad grą podobno też wydłużyła się nie tylko z powodu pandemii, ale także chęci nie spowodowania crunchu. Pracownicy dostają teraz ofertę lepszych ubezpieczeń i atrakcyjniejsze oferty urlopów.

Oficjalne

 • Ostatnio wspominałem o wynikach Multiversus, teraz zrobię to ponownie. Tytuł od 26 lipca ma już otwartą betę i liczba osób grających na Steam w jednym momencie podskoczyła do 144 tysięcy graczy.
 • Jak podaje firma Sensor Tower Diablo Immortal zarobił w ciągu 8 tygodni od premiery już 100 milionów dolarów. Na pewno pomogło w tym debiut gry w Chinach, stało się to 25 lipca.
 • W ofercie Amazon Prime Gaming pojawiła się miła niespodzianka. Posiadacze tego abonamentu dostają darmowy dostęp na 7 dni do Ubisoft+, czyli usługi ze wszystkimi grami od wydawcy Assassin’s Creed. Trial aktywny będzie przez następne 29 dni.
 • Powstało nowe warszawskie studio Dark Passenger. Jest to studio stworzone przez weteranów pracujących przy Wiedźminie 3 i Cyberpunku 2077. Oprócz tego, studio wcześniej znane było jako RealTime Warriors i przez 5 lat zajmowało się głównie animacjami, sekwencjami filmowymi, postaciami i światami dla gier Indie jak i AAA.

  Pierwszym projektem studia ma być sieciowa gra akcji tworzona na Unreal Engine 5. Akcja gry dziać się ma w feudalnej Japonii. Tytuł będzie z perspektywy pierwszej osoby i pozwoli na grę w PVE, Co-op i PVP. Mamy dostać do ręki szeroki arsenał broni z Japonii. Co ciekawe, tytuł ma mieć elementy proceduralnie generowane. Jak dla mnie brzmi bardzo ciekawie.

 • Potwierdziły się plotki, w sierpniu do Amazon Prime Gaming trafi: StarCraft: Remastered, Zak McKracken and the Alien MindbendersBeasts of Maravilla IslandRecompile, ScourgeBringerFamily Mysteries: Poisonous Promises.
 • Riot Games ostatecznie, już po decyzji sądu, przeznaczy 100 milionów dolarów na zadośćuczynienie za dyskryminację płciową, która wyszła na jaw w 2018 roku.
 • Program lojalnościowy Microsoft Rewards pojawił się w Polsce. Za zdobywane punkty za zadania dostawać będziemy przeróżne karty upominkowe. Na razie dostępne są to bonusy do Lol-a , Robloxa, Amazona czy Allegro. Wkrótce ma być tych kart i zadań dużo więcej. 
 • Sony pochwaliło się funkcjami, które trafią do PSVR2. Są to elementy znane już chociażby z gogli Quest 2, czyli określanie terenu bezpiecznego do grania, a także możliwość zobaczenia w czasie rzeczywistym otoczenia za pomocą kamer umieszczonych na goglach.

 • W sierpniu w PS Plus dostaniemy takie tytuły jak: Tony Hawk’s Pro Skater, Yakuza: Like a Dragon oraz Little Nightmares (tylko na PS4). Ogłoszono także, że w najbliższych miesiącach w PS Plusie pojawi się aż 8 odsłon Yakuzy.

 • Ogłoszono, że w październiku ruszą beta testy do mobilkowego Torchlight Infinite. Osoby grające na urządzeniach Apple mogą już się zapisywać tutaj.
 • Pokazano kolejny krótki fragment rozgrywki z Return to Monkey Island.

 • Ujawniono nowy gameplay FIFA 23:
 • Udostępniono 25 minutowy gameplay nowego Saints Row. Dla przypomnienia – tytuł premierę ma już 23 sierpnia i wychodzi na konsole oraz Epic Games Store.

Plotki

 • Jak podaje Jason Schreier bardzo wyczekiwany remake Knights of the Old Republic ma spore problemy. Od projektu odszedł dyrektor kreatywny (Brad Prince) i dyrektor artystyczny (Jason Minor). Nie mogąc określić jednego kierunku produkcji wstrzymano wszelakie prace nad nią do odwołania.

 • Jeden z pracowników Digital Foundry wspomniał na forum ResetEra, że widział exclusive Playstation Returnal’a działającego na PC. Ostatnio też pojawiła się plotka, że rzekomo port na PC kompatybilny będzie ze Steam Deckiem.

 • Podano datę premiery artbooka „The Art and Making of Hogwarts Legacy: Exploring the Unwritten Wizarding World”. Spekuluje się, że data premiery artbooka może zbiegać się z datą premiery gry Hogwart Legacy.

 • Znany insider Tom Henderson poinformował, że według jego źródeł Beyond Good & Evil 2 wychodzi powoli z piekła deweloperskiego i trwają właśnie jego wewnętrzne testy. Poprosił także na twitterze o pisanie pytań o ten tytuł, więc możliwe, że niedługo wyjawi coś więcej.

 • Z kolejnych informacji Toma Hendersona wynika, że tryb multiplayerowy nowego Call of Duty zostanie zaprezentowany we wrześniu.

 • SteamDB podało daty wielkich premier na Steamie. Steam Survival Fest odbędzie się w dniach od 1 do 8 sierpnia, Steam Bash Bash od 19 do 26 września, a kolejny Steam Next Fest od 3 do 10 października.

Inne

 • Jeśli jesteś zainteresowany moją twórczością zachęcam do przeczytania mojego nowego formatu – Rauqcenzje. Są to recenzje gier w skróconej formie. W tym nowym artykule omawiam takie gry jak Loot River, Strażnicy Galaktyki, Hook 2 czy Endling. Zachęcam do przeczytania i życzę miłej lektury!

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.