Pigułka newsów 26-27.01

Pigułki newsów dostępne są także w formie audio

Najgorętszy news

Leaker, który ostatnio trafnie poinformował o istnieniu gry Hi-Fi Rush, znów przekazał kolejne plotki. Według nich Bethesda ma problemy z innymi swoimi tytułami.

Z jednej strony Microsoft naciska, by Redfall i Starfield ukazały się jeszcze w pierwszym półroczu 2023 roku. Presja ma wynikać ze słabych wyników finansowych za ostatni rok. Tymczasem studio stara się przekonać korporację, że potrzebuje jeszcze więcej czasu na dokończenie gry Starfield. Plotki mówią o próbie przełożenia premiery na jesień tego roku. Tymczasem Redfall jest podobno w lepszej sytuacji i jest bardziej gotowy do wydania, choć brakuje jeszcze trochę szlifów. Data premiery sugeruje, że jednak tego dodatkowego czasu nie otrzyma.

Oficjalne

 • HBO poinformowało,  że serial The Last of Us doczeka się 2 sezonu.
 • W wywiadzie Neil Druckmann potwierdził, że studio Naughty Dog nie ma w planach kolejnej odsłony z serii Uncharted.
 • Studio Gobo, które wspomagało chociażby przy produkcji Hogwarts Legacy, For Honor czy Redfall ogłosiło, że wspomoże Guerilla Games w tworzeniu gier z uniwersum Horizona.
 • Zabezpieczenie Denuvo trafi do dwóch produkcji: Dead Space Remake oraz Redfall.
 • Do Dead Space Remake trafi możliwość włączenia ostrzeżenia przez brutalną i straszną sceną. A gracze wrażliwi na nie najpiękniejsze widoki będą mogli włączyć filtr, który będzie zasłaniał krwawe scenerie, gdzie zostali poszkodowani ludzie.
 • Whitemoon Games 25 stycznia świętowało pierwszą rocznicę swojego MMORPGa – Broken Ranks. Z tej okazji zaprezentowali statystyki, które zebrały przeróżne dane z gry z całego roku.
 • Przegląd premier lutego zadebiutował! O wszystkich premierach możecie się dowiedzieć z poniższego filmu, odcinka podcastu lub przeczytać w tym artykule. Życzę miłego oglądania/słuchania/czytania!
 • 15 lutego zadebiutuje Pharaoh: A New Era, czyli remake kultowego city-buildera umiejscowionego w Egipcie. Tytuł dostępny będzie tylko na PC.
 • Zapowiedziano nową postać do For Honor – Afeerę. Postać pojawi się 2 lutego i specjalizować się będzie w precyzyjnych i szybkich atakach. Dodatkowo w dniach 2 – 9 lutego For Honor będzie dostępny za darmo.
 • Zadebiutowała gra w zbijaka od Ubisoftu – Oddballers. Jest to gra dla maksymalnie 6 osób i co rundę zasady gry będą się zmieniać. Gra kosztuje 79 zł i dostępna jest na PC i poprzedniej generacji konsol.

Plotki

 • Jak podaje Insider Gaming Ubisoft pracuje już nad kolejną odsłoną, a w zasadzie odsłonami z serii Far Cry. Naraz bowiem powstaje część 7 oraz gra multiplayer. Singlowa produkcja znana jest pod nazwą kodową Project Blackbird, a multi jako Project Maverick.

  Według anonimowych źródeł serwisu Project Maverick dzieje się na Alasce. W grze skupimy się na wykonywaniu kontraktów, ale lekką ciekawą odmianą będzie permanentna śmierć naszych postaci. Tom Henderson zasugerował także, że wstępna data premier obu tych produkcji zaplanowana jest dopiero na jesień 2025 roku.

 • Jak podaje Jeff Grubb Forza Motorsport zadebiutuje dopiero w drugiej połowie 2023 roku.

Spodobał ci się artykuł?

Możesz wesprzeć mnie na stronie buycoffee.to/rauqk i postawić kawę.
Zawsze ubarwi mi to dzień i zmotywuje do dalszego pisania.